Provident wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Top employer 

Provident został uznany za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma odebrała wyróżnienie „Top Employers 2013” za wyjątkową troskę o pracowników oraz doskonałe warunki pracy i rozwoju, jakie stwarza. Provident zatrudnia obecnie ponad 2300 pracowników i współpracuje z 9000 Doradców Klienta.

W niezależnym badaniu polityk personalnych Top Employers 2013 wzięły udział największe i najbardziej znane na polskim rynku firmy. Zostały one poddane bardzo rygorystycznej weryfikacji. W programie certyfikacyjnym badano takie obszary jak: świadczenia podstawowe i dodatkowe, warunki pracy, szkolenia i rozwój, perspektywy kariery zawodowej oraz kulturę organizacyjną firmy. Wśród tegorocznych laureatów Top Employers 2013, obok Providenta, są m.in.: Bank Handlowy w Warszawie, Bank Pekao oraz ING Bank Śląski. Pomyślne przejście procedury weryfikacyjnej dowodzi, że firmy-laureaci oferują bardzo dobre warunki pracy i wyjątkowo dbają o swoich pracowników.

Zbigniew Hojka, dyrektor ds. zasobów ludzkich, członek zarządu Provident Polska: Uzyskanie prestiżowego tytułu Top Employers to potwierdzenie, że jesteśmy jednym z najlepszych  pracodawców w Polsce. To nie tylko dowód, że nasza polityka personalna jest zgodna ze standardami rynkowymi, ale że w niektórych kategoriach je wyprzedza. Warto dodać, że we wszystkich obszarach poddanych procesowi certyfikacji zostaliśmy wysoko ocenieni, a na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobra ocena kultury organizacyjnej firmy. Certyfikat przyznawany jest przez Fundację Corporate Research Foundation (CRF), a firmy które go otrzymały, są liderami w zarządzaniu zasobami ludzkim. Magdalena Kusik, Country Manager Top Employers Polska dodaje: W procesie certyfikacji badamy, nie tylko jak przedsiębiorstwa odpowiadają na bieżące potrzeby swoich pracowników, ale także czy zapewniają narzędzia służące do rozwoju kariery wewnątrz organizacji. Laureaci Top Employers Polska 2013 to firmy, które cenią i dbają o swoich pracowników.

Fundacja Corporate Research Fundation (CRF) powstała w 1991 roku w Holandii jako wspólna inicjatywa środowiska naukowego, dziennikarzy biznesowych, badaczy oraz międzynarodowych wydawców w celu pokazania najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi. Instytut ma swoje siedziby
w trzynastu krajach, na czterech kontynentach.

Więcej informacji o Instytucie CRF, badaniu i wynikach firmy Provident Polska S.A. znajduje się na stronie www.topemployers.pl.