• visitZłóż wniosek

 • Zadzwoń na 600 400 300

 • textWyślij SMS o treści www na 600 400 300

Najczęściej zadawane pytania

 1. Co to jest pożyczka w pakiecie Standard?
 2. Co to jest pożyczka w pakiecie Elastycznym?
 3. Co zrobić w przypadku kiedy nie mogę spłacić raty w terminie?
 4. Czy mam możliwość wcześniejszej spłaty?
 5. Czy mogę uzyskać pożyczkę, mimo że wcześniej odmówiono mi pożyczki w banku lub w przypadku, gdy zostałem wpisany do rejestru dłużników – np. BIK?
 6. Na czym polega „Elastyczny Plan Spłat”?
 7. Czy są jakieś dodatkowe opłaty oprócz tych zawartych w umowie?
 8. Co charakteryzuje ofertę Provident Polska?
 9. Co to jest Okresowa Przerwa w Spłacie?
 10. Co to jest Okresowe Zamrożenie Spłaty?
 11. Dlaczego powinienem wybrać Providenta?
 12. Duże banki mają swoje oddziały w całej Polsce, dlaczego Provident ich nie ma?
 13. Jak złożyć wniosek o pożyczkę?
 14. Jaka jest Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania pożyczki (RRSO)?
 15. Jaką sumę mogę pożyczyć?
 16. Jakie dokumenty są wymagane przy składaniu wniosku o pożyczkę?
 17. Jakie produkty oferujecie poza pożyczkami gotówkowymi?
 18. Jakie są główne różnice pomiędzy pożyczką a kredytem?
 19. Jakie będą koszty mojej pożyczki?
 20. Jakie są warunki skorzystania z oferty?
 21. Kiedy muszę zacząć spłacać swoją pożyczkę?
 22. Na co Klienci przeznaczają pożyczkę zaciągniętą w Providencie?
 23. Na jakich zasadach Provident udziela pożyczek?
 24. Czy i na jakich zasadach można odstąpić od umowy pożyczki?
 25. Na czym polega Gwarancja Zniesienia Obowiązku Spłaty?
 26. W jaki sposób mogę złożyć reklamację lub sprzeciw na przetwarzanie ?
 27. Znajoma powiedziała mi, że nie jest pewna Providenta, bo to taka trochę nietypowa instytucja finansowa. Co o tym sądzić?
  1. 1. Co to jest pożyczka w pakiecie Standard?

   Pożyczka w pakiecie Standard polega na tym, że pieniądze przelejemy na podane przez Ciebie konto. Raty pożyczki będziesz spłacać co tydzień lub miesiąc, zwykłym przelewem lub za pomocą polecenia zapłaty na nasz rachunek. Ważne! Umowę o pożyczkę podpiszesz nie wychodząc z domu – odwiedzi Cię nasz Doradca Klienta, który dopełni wszelkich formalności.

   Wróć na górę

   2. Co to jest pożyczka w pakiecie Elastycznym?

   Pożyczka w pakiecie Elastycznym polega na tym, że pieniądze dostarczy Doradca Klienta. Raty pożyczki będziesz spłacać co tydzień lub co miesiąc w trakcie wizyt Doradcy. W ramach tej pożyczki otrzymujesz dostęp do dobrowolnych usług:

   - Usługi okresowej przerwy w spłacie, okresowego zamrożenie spłaty;

   - Gwarancji zniesienia obowiązku spłaty w przypadku śmierci Klienta w trakcie spłaty pożyczki;

   - Gwarancji, że koszt pożyczki nigdy nie będzie wyższy (brak opłat za zaległości, brak odsetek karnych), a w przypadku wcześniejszej spłaty koszty są zmniejszane proporcjonalnie do okresu wykorzystania.

   Wróć na górę

   3. Co zrobić w przypadku kiedy nie mogę spłacić raty w terminie?

   Jeżeli korzystasz z obsługi domowej, w pierwszej kolejności skontaktuj się ze swoim Doradcą Klienta, z którym wspólnie ustalicie plan rozwiązania problemu. W przypadku pożyczki bez obsługi domowej (tzn. w pożyczek w pakiecie Standar i Standard Plus), gdy nie spłacisz raty w terminie, zostanie naliczona opłata za opóźnienie w wysokości maksymalnie 15 zł za każdy kontakt telefoniczny lub wysłany list przypominający o zapłacie.

   Opłata za upomnienie może być naliczona tylko jednorazowo w stosunku do danej raty (łącznie nie więcej niż 15 złotych za jedną ratę w zwłoce), co do której Klient jest opóźniony ze spłatą. Łączna kwota opłat za upomnienie nie może przekroczyć 300 złotych. Opłata ta wynika z kosztów dodatkowych czynności, które musimy ponieść, gdy spóźnisz się ze spłatą. Dodatkowe informacje, można uzyskać korzystając z naszej infolinii 0 801 707 990 (koszt całego połączenia wynosi 0,35 zł).

   Wróć na górę

   4. Czy mam możliwość wcześniejszej spłaty?

   Oczywiście masz taką możliwość gwarantowaną przez ustawę o kredycie konsumenckim. Jeżeli chcesz dokonać wcześniejszej spłaty, skontaktuj się wcześniej ze swoim Doradcą Klienta i poinformuj go o tym. Jeżeli korzystasz z pożyczki bez obsługi domowej (tzn. spłacanej przelewem na nasze konto) możesz zadzwonić na numer naszej infolinii 0 801 707 990 (koszt całego połączenia wynosi 0,35 zł).

   Wróć na górę

   5. Czy mogę uzyskać pożyczkę, mimo że wcześniej odmówiono mi pożyczki w banku lub w przypadku, gdy zostałem wpisany do rejestru dłużników – np. BIK?

   Rozpatrujemy wszystkie wnioski o pożyczkę, bez wyjątku. Oczywiście zanim wydamy decyzję o przyznaniu Ci pożyczki musimy zweryfikować twój wniosek w bazach danych lub zbiorach danych kredytodawcy. Podczas wizyty domowej nasz Doradca Klienta poda Ci ostateczną kwotę pożyczki, jaką będziemy mogli Ci przyznać. Możesz wstępnie sam sprawdzić kwotę pożyczki, jaką możesz u nas otrzymać za pomocą Kalkulatora Pożyczki, który znajdziesz na naszej stronie internetowej.

   Wróć na górę

   6. Na czym polega „Elastyczny Plan Spłat”?

   „Elastyczny Plan Spłat” jest to część Pakietu Elastycznego stanowiąca pakiet świadczeń pozwalający na zarządzanie pożyczką i składający się z: Okresowej Przerwy w Spłacie, Okresowego Zamrożenia Spłaty i Gwarancji Zniesienia Obowiązku Spłaty.

   Wróć na górę

   7. Czy są jakieś dodatkowe opłaty oprócz tych zawartych w umowie?

   Nie. Opłaty, które są wymienione w umowie i z którymi zapozna Cię przed jej podpisaniem nasz Doradca Klienta są jedynymi kosztami pożyczki. Nie pobieramy dodatkowych opłat pozaumownych.

   Wróć na górę

   8. Co charakteryzuje ofertę Provident Polska?

   Nasza oferta charakteryzuje się przede wszystkich tym, że pożyczki udzielane są w domu Klienta. Udzielamy szybkich pożyczek gotówkowych na okres 30, 45, 60, 75 lub 90 tygodni, które spłacasz w tygodniowych ratach lub pożyczek na 3, 6, 12, 18, 24 miesięcy, które spłacisz w ratach miesięcznych. Możesz wybrać sposób spłaty pożyczki: bezpośredni przelew na nasze konto bankowe lub obsługę domową – spłata bezpośrednio u Doradcy Klienta.

   Oferta z obsługą domową jest atrakcyjna przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie obsługę w domu, a szczególnie elastyczność, jaką daje usługa Doradcy Klienta. Nasze pożyczki są szybko dostępne i bardzo wygodne. Nie wymagamy poręczycieli. Koszty pożyczki są stałe i znane przed podpisaniem umowy. Nie pobieramy żadnych ukrytych opłat pozaumownych.

   Wróć na górę

   9. Co to jest Okresowa Przerwa w Spłacie?

   Masz możliwość skorzystania z Okresowej Przerwy w Spłacie polegającego na odroczeniu terminu spłaty raty wynikającej z pierwotnego harmonogramu w wymiarze od 1 do 4 rat (dla pożyczki z ratą tygodniową) lub 1 raty dla (pożyczki z ratą miesięczną) bez podania przyczyny.

   Wróć na górę

   10. Co to jest Okresowe Zamrożenie Spłaty?

   Masz możliwość skorzystania z Okresowego Zamrożenia Spłaty polegającego na odroczeniu terminu spłaty raty wynikającej z pierwotnego harmonogramu w wymiarze od 1 do 4 rat (dla pożyczki z ratą tygodniową) lub 1 raty dla (pożyczki z ratą miesięczną) w przypadku zajścia zdarzenia takiego jak: śmierć małżonka, dziecka lub rodzica Klienta, hospitalizacja Klienta, zniszczenie mienia nieruchomego Klienta (budynku lub domu będącego miejscem zamieszkania Klienta lub budynku gospodarczego w gospodarstwie rolnym Klienta) na skutek siły wyższej lub działania osób trzecich lub kradzież mienia ruchomego Klienta.

   Wróć na górę

   11. Dlaczego powinienem wybrać Providenta?

   Jesteśmy firmą, z której usług skorzystało już prawie 4 mln polskich Klientów . Darzą nas zaufaniem, ponieważ zawsze jesteśmy blisko nich - nasi Doradcy Klienta odwiedzają Klientów w ich domach, a więc doskonale znają i rozumieją ich codzienne potrzeby. Możemy zatem dopasować pożyczkę do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Możesz też samodzielnie wybrać sposób spłaty pożyczki. Raty pożyczki mogą być odbierane podczas wizyt domowych lub też spłacane przelewem na konto bankowe. Dbając o Twoje bezpieczeństwo, do każdej pożyczki dajemy możliwość dokupienia opcjonalnego ubezpieczenia: Pakiet Medyczny.

   Wróć na górę

   12. Duże banki mają swoje oddziały w całej Polsce, dlaczego Provident ich nie ma?

   Provident ma aż 77 oddziałów w całej Polsce oraz 160 fili. Ponieważ jesteśmy firmą, która chce być blisko naszych Klientów - nasi Doradcy Klienta odwiedzają Klientów w ich domach, a nasze oddziały mają inną funkcję niż oddziały w bankach. To przede wszystkim miejsce pracy naszych pracowników i współpracowników.

   Wróć na górę

   13. Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

   Wystarczy w Kalkulatorze Pożyczki wybrać kwotę pożyczki, jej rodzaj oraz sposób spłaty i dalej postępować zgodnie z prostą instrukcją. Możesz również zadzwonić na numer naszej infolinii 0 801 707 990 (koszt całego połączenia wynosi 0,35 zł) i umówić się z naszym Doradcą Klienta. Jeżeli zależy Ci na natychmiastowej decyzji o udzieleniu pożyczki, zachęcamy do złożenia wniosku online.

   Wróć na górę

   14. Jaka jest Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania pożyczki (RRSO)?

   RRSO jest różna w zależności od typu zawieranej pożyczki. Jej wysokość będzie zależeć od tego, jaką opcję pożyczki wybierzesz oraz od długości terminu, na który jest udzielana pożyczka. O wysokości RRSO dla wybranej przez Ciebie pożyczki poinformuje Cię Doradca Klienta przed zawarciem Umowy pożyczki na Formularzu Informacyjnym. Wartość RRSO jest również podawana w Umowie pożyczki.

   Wróć na górę

   15. Jaką sumę mogę pożyczyć?

   Udzielamy pożyczek na 30, 45, 60, 75 i 90 tygodni z ratą tygodniową lub na 3, 6, 12, 18, 24 miesięcy z ratą miesięczną. Możesz u nas szybko i bez zbędnych formalności otrzymać pożyczkę w kwocie od 500 do 15 000 zł. Za każdym razem ocenimy jednak Twoją sytuację finansową i pomożemy Ci ustalić, czy kwota pożyczki, o którą się ubiegasz będzie odpowiednia dla Twoich możliwości finansowych. Możesz określić przykładową wysokości raty spłaty, korzystając z naszego Kalkulatora Pożyczki.

   Wróć na górę

   16. Jakie dokumenty są wymagane przy składaniu wniosku o pożyczkę?

   Pożyczka w Providencie to pożyczka od ręki. Do złożenia wniosku o pożyczkę wystarczy jedynie: dowód osobisty, dokument poświadczający dane adresowe oraz w zależności od wybranego rodzaju pożyczki dokument potwierdzający dochody.

   Wróć na górę

   17. Jakie produkty oferujecie poza pożyczkami gotówkowymi?

   Oferujemy pożyczki w trzech pakietach:

   Pakiet Standard

   W pakiecie Standard przelew kwoty pożyczki następuje bezpośrednio na konto Klienta. Spłata pożyczki odbywa się przelewem na konto wskazane w umowie. W przypadku zaległości obowiązują opłaty za upomnienie lub odsetki karne.

   Pakiet Standard Plus

   W pakiecie Standard Plus przelew kwoty pożyczki również następuje bezpośrednio na konto Klienta jednak spłata odbywa się nie na wskazane konto, a podczas cotygodniowych lub comiesięcznych wizyt Doradcy. W przypadku zaległości również obowiązują opłaty za upomnienie lub odsetki karne.

   Pakiet Elastyczny

   W pakiecie Elastycznym dostawą gotówki zajmuje się Doradca Klienta. Pobiera on również raty pożyczki w trakcie cotygodniowych lub comiesięcznych wizyt składanych Klientowi. Pakiet ten umożliwia skorzystanie z opcji elastycznej spłaty – Okresowej przerwy w spłacie, Okresowego zamrożenia spłaty rat oraz zniesienia obowiązku spłaty w przypadku śmierci Klienta w trakcie trwania pożyczki.

   Wróć na górę

   18. Jakie są główne różnice pomiędzy pożyczką a kredytem?

   Kredyty regulowane są przez prawo bankowe i udzielane wyłącznie przez banki, a zasoby finansowe nie są ich własnością, lecz pochodzą z depozytów wniesionych przez posiadaczy lokat i depozytów bankowych. Pożyczki zostały uregulowane w Kodeksie Cywilnym i mogą być udzielane ze środków własnych zarówno przez osobę fizyczną, jak i instytucję. Zarówno kredyty, jak i pożyczki do 255 550 złotych podlegają regulacji związanej z ustawą o kredycie konsumenckim.

   Wróć na górę

   19. Jakie będą koszty mojej pożyczki?

   Wszystkie koszty zależą od rodzaju pożyczki, którą wybierzesz, a także od okresu, w ciągu którego chcesz ją spłacić. Nasz Doradca Klienta dokładnie Cię z nimi zapozna jeszcze przed podpisaniem umowy o pożyczkę na Formularzu Informacyjnym.

   Wróć na górę

   20. Jakie są warunki skorzystania z oferty?

   Aby otrzymać pożyczkę w Provident Polska należy spełnić następujące warunki - być osobą pełnoletnią, posiadać stałe zameldowanie poświadczone wpisem w dowodzie osobistym, być Obywatelem RP oraz mieć stałe źródło dochodu (pensja, renta lub emerytura).

   Wróć na górę

   21. Kiedy muszę zacząć spłacać swoją pożyczkę?

   Jeżeli korzystasz z opcji bez obsługi domowej, otrzymasz pocztą Harmonogram Spłat Pożyczki z podanymi cotygodniowymi lub comiesięcznymi datami wpłat. Pieniądze wpłacasz na konto Providenta podane w Harmonogramie Spłat Pożyczki. Jeżeli korzystasz z obsługi domowej, spłata rozpoczyna się w terminach wskazanych w umowie pożyczki w czasie wizyt domowych Doradcy Klienta. Po każdej dokonanej płatności otrzymasz od Doradcy Klienta dowód wpłaty, który potwierdza uiszczenie raty.

   Wróć na górę

   22. Na co Klienci przeznaczają pożyczkę zaciągniętą w Providencie?

   Ponad połowa naszych Klientów deklaruje, że pożyczone u nas pieniądze przeznacza na tzw. wydatki bieżące tj. rachunki, leczenie, żywność, środki czystości itp. Polacy chętnie pożyczają też na wydatki związane z większym lub mniejszym remontem mieszkania – na ten cel pożycza ponad 20 procent zapytanych o cel pożyczki Klientów. Prawie 20 procent Klientów zaciąga pożyczkę na większe zakupy np. samochód, sprzęt RTV lub AGD, czy meble.

   Wróć na górę

   23. Na jakich zasadach Provident udziela pożyczek?

   Przed zawarciem umowy pożyczki Klient wypełnia odpowiedni wniosek o pożyczkę oraz otrzymuje formularz informacyjny dotyczący kosztów kredytu konsumenckiego.

   Spłata zobowiązania (łącznego zobowiązania do spłaty) będzie następować przelewem na konto pożyczkodawcy albo w przypadku wyboru dodatkowej usługi w Pakiecie Elastycznym gotówką za pośrednictwem Doradcy Klienta w miejscu zamieszkania Klienta (dług odbiorczy).

   Umowa sporządzona jest na piśmie w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, z których jeden otrzymuje Klient, a drugi pożyczkodawca. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej zgody obu stron.

   We wszystkich kwestiach nieuregulowanych umową mają zastosowanie przepisy Ustawy o kredycie konsumenckim, Kodeksu Cywilnego oraz inne właściwe przepisy prawa.

   Więcej informacji o naszej umowie można znaleźć w przygotowanej przez nas animacji dostępnej tutaj.

   Wróć na górę

   24. Czy i na jakich zasadach można odstąpić od umowy pożyczki?

   Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim, Klient może odstąpić od umowy pożyczki bez podania przyczyn w terminie 14 dni od daty jej zawarcia. Odpowiednie zapisy dotyczące odstąpienia znajdują się w umowie, a formularz odstąpienia od umowy dołączony jest do każdej umowy pożyczki.

   Wróć na górę

   25. Na czym polega Gwarancja Zniesienia Obowiązku Spłaty?

   Gwarancja Zniesienia Obowiązku Spłaty to warunek Umowy polegający na tym, że w sytuacji wyboru przez Klienta Pakietu Elastycznego, w przypadku zgonu Klienta w trakcie trwania Umowy, tj. w okresie od dnia zawarcia Umowy do dnia spłaty pożyczki wynikającego z pierwotnego harmonogramu spłaty (z uwzględnieniem Odroczonych Rat i Zamrożonych Rat) albo do dnia upływu okresu wypowiedzenia lub dnia rozwiązania Umowy, Pożyczkodawca zwalnia Klienta z długu w odniesieniu do jakichkolwiek jeszcze rat niezapłaconych na dzień zgonu Klienta zobowiązań wynikających z Umowy.

   Wróć na górę

   26. W jaki sposób mogę złożyć reklamację lub sprzeciw na przetwarzanie ?

   Wszelkie reklamacje należy składać:

   a) w formie pisemnej: osobiście w siedzibie głównej Pożyczkodawcy, ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa lub w oddziale Pożyczkodawcy albo przesyłką pocztową na adres: Provident Polska S.A., Centrum Kontaktów z Klientami, ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa, lub odpowiedniego adres oddziału Pożyczkodawcy,

   b) e-mailem na adres: bok@provident.pl lub

   c) ustnie: telefonicznie pod numerem 600 400 150, 22 320 49 55 lub 801 707 960 (koszt połączenia według taryfy operatora) albo osobiście do protokołu podczas wizyty Klienta w oddziale Pożyczkodawcy

   Reklamacje powinny zawierać imię, nazwisko i adres do korespondencji Klienta, a także wskazywać wraz ze szczegółowym opisem zastrzeżenia Klienta dotyczące usług świadczonych przez Pożyczkodawcę oraz oczekiwania dotyczące sposobu rozstrzygnięcia reklamacji. W przypadku składania reklamacji w formie pisemnej reklamacja powinna zawierać również podpis Klienta, a w przypadku składania reklamacji do protokołu Klient powinien podpisać protokół.

   Pożyczkodawca udziela Klientowi odpowiedzi na reklamację bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 30 dni od dnia otrzymania reklamacji. Odpowiedź na reklamację będzie udzielona w formie pisemnej lub za pomocą innego trwałego nośnika informacji poprzez jej wysłanie pocztą na adres Klienta. Odpowiedź na reklamację może zostać dostarczona pocztą elektroniczną wyłącznie na wniosek Klienta. W szczególnie skomplikowanych przypadkach, uniemożliwiających rozpatrzenie reklamacji i udzielenie odpowiedzi w terminie powyższych 30 dni Pożyczkodawca wyjaśni Klientowi przyczynę opóźnienia, wskaże okoliczności, które muszą zostać ustalone dla rozpatrzenia reklamacji i udzielenia odpowiedzi oraz określi przewidywany termin rozpatrzenia reklamacji i udzielenia odpowiedzi, nie dłuższy jednak niż 60 dni od dnia otrzymania reklamacji. Do zachowania terminu udzielenia odpowiedzi na reklamację wystarczy wysłanie odpowiedzi przed jego upływem. W przypadku niedotrzymania terminu rozpatrzenia reklamacji uważa się ją za rozpatrzoną zgodnie z wnioskiem Klienta. Zgłoszenie reklamacji nie zwalnia Klienta z obowiązku terminowej realizacji zobowiązań wobec Pożyczkodawcy.

   Wróć na górę

   27. Znajoma powiedziała mi, że nie jest pewna Providenta, bo to taka trochę nietypowa instytucja finansowa. Co o tym sądzić?

   Provident jest pozabankową instytucją pożyczkową. Nie jesteśmy parabankiem – nie przyjmujemy pieniędzy na lokaty, pożyczamy wyłącznie z własnych środków. Nie jesteśmy też tzw. chwilówką, nie pożyczamy na miesiąc, najkrótsze terminy spłaty pożyczek to 30 tygodni lub 3 miesiące. Jesteśmy poważną firmą z tradycjami sięgającymi na rynku brytyjskim ponad 130 lat. W Polsce jesteśmy obecni od 18 lat, w tym czasie z naszych usług skorzystało prawie 4 miliony osób. Jesteśmy częścią grupy finansowej IPF, która jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

   Jesteśmy obecni w prestiżowych rankingach, w tym na liście 500 największych firm „Rzeczpospolitej”. W 2015 roku Provident otrzymał od Pulsu Biznesu tytuł Etyczna Firma, a Gazeta Finansowa przyznała firmie nagrodę Finansowa Marka Roku 2015.

   9 tysiecy naszych Doradców Klienta odwiedza pożyczkobiorców w ich domach, a więc doskonale znają i rozumieją ich codzienne potrzeby. Wiemy, że nasi Klienci to ludzie szukający szybkiego rozwiązania dla swoich potrzeb finansowych. Udzielamy pożyczek bez zbędnych formalności. Zależy nam jednak, by zadłużali się bezpiecznie i odpowiedzialnie, a wielkość pożyczki była dostosowana do ich możliwości finansowych.

   Wróć na górę