5 ciekawych książek o finansach, które warto przeczytać

Biegłość w zarządzaniu finansami to umiejętność równie przydatna co znajomość matematycznych wzorów oraz językowych regułek. Niestety w szkołach o taką wiedzę trudno, dlatego warto poszerzać swoją finansową świadomość we własnym zakresie. Oto kilka tytułów, które przybliżą nam najważniejsze zagadnienia.

Robert Kiyosaki - Bogaty ojciec, biedny ojciec

Książka Roberta Kiyosaki’ego to pozycja, od której warto rozpocząć swoją finansową edukację. Przede wszystkim dlatego, że jest napisana w bardzo przystępny sposób. Autor opisuje w niej historię swojego życia i przedstawia dwa odmienne sposoby myślenia na temat pieniędzy. Pierwszy, praktykowany był przez biednego ojca, dla którego liczyła się tylko praca na etacie, oraz drugi, przez ojca przedsiębiorczego, który doszedł do majątku dzięki prowadzeniu własnego interesu. Zarówno jeden, jak i drugi z bohaterów to realne postaci, kolejno ojciec Kiyosaki, oraz ojciec jego przyjaciela. W swoim dziele autor daje czytelnikom wiele cennych rad i wskazówek, mówi o tym, czego bogaci i biedni rodzice uczą swoje dzieci o pieniądzach. Lektura obowiązkowa.

MJ DeMarco - Fastlane Milionera

Kto powiedział, że by zostać milionerem, trzeba poświęcić na gromadzenie majątku wiele lat życia? Powolne bogacenie się może i jest rozwiązaniem, jednak co nam po dużych pieniądzach, jeśli na starość nie będziemy mieli siły, by się nimi cieszyć? Ten mit postanawia obalić właśnie MJ DeMarco, który do bogactwa doszedł jeszcze przed trzydziestką. Dzieli on ludzi na trzy typy: zwykłych konsumentów, których od bankructwa dzieli jedna wypłata, tych z ogólnym pojęciem o finansach, którzy powolnie odkładają pieniądze przez całe życie oraz tych, którzy nie tracą czasu i wiedzą, jak szybko osiągnąć finansowy sukces. W książce znajdziemy receptę na to, jak z konsumenta stać się producentem.

Bodo Schäfer - Droga do finansowej wolności

5 książek o finansach, które warto przeczytać

Finansowa niezależność to w dzisiejszych czasach luksus, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Tym bardziej warto sięgnąć po książkę, która pokazuje jak wybrnąć z trudnej sytuacji i zgromadzić majątek zapewniający dostatnie życie. Schäfer prezentuje na własnym przykładzie, jak w przeciągu zaledwie kilku lat pozbyć się długów i zebrać środki, dzięki którym osiągniemy finansową wolność. Autor daje kilka cennych wskazówek odnośnie tego, jakich złych nawyków należy się pozbyć, jak oszczędzać oraz inwestować i pomnażać posiadany kapitał.

Witold Wrotek - Mądry dom, bogaty dom – Inteligencja finansowa w Twoim domu

Zanim rozpoczniemy planowanie wielkich inwestycji, warto uporządkować domowe finanse. W końcu to na codzienne opłaty i rachunki wydajemy sporą część naszych środków. Z książki Witolda Wrotka dowiemy się m.in. jak skrupulatnie wyliczyć koszty funkcjonowania gospodarstwa domowego, jak zaoszczędzić na rachunkach za wodę, prąd itp. Autor doradza również w kwestii inwestycji w domowe sprzęty. Skoro chcemy zacząć się bogacić, najlepiej rozpocząć od własnych czterech ścian.

Arkadiusz Podlaski - Świadome zakupy

Masz problem z kontrolowaniem swoich wydatków, a z niewielkich zakupów wracasz zawsze z torbami wypełnionymi po brzegi produktami z promocji? Jeśli tak, to książka Arkadiusza Podlaskiego jest właśnie dla Ciebie. „Świadome zakupy” to lektura, która pokazuje jak skutecznie przeciwstawiać się technikom i sztuczkom stosowanym przez sprzedawców. Te praktyki przekładają się oczywiście na grubość naszego portfela. Jeżeli szukamy oszczędności w tej sferze naszego życia, powinniśmy zapoznać się z tą pozycją.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    31 paź 2018 01:17

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube