5 porad jak tanio wyremontować mieszkanie

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

A gdyby tak wyremontować mieszkanie i cieszyć się jego nowym obliczem każdego dnia? Z przyjemnością wchodzić do kuchni po aromatyczną kawę, godzinami robić sobie domowe spa w dobrze urządzonej i zaprojektowanej łazience, o wiele częściej zapraszać przyjaciół do siebie? Czy istnieje sposób na tani remont? Jak zaoszczędzić na takim przedsięwzięciu? Skorzystaj z przygotowanych przez nas porad. I przekonaj się, że nie jest to takie trudne, jakim się wydaje.

Jak tanio wyremontować mieszkanie? Punkt pierwszy: odpraw majstra

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Sporą część kosztów remontowych stanowi wynagrodzenie fachowca, który przeprowadzi takie prace w naszym domu. A przecież malowanie ścian nie jest takie skomplikowane. Może być znakomitą zabawą, jeżeli dobrze się do tego przygotujesz.

Zrób listę zakupów, na której znajdą się wszystkie potrzebne narzędzia, wałki, pędzle oraz folia malarska do zabezpieczenia mebli i innych sprzętów znajdujących się w mieszkaniu. Przelicz, ile farby będzie ci potrzebne. Chodzi o stosunek ilości płynu do powierzchni, która ma być pomalowana. Kup go tyle, ile potrzebujesz, nadmiar to dodatkowe koszty. Co jeszcze oprócz malowania możesz wykonać samodzielnie? Wyszlifowanie starych mebli chyba nie jest takie trudne? Jak tanio wyremontować mieszkanie? Odpowiedź brzmi: samodzielnie!

Jak wyremontować mieszkanie bez zbędnych kosztów? Punkt drugi: odnawiaj, nie kupuj

Położenie nowych płytek to spora inwestycja. Zdjęcie starych płytek, zakup i położenie nowych to zadanie bardzo kosztowne i czasochłonne. Efekt może być równie dobry, a nawet lepszy, jeżeli zdecydujesz się na malowanie płytek, które bardzo szybko odmieni charakter twojego wnętrza. Kup specjalną farbę przeznaczoną do tego typu powierzchni, wykorzystasz ją także do pokrycia ścian.

Podobnie jest z meblami. Te stare także mają w sobie dużo uroku, może wystarczy je po prostu odświeżyć. Poszukaj inspiracji, przejrzyj kilka propozycji wnętrz. Internet to prawdziwe bogactwo pomysłów, skorzystaj z niego!

Punkt trzeci: promocje i znajomości

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Najprościej jest złożyć zamówienie w markecie i po prostu czekać na dostawę wybranych przez siebie produktów. Niestety, wygoda nie zawsze idzie w parze z oszczędnościami. Warto zatem taki remont rozłożyć w czasie. Nabywać potrzebne materiały na sezonowych i okresowych promocjach, polować na darmowe dostawy, które pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Oczywiście zrób wcześniej odpowiedni plan, po to, aby nie stać się ofiarą przecen.

Kupowanie zgodne z planem pozwala wyeliminować spontaniczne nabywanie przedmiotów. Już na początku zdecyduj, jaka kolorystyka i wykończenia mają finalnie dominować po zakończonym remoncie.

Nie bój się korzystać ze wsparcia swoich znajomych. Może ktoś z nich ma dostęp do outletowych materiałów i przedmiotów, które wykorzystasz podczas swojego remontu. Postaw na barter, wymiana usług i przedmiotów to kolejne źródło oszczędności. Ty oddasz komuś stare i zbyt duże do twojego mieszkania biurko, ktoś da ci w zamian za to nieużywaną od lat komódkę. Nic nie tracisz, jedynie zyskujesz!

Punkt czwarty: Zadbaj o finanse

Aby nie wpaść w pułapkę własnego remontu, przygotuj wcześniej kosztorys takich prac. Sprawdzisz dzięki temu, jak duża ilość gotówki jest ci potrzebna. Przekonaj się, czy wymagane są dodatkowe fundusze, nieplanowana pożyczka lub kilkumiesięczne zaciskanie pasa, po to, aby zgromadzić trochę więcej oszczędności. Pamiętaj, że remont to prace, które robimy co kilka lat, dlatego nie warto oszczędzać na materiałach.

Punkt piąty: dodatki zrobią dobrą robotę

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Niekiedy wystarczy niewiele, aby odmienić wnętrze. Zmień ustawienie mebli, nadaj przedmiotom nowe życie. Efekt będzie zadziwiający. Obraz, który wisiał w przedpokoju i był przez ciebie niezauważony, może stać się prawdziwą perełką, kiedy powiesisz go w sypialni.

Wydrukuj kilka dekoracyjnych plakatów, które zaczarują przestrzeń. Zainwestuj w dobre pojemniki do przechowywania. Taki porządek pozwoli ci ocenić, czy gruntowny remont jest naprawdę potrzebny. Może wystarczy ograniczyć się jedynie do pomalowania ścian na biało? A dodatki, takie jak nowe poduszki, zasłony czy dywan zrobią resztę roboty.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    18 maj 2020 09:24

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube