5 sposobów na nagłe wydatki

5 sposobów na nagłe wydatki

Sąsiedzi zalali ci sufit, samochód ma problemy z silnikiem, a może trafiła się okazja odbycia kursu, o którym marzysz od dawna. W każdym z tych przypadków potrzebna będzie gotówka. Skąd ją brać, kiedy wiesz, że twój domowy budżet jest już bardzo napięty? Poniżej kilka pomysłów na to, w jaki sposób zdobyć pieniądze na nagłe wydatki…

Sposób pierwszy: sprzedaj niepotrzebne rzeczy

Wiele osób ma w swoim domu różne niepotrzebne rzeczy. Czy także i ty? Mogą to być, chociażby stare, niepasujące do aktualnego wystroju meble, czy nienoszone ubrania. Przyszedł czas, aby zyskały nowego właściciela? Wyczyść je, zrób zdjęcie, ciekawie opisz i wystaw na internetową aukcję! Ktoś ucieszy się z okazji, a ty zyskasz dodatkowe kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset złotych.

Sposób drugi: lokata oszczędnościowa

Bardzo długo oszczędzałeś, dzięki temu zebrało się aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gratulacje, to bardzo dużo. Możesz mieć jeszcze więcej, jeżeli umieścisz swoje pieniądze na lokacie oszczędnościowej. A konkretnie nawet 3% wpłaconej kwoty w skali roku. Jeżeli będzie to 100 000 zł, to po upływie 12 miesięcy ile zyskasz? Kwota ta może być twoim finansowym kołem ratunkowym, w takich właśnie trudnych do przewidzenia sytuacjach.

Sposób trzeci: idź po podwyżkę!

Wiele osób boi się zapytać szefa o dodatkowe pieniądze, czy słusznie? Tak naprawdę nic nie tracą, a w najgorszym wypadku mogą otrzymać negatywną odpowiedź. Dobrze przygotuj się do takiej rozmowy, przedstaw racjonalne argumenty, a możliwe, że twoja prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona.

Sposób czwarty: praca dodatkowa

Wykorzystałeś już wszystkie możliwości. Czy na pewno tak jest? Pomyśl o pracy dodatkowej. Bycie tajemniczym klientem, pisanie tekstów branżowych, albo inna dodatkowa praca przez internet może być naprawdę intratnym zajęciem, które uratuje Twój nadszarpnięty budżet.

Sposób piąty: pożyczka

Nie masz pieniędzy, zapewne pierwsze, o czym pomyślałeś: „zaciągnę pożyczkę lub kredyt”. To dobry pomysł. Przeanalizuj dokładnie swój budżet i oszacuj, czy w przyszłych miesiącach będzie Cię stać na spłatę zobowiązania. Jeśli tak, poszukaj oferty dostosowanej do Twoich możliwości i firmy pożyczkowej, która pożycza na jasnych zasadach. Provident Polska działa na polskim rynku już od 21 lat, a z jej produktów skorzystało już ponad 4 miliony Polaków.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    30 sie 2018 09:54

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube