Jak nowocześnie i tanio urządzić mieszkanie?

Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się co kilka lat. Dlatego próba urządzenia mieszkania zgodnie z nimi może okazać się nadzwyczaj kosztowna. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z nowoczesnych patentów na rzecz mało atrakcyjnego wystroju. Oto kilka rozwiązań, które sprawią, że mieszkanie zyska modny wygląd za niewielką cenę.

Minimalizm – przepis na nowoczesne wnętrze

remont mieszkania

Od kilku lat trendem, który wiedzie prym w przemyśle wnętrzarskim, jest minimalizm. Projektanci stawiają na duże, otwarte przestrzenie, oszczędność, jeśli chodzi o umeblowanie oraz ograniczają ilość dodatków. Ponadto, powściągliwość w doborze kolorów – królują przede wszystkim biel, czerń i szarość, to jeden ze znaków rozpoznawczych współczesnych stylizacji. Dzięki tak niewielkim wymaganiom możemy urządzić mieszkanie bez ponoszenia dużych kosztów. Ograniczenie mebli do niezbędnego minimum – stół jadalny, krzesła, fotele, sofa, może sprawić, że nasze „M” stanie się bardziej przestronne.

Niebanalne wykończenie ścian – zrób to taniej

Coraz częściej do wykańczania mieszkań wykorzystuje się naturalne materiały. Drewno, cegła, beton, na takie rozwiązania można natrafić w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Okazuje się, że część z nich można uzyskać niewielkim kosztem. Samodzielne wykonanie tynku imitującego beton to wydatek w granicach kilkudziesięciu złotych, a instrukcje z objaśnieniem krok po kroku można znaleźć w Internecie. Efekt ściany z cegieł można uzyskać na kilka różnych sposobów, m.in. dzięki szablonom, fototapetom 3D, płytkom imitującym lub ciętej cegle.

Zadbaj o odpowiednią ilość zieleni

zielone wnętrze

Co zrobić by mieszkanie ożyło? Z pewnością dobrym rozwiązaniem będą wracające do naszych łask domowe rośliny. Urozmaicenie salonu lub kuchni przy pomocy kwiatów lub krzewów nie kosztuje wiele, a może sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przyjazne. Ciekawy efekt można osiągnąć, stosując takie rozwiązania jak np. ogród pionowy. Wystarczy wnęka lub odpowiednia rama, by móc umieścić kilka doniczek. W ten sposób naszą ścianę ozdobi wyjątkowy obraz z zieleni. Modne stają się także rośliny, które nie potrzebują ziemi ani doniczki jak np. oplątwa. Można podwiesić pod sufitem lub postawić na stole w jadalni.

Dowolność kluczem do sukcesu

Masz do dyspozycji stare meble i nie wiesz, czy nadają się do wkomponowania we współczesny wystrój mieszkania? Jak najbardziej! Urządzanie wnętrza na podstawie nowoczesnych trendów to przede wszystkim dowolność w doborze elementów. W przypadku, gdy meble są zniszczone, można oddać je do renowacji. Koszt takiego przedsięwzięcia nie jest duży, a w przypadku braku środków możemy skorzystać z finansowania w Providencie. Warto, ponieważ stare meble cieszą się teraz dużą popularnością, a specjaliści od ich renowacji potrafią przywrócić im atrakcyjny wygląd, dając tym samym drugie życie.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    31 maj 2018 09:43

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube