Kilka pomysłów na dziecięce urodziny

Kreatywne, wspierające rozwój i pełne zabawy – takie powinny być idealne, dziecięce urodziny. Ile maluchów, tyle pasji i pomysłów. W zależności od tego, jakie mamy środki i w jakim wieku są nasze pociechy, możemy pomyśleć nad różnymi scenariuszami. Bale maskowe, imprezy tematyczne, leśny survival – jest w czym wybierać!

Przebieranki

Kilka pomysłów na dziecięce urodziny

Jedna z najbardziej klasycznych zabaw – przebieranki. Coś, co uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Nic dziwnego. To tutaj puszczamy wodze fantazji i na czas przyjęcia stajemy się kimś, kim zawsze chcieliśmy być.

Księżniczki, superbohaterowie, zwierzęta, fantastyczne postaci z bajek i filmów – wybór jest naprawdę szeroki. Jeśli nasz podopieczny jest fanem jakiejś konkretnej opowieści, możemy zafundować mu imprezę tematyczną. Wtedy wszyscy goście zmieniają się w różnych bohaterów tej samej historii.

Do każdego balu należy się solidnie przygotować. Nie zapominajmy o przekąskach i napojach inspirowanych ulubioną bajką malucha. Sprawmy, by zwykłe dania zamieniły się w magiczne smakołyki.

Małpie gaje

Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich zdolności organizacyjnych lub po prostu nie mamy czasu na samodzielne wyprawianie idealnych urodzin, powinniśmy zlecić to ekspertom! W całej Polsce istnieją specjalne sale, w których doświadczeni animatorzy urządzają przyjęcia z dziecięcych snów.

W zależności od konkretnych potrzeb możemy zamówić różne scenariusze, przekąski, gadżety i rozrywki. Tak, by każdy był zadowolony.

Sala zabaw to ciekawa opcja również ze względu na animatorów, którzy potrafią zająć młodych ludzi kreatywnymi, mądrymi grami. Nie musimy więc główkować nad tym, czym umilać czas przybyłych na imprezę.

Takie rozwiązania to nie tylko wielka frajda, ale także szansa na rozwój umiejętności poznawczych. Uczą pracy w grupie, integrują i zbliżają do siebie małych przyjaciół.

Leśne przygody

Kilka pomysłów na dziecięce urodziny

Ciekawym sposobem na urodzinowe przyjęcie dla naszego dziecka jest zorganizowanie leśnego survivalu dla solenizanta i jego gości. Taka rozrywka na pewno na długo zapadanie im w pamięć! Bo to nie tylko wspaniałe przeżycie, ale też okazja na wzmocnienie sprawności psychoruchowej i poznawania swoich granic i umiejętności.

Jeśli chcemy zdecydować się na taką formę zabawy, musimy pamiętać, że nie każdy jest równie sprawny fizycznie, że nie wszyscy lubią takie formy spędzania wolnego czasu. Zanim więc podejmiemy decyzję, skonsultujmy się z rodzicami zaproszonych gości. Oni najlepiej wiedzą, na co gotowe są ich pociechy.

Wycieczki do lasu mogą być kilkugodzinną przygodą w specjalnie przygotowanym parku atrakcji lub dwudniową wyprawą pod namioty czy do domków. Wtedy musimy zadbać o odpowiednio dużo jedzenia i napojów. Warto też zainwestować w gry planszowe, które wieczorem zastąpią malcom telewizję.

Pamiętajmy, by urodzinowe projekty dopasowywać do wieku i pasji dzieci. Tego dnia najważniejszy będzie jubilat – to do jego potrzeb dobieramy rozrywki. Maraton bajkowy, wyjście do kina z przyjaciółmi, kręgle, bale przebierańców – pomysłów jest całe mnóstwo. Te bardziej kosztowne można realizować za pomocą pożyczki. Podejdźmy jednak do sprawy z rozsądkiem. Zanim zdecydujemy się zaciągnąć zobowiązanie, upewnijmy się, że raty, które trzeba będzie spłacać w przyszłych miesiącach, nie będą zbytnim obciążeniem naszego domowego budżetu.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    14 lis 2018 02:47

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube