Kreatywne oświadczyny – co, gdzie, jak?

Oświadczyny to nie tylko romantyczna chwila i piękny pierścionek. Warto pamiętać także o tym, że to tak ważne wydarzenie w życiu mężczyzny i kobiety wymaga odpowiednich zasobów finansowych. Z jakimi kosztami musisz się liczyć, jeżeli zamierzasz poprosić o rękę swoją wybrankę? O czym nie możesz zapomnieć?

Zaręczyny – oryginalny pomysł!

Chodzi o to, aby ten dzień był zgodny z tym, jakie są preferencje Twojej wybranki. Jeżeli kocha podróże, wyjedźcie gdzieś! Jeżeli uwielbia wydarzenia kulturalne, wówczas dobrym pomysłem będzie zakupienie biletu na ciekawy spektakl lub film. A jeżeli jesteście miłośnikami sportów ekstremalnych, zaplanujcie dłuższą wyprawę, odwiedźcie miejsce, które zawsze chcieliście zwiedzić. Kochacie relaks i wypoczynek, wybierzcie się do SPA, które Wam to zagwarantuje.

Jeżeli nadal nie masz pomysłu, spróbuj porozmawiać ze swoją przyszłą narzeczoną. Z pewnością wiele Ci podpowie.

Zaręczyny – ile to kosztuje?

Kreatywne oświadczyny – co, gdzie, jak?

Zacznijmy od rzeczy, bez której żadne zaręczyny nie miałyby miejsca. Chodzi oczywiście o pierścionek. Tutaj ceny są naprawdę różne, uzależnione od surowca, na jaki się zdecydujesz oraz kształtu i zdobień tego wyjątkowego krążka. Może to być kilkaset albo nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. A jeżeli Twoja ukochana jest wielbicielką drogich kamieni, cena również idzie odpowiednio w górę.

Ponadto tak romantyczna chwila nie może obyć się bez kwiatów i dobrego wina lub czekoladek. To przekłada się na kwotę kilkuset złotych. Zadbaj także o swój strój. Powinien on potwierdzać, że ta chwila jest dla Ciebie bardzo ważna. A może zrobisz ukochanej niespodziankę i zdecydujesz się na przebranie rodem z minionej epoki?

Kosztem będzie także uroczysta kolacja i Wasz wspólny wyjazd. Zrób rachunek wszystkich wydatków. Sprawdź, czy masz wystarczające środki, aby zrealizować swój plan. Możliwe jest, że będziesz musiał z czegoś zrezygnować. Pewnym wyjściem jest zgromadzenie oszczędności lub zaciągnięcie szybkiej pożyczki online.

Pieniądze to nie wszystko!

Ten dzień powinien być wyjątkowy, abyście po latach mogli do niego wracać z uśmiechem. W końcu to jedno z ważniejszych wydarzeń w Waszym życiu i początek nowego etapu. Warto jednak pamiętać o tym, że bez względu na to, ile gotówki zamierzasz przeznaczyć na zaręczyny – najważniejsza jest tu Twoja intencja.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    27 gru 2018 11:50

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube