Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz - zaplanuj wiosenny remont

Wiosenne porządki to idealna inspiracja do tego, aby pójść o krok dalej i skusić się na odświeżenie mieszkania. Co prawda trendy w aranżacji wnętrz nie zmieniają się drastycznie w porównaniu do poprzedniego sezonu, warto jednak wiedzieć co nowego w modzie i szukać inspiracji.

Kolory – nadchodzi ocieplenie

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Jeżeli myślimy o odświeżeniu koloru ścian, bądź zakupie nowych dodatków pamiętajmy o jednym: chłodne odcienie szarości, powoli odchodzą do lamusa. Zgodnie z trendami na 2019 rok przedstawionymi przez Pantone najmodniejszym kolorem będzie Living Coral: delikatny, rozbielony odcień koralowego. Nie polecamy jednak tym odcieniem pokrywać całych ścian – świetnie natomiast sprawdzi się w roli charakterystycznego dodatku. Powoli dekoratorzy wnętrz odchodzą od popularnego malowania jednej ściany w pokoju na kontrastujący kolor. Chociaż pastelowe odcienie do których przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach, nadal będą na topie.

Wielki powrót lastryko

Jeżeli zastanawiasz się nad wymianą post-PRLowskich parapetów z lastryko – dobrze przemyśl swoją decyzję. Jest to bowiem jeden z najgorętszych trendów nadchodzącego sezonu. Może warto zasięgnąć rady kamieniarza i po prostu je odnowić? Albo zdecydować się na nowocześniejszą wersję: w szalonych odcieniach kolorystycznych? Lastryko – znane zagranicą jako terazzo wraca do łask. Nie tylko w formie parapetów, również jako blaty kuchenne czy płytki w łazience. Sprawdza się stare powiedzenie mówiące, że moda lubi się powtarzać.

Minimalizm powoli się nudzi

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Małymi kroczkami, projektanci wnętrz rezygnują ze skandynawskiego minimalizmu. Lansowane są coraz bardziej odważne kolory, faktury i wzory. Zwłaszcza wśród tych ostatnich, dominują kwiaty i motywy roślinne. Tkaniny w ciemnych barwach z nasyconymi wzorami świetnie będą pasowały do neutralnej bazy kolorystycznej.

Jak to wszystko sfinansować?

Zastanawiasz się czy podążanie za najnowszymi trendami nie nadszarpnie zbytnio twojego domowego budżetu? Jeżeli nie masz wystarczających oszczędności – zawsze możesz wziąć pożyczkę. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi finansowych, nie wymagających często większej liczby formalności. Zaplanuj dokładnie kosztorys remontu i sprawdź ile faktycznie będzie ci brakowało. Pamiętaj, że remontu nie robi się co roku – ważne jest, aby wybrać materiały dobre jakościowo, które starczą na dłuższy czas. To samo tyczy się trendów: aranżując wnętrza, warto inspirować się modą, ale przede wszystkim należy słuchać samego siebie.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    14 maj 2019 11:45

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube