Pożyczka dla osób od 19 lat – kto może ją otrzymać?

Pożyczka umożliwi Ci sfinansowanie dowolnego celu, np. kosztów związanych ze studiowaniem. Jednym z wymogów stawianych młodym pożyczkobiorcom przez instytucje finansowe jest zdolność kredytowa. To oznacza, że firmy pożyczkowe weryfikują, czy jesteś w stanie spłacić pożyczone pieniądze w terminie. Sprawdź, jakie inne kryteria musi spełnić 19-latek, aby otrzymać pożyczkę online.

Pożyczki od 19 lat – podstawowe warunki dla młodych pożyczkobiorców

Jeśli chcesz złożyć wniosek o pożyczkę online, musisz spełnić podstawowe wymagania instytucji finansowych. Żeby ubiegać się o pożyczkę mając 19 lat trzeba mieć:

 • polskie obywatelstwo,
 • aktualny dowód osobisty, adres e-mail i numer telefonu komórkowego,
 • stałe źródło dochodu, np. z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło,
 • zdolność kredytową, czyli możliwość spłaty pożyczki z odsetkami i innymi kosztami w terminie wyznaczonym w umowie,
 • indywidualne lub współdzielone konto w banku.

Chociaż proces ubiegania się o pożyczkę wymaga podania danych firmy, z którą masz podpisaną umowę, to Provident nie kontaktuje się z pracodawcą w celu potwierdzenia zatrudnienia. Weryfikacja Twoich dochodów może mieć miejsce podczas składania wniosku poprzez analizę transakcji płatniczych na Twoim koncie bankowym.

Ponadto Twoja zdolność i wiarygodność kredytowa zostaje oceniona na podstawie danych dostępnych w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) i BIGach (Biurach Informacji Gospodarczej). 19-latkowie, którzy terminowo spłacali raty innych zobowiązań finansowych, są wiarygodnymi klientami dla firm pożyczkowych.

Czy pożyczka dla osób od 19 lat jest bezpieczna?

Tak, bo jeden z etapów sprawdzenia klienta obejmuje weryfikację danych osobowych. Zanim udzielimy Ci pierwszej pożyczki od 19 lat, musimy się upewnić, że pieniądze trafią do właściwej osoby. W tym celu poprosimy Cię o przelanie 1 zł z Twojego konta bankowego. Symboliczny przelew umożliwia nam zweryfikowanie numeru rachunku i danych właściciela, które muszą się pokrywać z informacjami podanymi we wniosku.

Ile kosztuje pożyczka?

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, odzwierciedla koszt pożyczki. Ten wskaźnik określa całkowity koszt pożyczki jako wartość procentową całkowitej kwoty pożyczki w skali roku. RRSO obejmuje nie tylko stałe oprocentowanie, od którego zależą odsetki, ale także dodatkowe koszty, np. opłatę przygotowawczą za rozpatrzenie wniosku. Jeśli chcesz porównać pożyczki od różnych instytucji finansowych pod kątem RRSO, wybierz tę samą kwotę i okres spłaty. Im niższa wartość RRSO, tym tańsza pożyczka.

Kalkulator pożyczki w Providencie pomoże Ci oszacować koszty zobowiązania finansowego. Przeanalizujesz, jak zmienia się comiesięczna rata w zależności od okresu kredytowania. Im szybciej spłacisz pożyczkę, tym niższe będą odsetki. Pamiętaj, aby dopasować liczbę i wysokość rat do realnych możliwości finansowych. Rata pożyczki nie powinna obejmować całej kwoty, która zostaje Ci po odjęciu przewidywanych wydatków od dochodu w każdym miesiącu.

Ile będziesz czekać na przelew z pożyczką?

Rozpatrywanie wniosków o pożyczki w Providencie przebiega sprawnie, dzięki czemu zazwyczaj decyzję możemy wysłać już w ciągu kilku minut od złożenia wniosku o pożyczkę. Okres oczekiwania na pożyczkę od momentu otrzymania pozytywnej decyzji może wynosić nawet 15 minut.

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, możesz sprawdzić, w jakich dniach i godzinach Twój bank realizuje przelewy natychmiastowe. Niektóre banki nie księgują transakcji z wykorzystaniem systemu płatności BlueCash przez całą dobę1 . W tym przypadku pożyczone pieniądze mogą się pojawić na Twoim koncie dopiero kolejnego dnia roboczego.

Ile wynosi maksymalna kwota pożyczki dla osób od 19 lat?

Maksymalna kwota pożyczki od 19 lat zależy przede wszystkim od kwoty innych zobowiązań finansowych, zarobków pożyczkobiorcy i Twojej historii kredytowej. Młodzi klienci Providenta, którzy wykazują stały dochód, np. z tytułu umowy o pracę, i mają wysoką zdolność kredytową, mogą otrzymać od 1000 zł nawet do 30 000 zł w ramach Pożyczki Samoobsługowej „Prima Plus” z RRSO 29%.

Pierwsza pożyczka w wieku 19 lat – o czym warto pamiętać?

Pożyczki dla osób od 19 roku życia umożliwiają pokrycie dowolnych kosztów, które wykraczają poza Twój bieżący budżet. Zanim złożysz wniosek, zastanów się, czy zaplanowany wydatek jest konieczny, czy jednak możesz go odłożyć w czasie. Jeśli uznasz cel finansowania za niezbędny, określ precyzyjnie potrzebną kwotę. Nie pożyczaj nadmiarowych środków, od których będą naliczane odsetki.

Jeśli wystąpi niespodziewany problem ze spłatą pożyczki w terminie, np. stracisz źródło stałego dochodu, skontaktuj się z firmą pożyczkową, aby porozmawiać o dostępnych rozwiązaniach. Dzięki temu unikniesz naliczania odsetek za opóźnienie i zgłoszenia braku płatności do rejestrów dłużników. Pamiętaj, że negatywne wpisy w Biurach Informacji Gospodarczej oraz Biurze Informacji Kredytowej obniżają Twoją wiarygodność kredytową i tym samym szansę na otrzymanie w przyszłości pożyczek w instytucjach finansowych, w których będziesz się ubiegał o kolejne finansowanie. Dlatego tak ważne jest, żeby przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z warunkami oferty pożyczki, ale także dokonać samoanalizy czy dany wydatek jest faktycznie niezbędny i czy koszty jakie poniesiesz na jego realizacje będą realne do spłaty.Bibliografia:
1. https://bluecash.pl/spbc/out
Avatar

 • Anna
 • Opublikowano:
  30 maj 2024 02:30

  Udostępnij

  Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube