Sposoby na tani remont mieszkania

Czasem zajdzie potrzeba, bo sąsiad zaleje nam łazienkę, a czasem zajdzie potrzeba, bo nie możemy dłużej znieść kolorów starej sypialni - motywacje dla przeprowadzenia remontu domu, mieszkania czy nawet pojedynczego pomieszczenia mogą być różne. Ważne jest, aby całą inwestycję dobrze zaplanować i przemyśleć. Pozwoli nam to zminimalizować niespodziewane wydatki. Bo - nie łudźmy się - całkiem wyeliminować się ich nie da...

Tani remont mieszkania

Każdemu z nas marzy się tani remont mieszkania – dobrej jakości komponenty kupione w promocji, nowe meble z fantastycznej wyprzedaży czy wysokiej jakości farby za niewielką cenę. Dlatego też, o ile nie goni nas pilna potrzeba, dobrze jest wstrzymać się z zakupami i rozejrzeć za najlepszą dostępną na rynku ofertą. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalistów i doradców, którzy chętnie nam pomogą w doborze odpowiednich materiałów remontowych. Dobrze sprawdzi się to zarówno w domu, jak i mieszkaniu, a nawet pojedynczym pokoju. Tani remont nie musi oznaczać użycia najsłabszych jakościowo produktów!

Samodzielny remont mieszkania – czy to dobry pomysł?

Sposoby na tani remont mieszkania 

Wśród nas jest oczywiście cała rzesza ludzi, którzy chętnie podejmą się samodzielnego remontu i większość, o ile nie całość, prac chętnie wykona we własnym zakresie. Wymaga to jednak niemałych umiejętności, a także ogromu czasu, jaki trzeba na remont poświęcić.

Wielu z nas decyduje się na działanie w czasie swojego urlopu, pozwala to bowiem na podwójne oszczędności – nie tylko nie wyjeżdżamy na wakacje, ale dodatkowo nie musimy nikomu płacić za prace, które jesteśmy w stanie wykonać sami!

Jednak nie każdy z nas ma fach w ręku i umiejętności złotej rączki. Wówczas lepiej zasięgnąć porady specjalisty i skorzystać z usług ekipy remontowej. Teoretycznie koszt może będzie wyższy, jednak w ostatecznym rozrachunku zyskujemy znacznie więcej niż tych kilka zaoszczędzonych złotych…

Kosztorys remontu mieszkania

Istotnym elementem planu jest sporządzenie kosztorysu remontu mieszkania. Co mniej więcej powinno wchodzić w skład takiego kosztorysu? Oto przykład odświeżenia średniej wielkości mieszkania:

 • malowanie wszystkich ścian i sufitów (materiał i robocizna)
 • ułożenie płytek na podłogach i ścianach w łazience/kuchni (materiał i robocizna)
 • wymiana okien (koszt materiałów i robocizny)
 • sprawdzenie bądź wymiana instalacji kanalizacyjnej, energetycznej lub oświetleniowej (koszt materiałów i robocizny)
 • sprawdzenie instalacji grzewczej (koszty robocizny)
 • demontaż i montaż drzwi (materiał i robocizna)
 • tapetowanie, odświeżanie podłóg, cyklinowanie (materiały i robocizna)
 • wymiana mebli, demontaż poprzednich i montaż nowych (materiały i robocizna).
Sposoby na tani remont mieszkania 

To oczywiście nie wszystkie pozycje, jakie czekają nas podczas remontu. Trudno jest przewidzieć wszystkie wydatki i jeszcze trudniej ująć je w budżecie. Co zatem, kiedy nagle zabraknie nam gotówki w połowie prac? W takich sytuacjach znakomicie sprawdzają się krótkoterminowe pożyczki, których pozyskanie trwa krótko, formalności nie przytłaczają i niebawem możemy cieszyć się wznowionym remontem. Każdy, kto przeżył go chociaż raz w życiu, wie, że w trakcie prac nie marzy się o niczym innym, jak o tym, żeby się wreszcie skończyły. Wygodne pożyczki na dobrych  warunkach mogą nam to umożliwić. To rozwiązanie na każdą kieszeń.

Tani remont mieszkania wcale nie oznacza złego remontu

Jeśli odpowiednio dobrze poszukamy, z pewnością znajdziemy świetną ekipę remontową, która nas nie oszuka i sprawi, że nasze mieszkanie będzie wyglądało tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Zwykle dobrze jest w takiej sytuacji skorzystać z tak zwanej poczty pantoflowej i poszukać polecanych wśród znajomych fachowców. Daje to większą gwarancję, że nie zostaniemy naciągnięci na niepotrzebne koszty. Warto również dać sobie czas, jeśli chodzi o poszukiwania mebli czy materiałów budowlanych. Większość znanych sieci oferuje znakomite promocje w określonym czasie. Może zatem warto zaczekać na okazję?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 122,0% - aktualne na dzień 16.04.2021. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta.


Przeczytaj również: Planujesz remont? Postaw na ekorozwiązania >> 

Avatar

 • Anna
 • Opublikowano:
  16 kwi 2021 05:15

  Udostępnij

  Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube