5 mało znanych miejsc na tani, rodzinny weekend w Polsce

Wakacje to czas podróży. Właśnie latem najczęściej dopisuje słoneczna pogoda, a my mamy więcej wolnego czasu. Takie warunki sprzyjają planowaniu wycieczek. 42 proc. Polaków przyznaje, że planuje wyjazdy wakacyjne - wynika z najnowszego cyklicznego badania Providenta. Żeby zobaczyć coś niezwykłego nie trzeba wcale wydawać majątku. Polska obfituje w piękne miejsca, które można obejrzeć, nie posiadając wielkich pieniędzy.

Rezerwat nad Tanwią

Krajobrazowy i leśny rezerwat przyrody nad Tanwią położony jest na terenie gminy Susiec w województwie lubelskim, na obszarze Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej.

Największą atrakcją tego dzikiego terenu są 24 progi skalne, które tworzą przepiękne wodospady. Całość powstała w wyniku ruchów tektonicznych, które przeszły przez ten teren w czasach fałdowania się Karpat.

Rezerwat ma za zadanie chronić najbardziej malownicze fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew wraz z seriami tych niezwykłych, małych wodospadów.

Kolorowe cerkwie Podlasia

Rodzinny weekend w Polsce

Podlasie – tajemnicze i piękne. Jednym z bardziej fascynujących podlaskich szlaków jest ten, prowadzący od jednej cerkwi do drugiej. Niezwykłe budowle wzniesione na Podlasiu można oglądać m.in. w miejscowościach Puchły, Trześcianka, Narew czy Supraśl. Tutejsze kolorowe prawosławne świątynie mają swoją bogatą historię i symbolikę. Szlak cerkiewny to miejsce, do którego koniecznie trzeba się wybrać.

Wieś Zalipie

Niezwykła wieś położona w województwie małopolskim to jedno z ciekawszych miejsc w kraju. Od dawna słynie z pięknie zdobionych, malowanych chat, które stały się znakiem rozpoznawczym miejscowości.

Niezwykłe prace artystyczne mieszkanek Zalipia można podziwiać m.in. w Zagrodzie Felicji Curyłowej, która jest filią tarnowskiego Muzeum Etnograficznego oraz w Gminnym Ośrodku Kultury „Dom Malarek”.

Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej

Dolina Pałaców i Ogrodów, czyli Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej, to jedno z piękniejszych miejsc na mapie Polski. Zajmuje całą Kotlinę Jeleniogórską. Ten uznany za pomnik historii park ma chronić i rewitalizować dwadzieścia zamków i pałaców znajdujących się na jego terenie. Wszystkie one były niegdyś siedzibami książąt śląskich, polskiej szlachty czy pruskiej rodziny królewskiej. Zabytki Kotliny Jeleniogórskiej sprawdzą się doskonale w roli weekendowej atrakcji.

Jezioro Solińskie

Rodzinny weekend w Polsce

Jezioro Solińskie, znane powszechnie jako Solina, jest zbiornikiem retencyjnym w województwie podkarpackim. Ma największą w Polsce pojemność i niezwykle rozwiniętą linię brzegową. Zachwycają tam liczne zatoczki będące równocześnie ujściami strumieni. Swój raj odnaleźli tutaj wędkarze, którzy zjeżdżają nad Solinę w ucieczce przed zgiełkiem miasta. To piękne jezioro jest obowiązkowym punktem wycieczkowym. Będąc w Polsce południowej, musimy zobaczyć Solinę!

Rodzinne podróże to coś, co wszyscy kochamy. Zaspokajają nie tylko potrzebę odpoczynku, ale – przede wszystkim – potrzebę spędzania czasu w gronie najbliższych. To właśnie na wakacjach możemy więcej czasu poświęcić dzieciom, które na pewno docenią w przyszłości te chwile.

Niestety, wycieczki bywają kosztowne. Jeśli zaplanujemy je z większym wyprzedzeniem, na pewno uda nam się odłożyć środki z bieżących dochodów. Jeśli nie udało ci się zaoszczędzić, a nie chcesz rezygnować z zasłużonego odpoczynku, możesz zdecydować się na pożyczkę, która będzie zastrzykiem gotówki w tym gorącym, urlopowym okresie.


Zobacz także wpisy na temat:
Weekend w SPA - jak wypocząć i nie zbankrutować >>
Kredyt lub pożyczka na wakacje >>

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    17 sie 2018 01:57

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube