3 pomysły na zmniejszenie kosztów ślubu i wesela

Jak zmniejszyć koszt ślubu i wesela?

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych może wynieść suma kosztów ślubu i wesela. Młodzi nierzadko skazani są w takiej sytuacji na szukanie oszczędności lub pożyczenie pieniędzy. Poniżej kilka pomysłów na to, jak wydać mniej na zorganizowanie tak ważnej uroczystości.

Na niektórych kosztach związanych ze ślubem i weselem po prostu się nie oszczędza. Należą tu: dobry fotograf, didżej, czy fryzjer i makijażystka. Są też jednak koszty, które można w skuteczny sposób zminimalizować.

Suknia ślubna, dodatki i buty panny młodej

Zakup kreacji ślubnej to najczęściej wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Koszt ten powiększa dodatkowo cena butów i dodatków. Okazuje się, że to również może być źródłem oszczędności. Warto przejrzeć ofertę sklepów internetowych, na jakich można zakupić buty lub sukienkę, która z założenia nie miała być ślubną. Nierzadko prosty fason prezentuje się zdecydowanie lepiej niż suknia uszyta z rozmachem. Podobnie jest z butami ślubnymi, które nie zawsze muszą być białe. Istnieje duża szansa, że buty w kolorze nude i ecru wykorzystane zostaną zdecydowanie częściej. A to pozwoli na spore oszczędności!

Samochód ślubny – niekoniecznie limuzyna

Jak zmniejszyć koszt ślubu i wesela?

Lincoln Continental, Cadillac, limuzyna albo BMW to bardzo ciekawy pomysł na oryginalny samochód dla pary młodej. Niestety wynajęcie takiego auta wiąże się z pewnym kosztem. Tym, którzy szukają oszczędności, można polecić to, aby zdecydowali się na samochód ślubny pożyczony od rodziny lub znajomych. Istnieje duża szansa, że ktoś w gronie naszych bliskich dysponuje oryginalnym modelem.

Ślubne DIY – zrób to sam!

Ślub to doskonała okazja do tego, aby dać upust swoim zdolnościom plastycznym. Po podsumowaniu wydatków na materiały można spostrzec, że oszczędziło się naprawdę sporą sumę pieniędzy. A fakt, że są to materiały wykonane samodzielnie przez parę młodą, dodaje tylko uroku. Oczywiście wymaga to także poświęcenia większej ilości czasu. Zrobione przez narzeczonych zaproszenia, winietki, czy naklejki na alkohol to tylko kilka pomysłów.

Ślub i wesele to spory wydatek, warto szukać oszczędności podczas organizacji tych wydarzeń. Zwłaszcza wtedy, kiedy mamy ograniczone środki finansowe. Przy niektórych kwestiach dobrze jest jednak zastanowić się nad innym źródłem finansowania np. pożyczką gotówkową.


Przeczytaj także jak poradzić sobie ze ślubnymi wydatkami >>

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    12 cze 2018 12:21

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube