Święta za granicą. Gdzie się wybrać na święta w 2022 roku?

Święta Bożego Narodzenia można spędzić przy rodzinnym stole, licząc na to, że pogoda dopisze i czas ten będzie magiczny. W praktyce jednak nader często święta kojarzą się z ogromem trudnych do udźwignięcia obowiązków, maksymalnym zmęczeniem i nieprzyjemną, chłodną pogodą, pozbawioną śniegu. Zawsze jednak można odmienić ten czas i wybrać się na święta za granicę. Na polskich turystów czeka mnóstwo wspaniałych miejsc. Zobacz, gdzie najlepiej spędzić Boże Narodzenie pod palmami!  

Boże Narodzenie w ciepłych krajach? Sposób na niezapomniane święta! 

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z niesamowitym klimatem. Cieszenie się śniegiem, wspólne biesiadowanie przy świątecznym stole czy otwieranie prezentów t niezapomniane przeżycia. Po wielu latach warto jednak postawić na odmianę i święta spędzić inaczej, np. wylegując się na ciepłych plażach! To idealny pomysł na spędzenie świątecznego czasu z rodziną albo partnerem lub partnerką. 

Boże Narodzenie w ciepłych krajach to świetny sposób dla każdego, kto pragnie odpocząć od chłodu i lubi nietuzinkowe rozwiązania. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na Boże Narodzenie pod palmami. Świąteczny urlop w cieple, kiedy w Polsce panują mrozy i nieprzyjemna plucha, może mieć także bardzo korzystny wpływ na pracę naszego organizmu. Można poczuć się w pełni zregenerowanym i gotowym na kolejne obowiązki! 

Wyjazd za granicę może być idealnym sposobem na odpoczynek po ciężkim roku pracy. Ze względu na to, że Święta Bożego Narodzenia wypadają tylko tydzień przed Sylwestrem, okresy te można połączyć, co daje fantastyczną możliwość przywitania nowego roku w innym kraju

Święta za granicą są też fenomenalnym rozwiązaniem na przełamanie wieloletniej rutyny i poznanie innych, ciekawych części świata. Dobrze jest od czasu do czasu pozwolić sobie na dodatkową przyjemność i stworzyć niezapomniane wspomnienia. W sfinansowaniu podróży pomoże Dobra Pożyczka od ręki od Providenta , dzięki której koszt rozłoży się na raty, a wyjazd będzie pozbawiony stresu o domowy budżet. RRSO pożyczki wynosi 180,97%.  

Przed podjęciem decyzji o zobowiązaniu finansowym należy jednak dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Konieczne jest również wnikliwe zapoznanie się z umową pożyczki oraz jej warunkami. Taka ostrożność jest podstawą rozsądnego zarządzania budżetem domowym.  

Oto nasza lista kierunków na Boże Narodzenie za granicą!

Święta w ciepłych krajach – ZEA, Oman i Katar

Rosnącym zainteresowaniem wycieczkowiczów cieszą się państwa leżące na Półwyspie Arabskim. Coraz chętniej udajemy się do bogatego Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), delektując się niespotykanym nigdzie indziej luksusem. Podobne wrażenia czekają osoby, które zdecydują się na święta za granicą w Omanie lub Katarze. Na terenie tych państw nie brakuje szerokich i piaszczystych plaż. Na turystów czeka też mnóstwo innych atrakcji! W Katarze, Omanie lub w Dubaju z pewnością nikt nie będzie się nudził, chociaż przed wyjazdem należy dokładnie zapoznać się z lokalnymi przepisami, kulturą i obyczajami, które są znacznie inne niż te, które panują w Europie. 1,2

Święta za granicą 2022 – magia Afryki. Madagaskar, Egipt, Wyspy Kanaryjskie i nie tylko

Afryka to największy i wciąż najbardziej nieodkryty kontynent na kuli ziemskiej. Jeżeli pragnie się spędzić Boże Narodzenie w ciepłych krajach, w naprawdę oryginalnej atmosferze, warto udać się do Afryki. Szczególnie kuszące mogą być wyspy, na których nie brakuje wspaniałych plaż. W większości przypadków mamy do czynienia z klimatem tropikalnym równikowym, a poniżej równika grudzień będzie czasem, kiedy właśnie zaczyna się lato.3

Świetną propozycją będzie Madagaskar lub należący do Tanzanii Zanzibar. Na obydwu wyspach można cieszyć się z dobrej infrastruktury turystycznej, ale prawdziwą gratką jest środowisko naturalne z szerokimi, piaszczystymi plażami i palmami włącznie.4,5 Destynacje te docenią także entuzjaści sportów wodnych. 

Na podobne warunki można liczyć po drugiej, zachodniej, stronie kontynentu. Wyspy Zielonego Przylądka to wciąż niemalże dziewicze tereny. To miejsce, gdzie górzysty, ostry krajobraz przeplata się z łagodnością plaż i oceanu. Na turystów czeka stolica, Praia, z wieloma ciekawymi miejscami do zwiedzania, ale także inne regiony.6

Jeżeli zaś zamierza się udać do bardziej popularnych kierunków, to Boże Narodzenie za granicą można spędzić na Wyspach Kanaryjskich. Choć położone są przy południowo-zachodnim wybrzeżu Maroka, należą do Hiszpanii. Z pewnością zaletą jest perfekcyjnie rozwinięta infrastruktura hotelowa, bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa oraz relatywnie tanie koszty podróży. 

Entuzjaści zwiedzania historycznych miejsc, a także osoby, które chciałyby z bliska zobaczyć jedyną tak blisko usytuowaną Polski rafę koralową, powinny się udać do Egiptu.7 Nie trudno znaleźć dobrą ofertę wczasów w niskiej cenie. Dostępne są też loty bezpośrednie – m.in. do stolicy, Kairu, wysuniętej na północ Aleksandrii czy usytuowanego na południu Luksoru. 

A może święta za granicą na Karaibach? Meksyk, Barbados i Jamajka

Nie tylko klimaty rodem z sagi “Piratów z Karaibów” mogą skłonić do odwiedzenia tego regionu świata w trakcie świąt. Chociaż należy liczyć się z nieco droższymi biletami samolotowymi, to jednak z takiego urlopu trudno nie wrócić w pełni usatysfakcjonowanym. Świetnym pomysłem jest podróż na Barbados – niewielkiego państwa wyspiarskiego, którego turystyka jest głównym źródłem przychodów. Do 2021 roku Barbados należał do brytyjskiej Wspólnoty Narodów.8 Chociaż obecnie jest niezależną republiką, normy prawne i obyczaje zostały w dużej mierze ukształtowane przez Brytyjczyków, a głównym językiem jest język angielski, co może być dużą zaletą dla turystów. 

Święta w ciepłych krajach mogą być zorientowane nie tylko na wypoczynek pod palmami, ale także na chłonięcie lokalnej kultury i delektowanie się jej specyficznym klimatem. Te i wiele innych korzyści zapewni wyjazd na Jamajkę.9 Pozycja obowiązkowa nie tylko dla osób, które szukają wypoczynku, ale także dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. W wiele miejsc najlepiej dotrzeć będzie wypożyczonymi na miejscu jednośladami. 

Karaiby to także sentymentalna Kuba i Dominikana, które gwarantują niesamowitą podróż w czasie. Nie brakuje tu luksusowych pensjonatów z opcją all inclusive, ale prawdziwą zaletą jest niepowtarzalny klimat. Można też udać się do Meksyku, np. do Quintana Roo, najdalej wysuniętej na wschód części kraju, przynależącej do archipelagu karaibskiego. Znajdziemy tu mnóstwo plaż z palmami i doskonałą temperaturę powietrza i wody praktycznie przez cały rok. 10

Propozycja dla spragnionych podróży – Tajlandia

Boże Narodzenie za granicą można spędzić też w… Azji! Tajlandia to jedno z najbardziej turystycznych państw regionu Dalekiego Wschodu, które zaprasza turystów o każdej porze roku. Tajlandia jest niezwykle specyficzna – północ kraju będzie idealna dla osób, które pragną poznać tajską kulturę i zagłębić się w jej klimat. Południe zaś to regiony typowo turystyczne, bogate, w których życie toczy się 24 godziny na dobę, a imprezy na plaży potrafią całymi dniami trwać nieprzerwanie.11 Szukając rajskich klimatów, warto też wziąć pod uwagę okoliczne państwa, np. Singapur, Indie, Wietnam czy dalej położoną Indonezję

Czy lepiej wyjechać na święta do ciepłych krajów, czy zostać w Polsce? 

Jest wiele powodów, aby świętować Boże Narodzenie w kraju. Rodzina, wspólne przygotowywanie stołu świątecznego, a także konieczność bycia na miejscu w związku z pracą to najczęstsze argumenty. Czasem jednak warto postawić na oryginalne rozwiązania zwłaszcza, że przecież nie trzeba ich wybierać rok do roku. Faktem jest, że święta w ciepłych krajach stają się coraz bardziej dostępne dla Polaków zarówno ze względów finansowych, jak i rozwoju połączeń lotniczych. Zdecydowanie więc warto wybrać się na taką wycieczkę choć raz w życiu, a Świętego Mikołaja powitać na rozgrzanej plaży!

Przeczytaj także:
Weekend w SPA – jak wypocząć i nie zbankrutować?
Wakacje w Hiszpanii – ile wydasz na urlop w tym kraju?
Ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje i co należy o nim wiedzieć?


Bibliografia:
1. https://u.ae/en/information-and-services/visiting-and-exploring-the-uae/travel-and-tourism  
2. https://u.ae/en/information-and-services/visiting-and-exploring-the-uae/uae-an-ideal-tourist-destination 
3. https://www.audleytravel.com/africa/best-time-to-visit
4. https://www.nomadicmatt.com/travel-blogs/top-things-to-see-madagascar/
5. https://www.true.travel/madagascar-beaches/
6. https://www.capeverde.co.uk/blog/top-10-things-to-do-in-cape-verde 
7. https://snorkelaroundtheworld.com/2015/09/special-snorkeling-places-in-egypt/
8. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10714839.2022.2084974?journalCode=rnac20
9. https://theculturetrip.com/caribbean/jamaica/articles/11-top-things-to-see-and-do-in-jamaica
10. https://www.tripadvisor.com/Attractions-g1575485-Activities-Quintana_Roo_Yucatan_Peninsula.html
11. https://www.planetware.com/thailand/top-rated-places-to-visit-in-thailand-tha-1-45.htm
 
  
 
 
 
Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    15 gru 2022 11:09

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube