Pożyczki długoterminowe online – co musisz wiedzieć?

Pożyczka to dla wielu dobry sposób na sfinansowanie wymarzonych zakupów, realizowanie kosztowniejszych planów czy przeprowadzenie wyczekiwanego remontu. Oczywiście najlepszym sposobem na opłacanie swoich potrzeb jest regularne oszczędzanie środków. Wszyscy jednak wiemy, że to bywa trudne – szczególnie przy okazji nieprzewidzianych sytuacji i losowych wydarzeń. Wtedy dodatkowe, zewnętrzne finansowanie bywa dla nas wybawieniem. A Polacy bardzo chętnie po nie sięgają. Zainteresowanie kredytami i pożyczkami stale rośnie. Jedną z popularniejszych form wsparcia są pożyczki długoterminowe online. Co trzeba o nich wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

Pożyczka długoterminowa online – czym się charakteryzuje?

Pożyczki długoterminowe online

Pożyczka długoterminowa online to produkt finansowy, który pozwala ubiegać się o finansowanie bez wychodzenia z domu. Wygodnie, za pośrednictwem internetu składamy wniosek – bez stania w kolejkach, z pozycji ulubionego fotela, spokojnie i bez pośpiechu. Pozwala to na dokładne zapoznanie się z ofertą instytucji finansowej i dokonanie maksymalnie przemyślanego wyboru. Nie musimy się spieszyć, nikt nie wymaga od nas natychmiastowej decyzji. Wybierając pożyczkę online, mamy szansę szukać tej idealnej tak długo, jak tylko chcemy. To również czas na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zasadami, na przeczytanie wymagań i skrupulatne przeanalizowanie jej kolejnych podpunktów.

O ile większość pożyczek online charakteryzuje się dość krótkim okresem spłaty, o tyle na rynku zaczynają się pojawiać również usługi długoterminowe. W takiej opcji pieniądze możemy oddawać nawet przez 48 miesięcy. Dzięki temu mamy szansę rozłożyć spłatę na mniejsze raty, które nie są takim obciążeniem dla domowego budżetu.

Pożyczkę długoterminową online wybieramy najczęściej wtedy, gdy potrzebujemy większego wsparcia, które wymaga również dłuższego okresu spłaty. Żeby złożyć taki wniosek, wystarczy w kalkulatorze pożyczki na stronie Providenta wybrać kwotę, która nas interesuje oraz sposób oddawania rat. Później postępujemy zgodnie z prostą instrukcją. Możemy też umówić się z Doradcą Klienta.

Plusy pożyczki

Wiele osób zastanawia się, którą pożyczkę wybrać, by móc jak najszybciej zacząć korzystać z pieniędzy. Dofinansowanie pozabankowe jest dla wielu najwygodniejszym rozwiązaniem. A to dlatego, że procedura ubiegania się o takie wsparcie jest znacznie prostsza niż w przypadku kredytów bankowych.

 • Wniosek można złożyć online, a decyzja przychodzi szybko – czasem nawet po kilku minutach.
 • Tak samo szybko możemy cieszyć się pieniędzmi na koncie - Provident realizuje przelewy nawet w ciągu 15 minut od zakończenia wnioskowania.
 • Pieniędzmi możemy zarządzać wedle własnych potrzeb i przeznaczyć je na dowolny cel.
 • Kwota pożyczki może wynieść między 300 zł a 20 000 zł.
 • Szeroki wybór okresów spłaty – od 3 do 48 miesięcy.
 • Niewiele formalności.
 • Pożyczkę można uzyskać nawet wtedy, kiedy spłacamy już inne zobowiązanie.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 166,1%.
 • Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta.

Wszystko to sprawia, że pożyczka w Providencie jest bardzo atrakcyjnym dla Klientów produktem. Formalności jest niewiele, a decyzje podejmowane są szybko. Tak, by móc cieszyć się pieniędzmi w dogodnym dla siebie czasie.

Kto może zaciągnąć pożyczkę długoterminową przez internet?

Wiele osób zastanawia się: czy muszę być pełnoletni aby dostać pożyczkę długoterminową? Tak. To jeden z wymogów, które stawia swoim Klientom Provident. Każda instytucja finansowa może sama określić, od jakiego wieku przydzielać będzie wsparcie. Warto jednak pamiętać, że w świetle prawa tylko osoba pełnoletnia może się ubiegać o finansowanie – pełną zdolność do czynności prawnych nabywamy wraz z osiągnięciem pełnoletniości. A kto może zaciągnąć pożyczkę długoterminową przez internet? Każdy, kto skończył osiemnaście lat, jest polskim obywatelem, ma rachunek bankowy, telefon komórkowy i źródło regularnego dochodu. Jak widać, wymagania nie są bardzo wyśrubowane. Tak, by niemal każdy mógł skorzystać z wygodnego finansowania.

Jakich dokumentów potrzeba do pożyczki długoterminowej przez internet?

Wiele wątpliwości budzą również kwestie związane z formalnościami wokół ubiegania się o wsparcie pieniężne. Jakich dokumentów potrzeba do pożyczki długoterminowej przez internet? W Providencie potrzebny będzie jedynie dowód osobisty, dokument poświadczający dane adresowe oraz – w zależności od rodzaju pożyczki – dokument potwierdzający dochody. Przy pożyczce samoobsługowej wymagań formalnych jest jeszcze mniej. Tutaj wystarczą jedynie numer PESEL i dowód osobisty. To wygodna opcja, która nie wymaga wcześniejszego pozyskiwania wielu dokumentów np. od pracodawcy. Wiele osób zastanawia się bowiem, czy potrzebuje zaświadczenia dla pożyczki długoterminowej online. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Typ potrzebnych do udzielenia wsparcia zaświadczeń zależy od rodzaju pożyczki.

Którą pożyczkę wybrać?

Pożyczki długoterminowe online

Pożyczki długoterminowe są dostępne i wygodne. Provident przygotował dla swoich Klientów korzystną ofertę, w której każdy znajdzie produkt idealny dla siebie. Kalkulator pożyczki pozwala dogodnie dopasować kwotę wsparcia i okres spłaty tak, by raty były dostosowane do naszych możliwości, a wysokość finansowania wystarczyła na opłacenie różnych potrzeb i zakupów.

Z portfolio Providenta można wybrać pożyczkę w gotówce, którą bezpośrednio do domu dostarczy nam Doradca Klienta i którą będziemy spłacać co tydzień lub co miesiąc podczas jego domowych wizyt. Rozwiązanie to charakteryzuje się możliwością skorzystania z okresowej przerwy w spłacie i gwarancją obowiązku zniesienia spłaty w przypadku śmierci Klienta w trakcie spłacania zobowiązania.

Drugą opcją jest pożyczka na konto, czyli taka, którą Provident przelewa na wybrany przez nas rachunek bankowy. Raty spłaca się co miesiąc, a umowę podpisujemy bez wychodzenia z domu. Doradca Klienta odwiedza nas i dopełnia wszelkich niezbędnych formalności. Tutaj też mamy dostęp do dodatkowych usług.

Problem ze spłatą – co robić?

Wiele osób zastanawia się również, co robić w przypadku ewentualnych problemów ze spłatą zobowiązania. Niestety nie wszystko możemy przewidzieć. Nawet najstabilniejsza sytuacja finansowa może się pogorszyć ze względu na utratę pracy czy wypadek. Dobrze wiedzieć, jak się zachować w takiej trudnej chwili i jak sobie pomóc. Jeżeli w planie spłaty pojawią się problemy, skontaktujmy się z naszym Doradcą Klienta. Specjalista podpowie najlepsze rozwiązania i wspólnie z nami ustali dogodny plan. Możemy również skorzystać z okresowej przerwy w spłacie. Moment ten pozwoli nam odzyskać stabilność finansową, znaleźć nową pracę czy wrócić do zdrowia. Tak, byśmy bez większych trudności mogli znów przejąć kontrolę nad swoim budżetem. Elastyczny Plan Spłat pozwala wygodnie i bezpiecznie zarządzać pożyczką,  daje też szansę na to, by uniknąć ewentualnych problemów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Wiele osób zastanawia się, którą pożyczkę wybrać, by dopasować ją do swoich potrzeb. Provident oferuje wiele różnych kwot do pożyczenia i pozwala dopasować okres spłaty do swoich potrzeb. Można więc skorzystać z okresów tygodniowych – od 30 do 104 tygodni lub miesięcznych – od 3 do 48 miesięcy. Klienci mają również szansę wybrać sposób spłaty – przelewem na konto bankowe lub w gotówce kontaktując się z Doradcą Klienta. Provident ceni sobie elastyczność i chce dopasowywać się do potrzeb swoich Klientów. Nie wymaga więc poręczycieli, a koszty pożyczki są stałe i znane już przed podpisaniem umowy. Nie pobiera się tutaj żadnych ukrytych opłat pozaumownych.

Dlatego też już prawie 4 miliony polskich Klientów skorzystało z usług firmy. Dbając o bezpieczeństwo i komfort pożyczkobiorców, Provident udostępnia możliwość skorzystania z szerokiej gamy dodatkowych ubezpieczeń - zdrowotnych i na życie dostarczanych przez renomowanych partnerów takich jak AXA czy MetLife.

Czy lepiej zaciągnąć pożyczkę długoterminową w banku?

Jedno z częstszych pytań Klientów dotyczy różnic pomiędzy pożyczką długoterminową online a kredytem w banku. Czy lepiej zaciągnąć pożyczkę długoterminową w banku? Czy taka opcja jest bezpieczniejsza? Czym się różną formalności i spłaty w obu przypadkach?

Otóż banki zwykle są znacznie bardziej wymagające w stosunku do osób ubiegających się o wsparcie finansowe. Liczba wymaganych dokumentów i zaświadczeń jest większa, czas oczekiwania na decyzję dłuższy, a na pieniądze zwykle musimy nieco poczekać. Biorąc pożyczkę lub kredyt w banku, musimy się również liczyć z tym, że będziemy musieli podać cel, na który chcemy przeznaczyć środki. Co więcej, kredyty regulowane są przez prawo bankowe. Zasoby finansowe nie są najczęściej tutaj własnością instytucji. Pochodzą one z depozytów złożonych przez Klientów. Sytuację pożyczek konsumenckich reguluje z kolei Kodeks Cywilny i ustawa o kredycie konsumenckim. Mogą być one udzielane zarówno przez osoby fizyczne, jak i firmy (kredyt konsumencki).

Pożyczka długoterminowa udzielana przez Provident jest prosta, wygodna i komfortowa. Decyzja jest podejmowana bardzo szybko, a środki mogą się znaleźć na naszym koncie nawet po 15 minutach od wysłania wniosku przez Klienta. Pozyskaną kwotę możemy przeznaczyć, na co tylko chcemy, a liczba i wysokość rat jest dopasowana do naszych potrzeb. Niewiele formalności i brak konieczności udawania się do siedziby firmy to kolejne spore plusy takiego rozwiązania.

O co pytać?

Pożyczki długoterminowe online

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W Providencie jest ona zależna od typu zawieranej pożyczki. Wysokość ustala się na podstawie długości terminu spłaty oraz wysokości zobowiązania. O wysokości RRSO informuje Doradca Klienta przed podpisaniem umowy, a w przypadku pożyczek zawieranych online jest ona prezentowana na stronie internetowej. Wartość można sprawdzić także w umowie oraz w formularzu informacyjnym.

Niezbędna jest też wiedza o terminach spłat. Harmonogram Spłat Pożyczki określa konkretne terminy – cotygodniowe lub comiesięczne. Znajdziemy tu więc wyznaczone daty wraz z wysokością raty. Tak, by nigdy nic nam nie umknęło. Jeżeli korzystamy ze spłat na konto, warto ustawić w banku stały przelew, który pozwoli nam uniknąć niedopatrzeń i opóźnień w oddawaniu pieniędzy.

Liczy się rozsądek

Warto jednak pamiętać o tym, by skrupulatnie przeanalizować swój budżet i możliwości jeszcze zanim zdecydujemy się ubiegać o pożyczkę. To, o jakie wsparcie będziemy wnioskować, powinno być uzależnione od naszych zarobków i ogólnej sytuacji finansowej. Kredyt czy pożyczka to zobowiązanie, które będziemy musieli spłacić. Nie możemy sobie pozwolić na bezrefleksyjne decyzje i działanie pod wpływem emocji. Zanim wyślemy wniosek, dokładnie przestudiujmy swoje wydatki, stan konta i potrzeby. Być może wystarczy ograniczyć koszt codziennych zakupów, by móc zaoszczędzić niezbędną nam sumę. Bo to właśnie oszczędzanie powinno być pierwszym, co robimy w celu pozyskania konkretnej kwoty. Uczmy się odkładać środki, nie działajmy pochopnie, kierujmy się rozsądkiem. Jeśli podejmiemy już decyzję o ubieganiu się o wsparcie, szukajmy firm godnych zaufania i doświadczonych. Rejestr legalnych firm pożyczkowych znajduje się na stronie KNF-u w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. Sprawdźmy, czy instytucja, z którą chcemy wejść we współpracę, znajduje się w tym spisie.

Szukając idealnej pożyczki, zwracajmy uwagę na wszystkie zapisy umowy. Przede wszystkim sprawdźmy koszt, dokładnie zapoznajmy się ze wszystkimi dokumentami i tabelą opłat. Tu nie ma miejsca na niedopatrzenia – chodzi przecież o naszą stabilność finansową. Im dokładniej wszystko przeanalizujemy, tym większa pewność, że pożyczka będzie dla nas nie tylko wsparciem pieniężnym, ale też bezpiecznym rozwiązaniem. W razie wątpliwości zawsze konsultujmy się z ekspertami. Doradca jest po to, by odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Możemy też zasięgnąć porady rodziny i przyjaciół. Pytajmy o ich doświadczenia z konkretnymi instytucjami. Warto również zapoznać się z opiniami w internecie. Dowiedzmy się maksymalnie dużo, by zagwarantować sobie maksymalną ochronę.

Avatar

 • Anna
 • Opublikowano:
  20 sty 2020 11:46

  Udostępnij

  Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube