Karta kredytowa Provi Smart – jakie korzyści na Ciebie czekają?

Posiadanie karty kredytowej to przywilej prawie każdej osoby pełnoletniej oraz ogromna wygoda. Karta kredytowa może być ciekawą alternatywą dla kredytów i pożyczek, chociażby ze względu na odnawialny limit kredytowy. Posiadacz karty kredytowej ma prawo wykorzystać dostępną kwotę na dowolnie wybrany cel. Brzmi interesująco? Dowiedz się więcej o kartach kredytowych i pozabankowej ofercie Providenta.

Zalety posiadania karty kredytowej 

Karta kredytowa to kawałek funkcjonalnego plastiku, który coraz częściej znajduje swoje miejsce w portfelach wielu Polaków.  Według danych z raportu NBP w 2022 roku liczba kart płatniczych sięgnęła ok. 43,9 mln sztuk. W porównaniu do 2019 roku to ponad 1,5 mln sztuk więcej. To forma szybkiego wsparcia finansowego w odnawialnej formie. Główne atuty wynikające z posiadania karty kredytowej to:

dostęp do dodatkowych środków w ramach okresu bezodsetkowego,
rozłożenie płatności za wykorzystany limit na raty,
brak skomplikowanych formalności do załatwienia,
wiele form płatności – zbliżeniowo lub przez internet.

Nowoczesna karta kredytowa może przydać się w awaryjnych sytuacjach, np. nagła usterka auta. W razie potrzeby skorzystania z dodatkowej gotówki można to zrobić w dowolnej chwili. Wystarczy mieć aktywną kartę i dostępny limit odnawialny.  

Karta kredytowa Provi Smart – świetna alternatywa dla pożyczki

Ciekawą propozycją jest karta kredytowa Provi Smart (dostępna w Provident karta kredytowa Provi Smart z RRSO 174,12%, warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta). To forma pozabankowego finansowania z limitem odnawialnym. Warunki finansowania w tym przypadku wyglądają następująco:

kwota limitu odnawialnego nawet do 10 000 złotych,
darmowe wypłaty z bankomatów,
brak miesięcznej opłaty za kartę (jeśli limit jest niewykorzystany).

To dobra opcja dla osób, które nie chcą zaciągać standardowej pożyczki. Pozabankowa karta kredytowa Provi Smart jest dostępna dla klientów pełnoletnich z pełną zdolnością do czynności prawnych. 

Jak złożyć wniosek o kartę Provi Smart?

Pozabankowa karta kredytowa jest wydawana klientom, którzy zdecydują się złożyć odpowiedni wniosek. Konieczna jest także pozytywna ocena zdolności kredytowej klienta. Tym zajmują się Doradcy Provident Polska S.A. Aby podpisać umowę i dokonać weryfikacji wystarczy skontaktować się z Providentem:

przez formularz na stronie internetowej,
telefonicznie z Centrum Obsługi klienta,
poprzez doradcę w trakcie wizyty domowej.

Procedura związana z podpisaniem umowy nie zajmuje wiele czasu. Tuż po dopełnieniu formalności limit na karcie kredytowej będzie dostępny praktycznie od ręki do potrzeb pożyczkobiorcy.

Karta kredytowa z limitem odnawialnym w Providencie – co można zyskać?

Decydując się na kartę kredytową z limitem odnawialnym w firmie Provident, można zyskać wiele korzyści. Jakich? Poniżej przedstawiamy kilka atutów takiego rozwiązania:

gwarancja bezpieczeństwa płatności w internecie poprzez usługę 3D Secure,
aktywna usługa chargeback Mastercard,
możliwość wypłaty środków ze wszystkich bankomatów w Polsce za 0 złotych,
płatności w ramach limitu odnawialnego dostępne stacjonarnie i przez internet,
wypłata całego limitu kredytowego dostępna jeszcze w dniu podpisania umowy,
przejrzyste warunki spłaty wykorzystanego limitu.

Każdą transakcję zrealizowaną przez kartę kredytową Provi Smart można uregulować w 11-miesięcznych ratach. Wysokość opłat jest zawsze podawana w zestawieniu transakcji.

Jak działa karta Provi Smart w Providencie? Krok po kroku

Zasada działania karty kredytowej Providenta jest naprawdę prosta. To tylko kilka kwestii formalnych, o których trzeba pamiętać w trakcie korzystania z przyznanego limitu odnawialnego.

1. Po podpisaniu umowy klient otrzymuje środki do wykorzystania na dowolny cel. W razie uregulowania limitu w pierwszym cyklu rozliczeniowym Provident nie nalicza prowizji i opłat.
2. Po zamknięciu pierwszego cyklu rozliczeniowego następuje spłata minimalna wykorzystanego limitu, czyli 1/11 kwoty wypłaconej gotówki wraz z opłatą miesięczną wynoszącą 4,5% wartości transakcji oraz odsetkami.
3. Spłacona kwota jest dostępna do wykorzystania w kolejnych okresach rozliczeniowych.

Za wydanie karty kredytowej, transakcje gotówkowe i bezgotówkowe oraz sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie nie są pobierane żadne opłaty. Jedyne koszty to opłata za korzystanie z limitu odnawialnego 4,5% wartości transakcji oraz standardowe odsetki.

Dzienny limit kwotowy dla transakcji bezgotówkowych wynosi 5000 złotych, natomiast dla gotówkowych 2000 złotych.

Karta kredytowa z odnawialnym limitem kredytowym – kiedy warto z niej skorzystać?

Z pozabankowej karty kredytowej Provi Smart może skorzystać każdy. Przyznane środki w ramach limitu odnawialnego można wykorzystać na dowolnie wybrany cel.
Takie rozwiązanie przydaje się w wielu sytuacjach:
nagłe zakupy w sklepie internetowym,
nieplanowany remont samochodu,
zakup nowego wyposażenia RTV i AGD do domu,
spontaniczny wyjazd na weekendowy urlop.

Atutem karty Provi Smart jest dostępność przyznanych środków natychmiast po zawarciu umowy. Taka forma kredytu pozabankowego ma jeden duży plus – raz przyznane środki są dostępne przez cały okres korzystania z karty kredytowej. Nie ma konieczności podpisywania kolejnej umowy pożyczkowej. Wystarczy spłacić wymaganą ratę wykorzystanego limitu kredytowego, aby ponownie korzystać z dodatkowych środków.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    07 sie 2023 09:12

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube