Last minute – jak zorganizować tani wyjazd na narty za granicą?

Czy wyjazd na narty musi być równoznaczny z nadwyrężeniem miesięcznego budżetu? Niekoniecznie! Wyjazd poza sezonem to doskonały sposób na tani wypoczynek na stoku. Sprawdź nasze triki na tani urlop na nartach za granicą.

Na narty – w marcu lub w kwietniu 

Last Minute na narty za granicą

Na stok warto wybrać się poza wysokim sezonem, który trwa od Świąt Bożego Narodzenia do pierwszej połowy marca. Wielkanoc na stoku? Czemu nie! Już w drugiej połowie marca i na początku kwietnia ośrodki wypoczynkowe oferują niższe ceny za noclegi i dodatkowe atrakcje, a nawet darmowe skipassy.

Jeśli stawiasz na niskobudżetowy wyjazd i spokojny rodzinny wypoczynek, sprawdź, co mogą zaoferować ośrodki narciarskie u naszych najbliższych sąsiadów, czyli w Czechach i na Słowacji. Coraz popularniejsze stają się także wyjazdy na narty w nieco odleglejsze zakątki Europy. Niskimi cenami i niezatłoczonymi stokami kuszą Kranjska Gora w Słowenii czy Popova Sapka w Macedonii.

Tanie loty lub podróż samochodem

Do popularnych stacji narciarskich we Włoszech czy w Austrii z wielu miast Polski można się dostać, korzystając z oferty tanich przewoźników. Podróż samochodem to najwygodniejsza opcja dla osób mieszkających na południu kraju. Pamiętaj, że poruszając się po czeskich, austriackich czy słoweńskich autostradach, musisz mieć wykupioną specjalną winietkę. Między wyciągami a miejscami noclegowymi w wielu miejscowościach kursują specjalne skibusy, które pozwolą zaoszczędzić na paliwie. Jeśli podróżujemy bez dzieci, warto poszukać współpasażerów wśród rodziny lub znajomych, co pozwoli obniżyć koszty przejazdu o połowę.

Nocuj poza centrum i zabierz na stok własne przekąski

Unikaj noclegów w centrum ośrodka narciarskiego. Pensjonaty położone nawet kilka kilometrów dalej potrafią oferować dużo niższe ceny. Jeśli decydujesz się na wynajem pokoi lub apartamentu, zwróć uwagę, czy jest w nim miejsce na samodzielne przygotowywanie posiłków. W ten sposób nie tylko sporo zaoszczędzicie, ale także unikniecie stania w długich kolejkach do barów i knajpek w popularnych ośrodkach narciarskich. Jeśli podróżujecie samochodem, część jedzenia możecie zabrać ze sobą z Polski.

Wypożycz sprzęt lub kup używany 

Last Minute na narty za granicą

Jeśli nie masz własnego sprzętu narciarskiego, możesz kupić narty i podstawowe wyposażenie z drugiej ręki lub skorzystać z ofert wypożyczalni. Sprawdź jednak, czy wypożyczenie nart w Polsce i uiszczenie dodatkowej opłaty bagażowej w samolocie nie będzie bardziej kosztowne niż wypożyczenie nart w danym ośrodku narciarskim za granicą.

Bezpłatne karnety dla najmłodszych narciarzy

Jeśli planujesz zarazić pasją do narciarstwa kilkuletniego szkraba, wybierz ośrodek, który oferuje maluchom bezpłatne karnety.

Jak uzupełnić budżet przed wyjazdem na narty?

Jeśli chcesz podszkolić swoje umiejętności narciarskie, ale jest to wydatek, który jednorazowo Cię nieco przerasta, nie rezygnuj ze swoich planów! Weź szybką pożyczkę z wybranym przez siebie systemem spłaty. Po kilku miesiącach raty pójdą w niepamięć, a wspomnienia z białego szaleństwa na stoku zostaną na całe życie.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    22 mar 2018 10:57

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube