Wybór pierścionka zaręczynowego w 7 krokach

Poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego dla swojej drugiej połówki bywają nieco kłopotliwe. Największą trudnością jest ocena tego, jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego będzie odpowiedni. Korzystając z kilku wskazówek, można dyskretnie zweryfikować rozmiar palca wybranki. Co jeszcze należy wiedzieć o wyborze tej wyjątkowej biżuterii? 

Jak kupić pierścionek zaręczynowy – gdzie szukać pomocy?

Pomocy w kwestii tego, jak dobrać pierścionek zaręczynowy, można szukać przede wszystkim u jubilera. Warto wybierać doświadczonych specjalistów, zajmujących się nie tylko sprzedażą gotowych wyrobów, ale także tworzeniem biżuterii na indywidualne zamówienie

Wystarczy dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak zmierzyć obwód palca wybranki, a także, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnej biżuterii. Odpowiednia barwa, kształt, grubość, a nawet próba złota to tylko kilka ważnych parametrów umożliwiających zakup doskonałej biżuterii na oświadczyny.

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy? 

Zakup biżuterii zaręczynowej to często koszty na poziomie nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Takie kwoty dotyczą jednak biżuterii, która jest ozdobiona licznymi kamieniami szlachetnymi o dużej wartości. Ceny powszechniejszych modeli pierścionków zaręczynowych dostępnych w ofertach popularnych sieci jubilerskich mieszczą się w granicy od 1000 zł do kilku tysięcy złotych.1

Dowiedz się też: ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Warto też dodać, że biżuteria stworzona przez jubilera na indywidualne zamówienie to podobny koszt. Można więc zastanowić nad możliwością spersonalizowania pierścionka, aby ten był jedyny w swoim rodzaju.

 

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego u jubilera? Kilka kluczowych porad

Biżuteria tego typu powinna być dobrana tak, aby wsuwała się na palec z delikatnym oporem. Dzięki temu pierścionek nie zsunie się z palca. Oczywiście obrączka nie może być też zbyt ciasna, co w razie pojawienia się opuchlizny na palcach mogłoby skutkować koniecznością przecięcia biżuterii.
 
Brak pewności, że rozmiar jest dobrze dopasowany, nie musi być problemem. Zawsze można zapytać wcześniej jubilera, czy konkretny model zaręczynowego pierścionka da się zmniejszyć. Gdyby okazało się, że pierścionek jest delikatnie za duży, można go dostosować do średnicy palca wybranki. 

Jak sprawdzić średnicę palca wybranki na pierścionek zaręczynowy?

Zastanawiając się, jak dobrać pierścionek zaręczynowy do rozmiaru palca swojej wybranki, warto sprawdzić kilka przydatnych sztuczek, które umożliwiają łatwe i dyskretne sprawdzenie średnicy palca.

Najłatwiejszą formą pomiarową z użyciem domowych przyborów jest wykorzystanie nitki owiniętej wokół palca. Wystarczy zaznaczyć miejsce, gdzie dwa końce nitki stykają się ze sobą, a następnie zmierzyć odległość pomiędzy nimi. To jednak mało dyskretny sposób pomiaru, przy którym kobieta może zorientować się, że mężczyzna próbuje określić rozmiar pierścionka zaręczynowego.

Ciekawym pomysłem na dokonanie pomiaru jest „pożyczenie” aktualnej biżuterii kobiety – najlepiej pierścionka, który nosi na tym samym palcu, gdzie powinien znaleźć się ten zaręczynowy. Ten sposób daje prawie 100% pewność, że zamówiony rozmiar pierścionka zaręczynowego będzie odpowiedni.

Innym sposobem może być wizyta u jubilera pod pretekstem zakupu biżuterii dla innego członka rodziny, np. na prezent. Jest duże prawdopodobieństwo, że przyszła narzeczona pozwoli dokonać pomiarów swoich palców bez ryzyka pojawienia się podejrzeń, że w najbliższym czasie może spodziewać się oświadczyn.

Poradnik, jak wybrać pierścionek zaręczynowy – 7 najważniejszych elementów

Co warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie pierścionka zaręczynowego? Jak wybrać rozmiar, aby ten idealnie pasował na palec wybranki bez dodatkowych przeróbek? Oto 7 elementów, które ułatwiają wybór idealnej biżuterii!

1. Kolor złota ma znaczenie – zastanawiając się, jak dobrać pierścionek zaręczynowy do stylu i potrzeb kobiety, warto uwzględnić jego kolorystykę. Klasyczne modele biżuterii na zaręczyny są produkowane z żółtego złota. Oferty sklepów jubilerskich są jednak pełne wyrobów w kolorze białego złota, różowego, a nawet połączenia klasycznego złota z białą odmianą tego surowca. Dla niezdecydowanych konsumentów oraz tych ceniących sobie ekstrawagancki wygląd, to właśnie dwukolorowe pierścionki zaręczynowe mogą okazać się najlepszym wyborem.

2. Styl pierścionka zaręczynowego – można postawić na klasyczne, proste modele bez zbędnych ozdób, które są uznawane za ponadczasowe wyroby jubilerskie. Kiedy jednak liczy się niepowtarzalny design, ciekawym wyborem będzie zaręczynowy pierścionek stworzony na indywidualne zamówienie. To najczęściej wiąże się z nieco wyższą ceną, ale biżuteria zostanie dopasowana pod do potrzeb i preferencji ukochanej.

3. Rozmiar palca wybranki – dyskretna analiza rozmiaru palca wybranki serca nie jest taka prosta, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych porad. Rozsądnym wyjściem jest pomiar biżuterii, którą kobieta nosi na palcu, gdzie powinien znaleźć się pierścionek zaręczynowy. Inna opcja na poprawną ocenę rozmiaru palca przyszłej żony to zaangażowanie przyjaciółki lub członka rodziny, który zabierze wybrankę na zakupy pod pretekstem doboru biżuterii – wtedy w sklepie można wykorzystać przymiar jubilerski i bez żadnych podejrzeń poznać średnicę palca.

4. Certyfikaty potwierdzające jakość – być może nie przekłada się to bezpośrednio na doznania kobiety, która będzie nosić otrzymaną biżuterię, aczkolwiek warto sprawdzić dołączone certyfikaty do kupowanych kosztowności zaręczynowych. Są one potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobu, a także gwarancją odporności na wodę, czynniki atmosferyczne czy nawet pięknego wyglądu przez wiele lat noszenia biżuterii.

5. Cena pierścionka zaręczynowego – zaręczyny są wyjątkowym momentem zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości i oddania, dlatego warto zainwestować w produkt jubilerski wysokiej jakości. Do spełnienia marzeń o zorganizowaniu zaręczyn idealnych, można wspomóc swój budżet pożyczką. Rozsądnym rozwiązaniem jest oferta pożyczki online w Providenc  ie (dostępna w Provident pożyczka Samoobsługowa PRO z RRSO 19,75%, warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik zdolności kredytowej konsumenta). Korzystając z pomocy na przykład firmy pożyczkowej, można kupić idealną biżuterię zaręczynową. 
  
6. Kształt pierścionka – jak wybrać pierścionek zaręczynowy pod względem kształtu, aby ten spodobał się wybrance? Warto uwzględnić preferencje stylistyczne kobiety, a także grubość i długość. Dla kobiety o smukłych i długich palcach można kupić delikatną, cienką obrączkę. 

7. Próba złota – w przypadku biżuterii zaręczynowej najpowszechniejszą próbą złota jest 585, czyli 14-karatowe złoto. To oczywisty kompromis pomiędzy szlachetnością pierścionka a jego trwałością.

Wiedza na temat tego, jak wybrać pierścionek zaręczynowy dopasowany do stylu i potrzeb kobiety to podstawa, aby móc zadowolić wybrankę swojego serca i liczyć na szczere „TAK” podczas oświadczyn.

Gdzie kupić i jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Podsumowanie

Przed złożeniem zamówienia należy przeanalizować polecane modele pierścionków zaręczynowych, ceny, a także oferty lokalnych jubilerów, którzy tworzą biżuterię na indywidualne zamówienie. Odpowiedni styl, szerokość, rozmiar, materiał wykonania, kształt, a także jakość potwierdzona certyfikatami – wszystkie te kwestie warto uwzględnić, aby wybrać idealny pierścionek zaręczynowy dla wybranki swojego serca.

Przeczytaj także:
Kreatywne oświadczyny – co, gdzie, jak?
Oszczędzanie pieniędzy - jakie błędy popełniamy najczęściej?
Pożyczka od rodziny – co warto wiedzieć?

 

Bibliografia:

1. Uśredniona cena pierścionka zaręczynowego na podstawie analizy najpopularniejszych sklepów jubilerskich

 
Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    11 mar 2023 07:33

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube