Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Stało się, decyzja została podjęta, chcesz się oświadczyć swojej wybrance. Teraz pora na kolejne kroki: oświadczyny i wybór konkretnego, idealnego pierścionka zaręczynowego. Czy wiesz, ile powinna kosztować taka biżuteria? Co warunkuje cenę tego wyjątkowego krążka? Odpowiedzi i merytoryczne wsparcie znajdziesz poniżej.

Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy? To proste!

Przede wszystkim w miejscu, które jest godne zaufania. Niestety także i w tej branży można natknąć się na felerne produkty, np. wykonane z materiałów mających niską jakość. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na opinie innych klientów. Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy? Odpowiedź brzmi: u sprzedawcy, z którego pierścionków zadowoleni są inni kupujący. Czytaj zawsze oceny, to dla ciebie bogate źródło informacji.

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Dobrym pomysłem jest przeglądanie asortymentu sklepów internetowych. Różne filtry i rozbudowane wyszukiwarki pomogą wybrać konkretny, idealny model. Przekonaj się, że różnice cenowe mogą być naprawdę bardzo duże. Wystarczy wpisać złoto próba 585 (najpopularniejsza opcja), brylant o czystości SI i barwie H, a następnie porównać ceny z różnych sklepów.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że zakupiony przez ciebie pierścionek będzie wart swojej ceny, zapytaj, czy do produktu dołączony zostanie certyfikat i przez kogo będzie on wystawiony. Dowiedz się także, jak długo potrwa realizacja takiego zamówienia. Musisz mieć pewność, że krążek będzie gotowy jeszcze przed oświadczynami. Produkt musi być ponadto objęty gwarancją. Takie zabezpieczenie przydaje się, np. podczas problemów z klejnotem pierścionka.

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy? Jaka kwota będzie odpowiednia?

Cena również ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Tak naprawdę nie ma jednej i określonej kwoty, którą należy zapłacić za pierścionek. Dlatego, jeżeli zadajesz sobie pytanie: ile wydać na pierścionek zaręczynowy? Odpowiadamy: tyle, na ile pozwalają ci twoje finanse.

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Ważne jednak, aby nie oszczędzać na takim zakupie. Oczywiście cena nie jest tutaj najważniejsza – liczy się gest i dopasowanie biżuterii do gustu wybranki, ale warto zainwestować nieco więcej, by nie zawieść się na gorszej jakości. W końcu pierścionek ma służyć nie kilka, a kilkadziesiąt lat! Poza tym pierścionek będą oglądać na pewno wszystkie koleżanki i przyjaciółki twojej ukochanej. Zadbaj o to, aby ten wyjątkowy i jedyny krążek prezentował się po prostu dobrze. Nie musi być drogi. Ważne, by był piękny.

Nie tylko dobra prezencja, ale też trwałość ma tu ogromne znaczenie. Twój podarunek będzie pamiątką na lata. Możliwe, że przyszła żona zdecyduje się w przyszłości przekazać pierścionek swojej córce lub wnuczce. Dlatego powinien on być wykonany z dobrych materiałów, aby przetrwał próbę czasu.

Trwałość ważna jest także z innego powodu. Taki krążek powinien być odporny na uszkodzenia, jakie mogą powstać podczas codziennych prac. Zmywanie, pranie czy sprzątanie są sytuacjami, w których nietrudno o zarysowania. Niektóre kobiety nie rozstają się prawie wcale ze swoimi pierścionkami zaręczynowymi czy obrączkami. I nie zakładają ich tylko na wielkie okazje.

Za ile pierścionek zaręczynowy? To zależy od kamienia!

Co jeszcze winduje cenę odpowiednio w górę? Będzie tak też wtedy, kiedy pierścionek wykończony zostanie wartościowym kamieniem. Najtańszy model z brylantem możesz już mieć za kilkaset złotych (masa klejnotu około 0,05 ct). Nieco bardziej okazały brylant (np. 0,25 ct) to koszt wynoszący 1,5 tys. zł itd. Oczywiście cena ta uzależniona jest także od innych aspektów, takich jak masa złota, ilość zdobień i tego, czy zaręczynowa biżuteria będzie miała prostą formę lub raczej bardziej fantazyjną. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, za ile należy kupić pierścionek zaręczynowy.

Jedno jest pewne: na pierścionku lepiej nie oszczędzać. Jest to przecież pamiątka na całe życie i dowód twojej miłości. Sprawdź, z jakim kosztem związany jest taki zakup. A jeżeli jeszcze nie dysponujesz odpowiednimi funduszami, już teraz zadbaj o dodatkowe środki. Zaręczyny to wyjątkowa chwila, warto, abyście zapamiętali ten dzień jako bardzo udany i romantyczny.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    22 cze 2020 08:45

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube