5 pomysłów na tanie podróżowanie dla studenta

Pomysły na tanie podróżowanie dla studenta

Kto powiedział, że na podróżowanie mogą pozwolić sobie tylko ludzie zamożni? Przemierzać świat można niezależnie od finansowych możliwości, wystarczy umiejętnie wypatrywać okazji i szybko podejmować decyzje. Okres studiów to idealny czas na spontaniczne wyjazdy, które wcale nie muszą być takie drogie. Jak podróżować za niewielką cenę? Podpowiadamy.

Carpooling

Podróżowanie autostopem to sposób, z którego korzystali jeszcze nasi rodzice. Przemierzanie kraju z nieznajomymi ma zarówno zalety, jak i wady. Z jednej strony minimalizujemy koszty przejazdu, z drugiej nigdy nie mamy pewności, z kim przyjdzie nam podróżować. Mimo to zwolennicy takiej formy bardzo ją sobie chwalą, podkreślając, jak wiele znajomości można nawiązać w trasie. Jeśli obawiamy się ryzyka, możemy skorzystać z uwspółcześnionej wersji takiego rozwiązania. W sieci znajdziemy wiele aplikacji umożliwiających współdzielenie pojazdu. Jeśli chcemy dostać się w konkretne miejsce, szukamy użytkowników podróżujących w tym samym kierunku. Jak wiadomo razem raźniej, a koszt podróży rozłożony pomiędzy pasażerów nie będzie tak wielki.

Kolej

Kolej z pewnością nie jest pierwszym wyborem wielu osób podróżujących po naszym kraju. Trzeba jednak przyznać, że dla studenta podróż pociągiem może okazać się bardzo opłacalna. I chociaż ceny normalnych biletów mogą czasem przyprawiać o zawrót głowy, to w przypadku osób uczących się obowiązuje 51% zniżki. Perspektywa przejazdu za połowę ceny nie jest już taka zła, a standardy w polskich pociągach z roku na rok się poprawiają. Jedynym minusem zdaje się fakt, że tory kolejowe łączą ze sobą jedynie większe miasta, przez co dojazd w niektóre miejsca może być utrudniony.

Pomysły na tanie podróżowanie dla studentaTanie loty

Podróż do Paryża, Madrytu, Mediolanu lub Londynu za jedyne kilkadziesiąt złotych? Tak, to możliwe, należy jednak wiedzieć, gdzie szukać tego typu ofert. Przede wszystkim trzeba zdecydować się na taką podróż odpowiednio wcześnie. Zabukowanie biletu na kilka miesięcy przed wylotem gwarantuje uzyskanie niskiej ceny przelotu. W celu znalezienia atrakcyjnych ofert warto raz na jakiś czas odwiedzać strony przewoźników. Można również dopisać się do listy odbiorców newslettera i otrzymywać bieżące informacje drogą mailową. W znajdowaniu tanich lotów pomocne mogą okazać się także internetowe porównywarki. Podczas regularnego sprawdzania ofert linii lotniczych możemy natrafić na sezonowe promocje. W zależności od kierunku oraz daty wyjazdu mogą one sięgać nawet kilkudziesięciu procent.

Podróże w grupie 

Pomysły na tanie podróżowanie dla studenta

Podróżować można samodzielnie, ale o wiele więcej frajdy przynosi wspólne eksplorowanie świata. Zwłaszcza w gronie studentów bardzo łatwo znaleźć osoby, które z chęcią wybiorą się na wspólną wycieczkę. To nie tylko doskonały sposób na integrację z rówieśnikami, ale również na zmniejszenie kosztów. W przypadku 5-osobowej grupy cena wynajmu samochodu nie jest już tak wysoka. W ramach noclegu można zorganizować sobie namioty lub przyczepę kempingową. Jeśli chcemy ograniczyć wydatki na jedzenie, możemy zabrać ze sobą zapas najpotrzebniejszych rzeczy.

A może niebanalne formy podróży?

Pomysły na tanie podróżowanie dla studenta

A gdyby tak wsiąść na rower i objechać nim kontynent? To nie jest wcale taki zły pomysł. Taka forma podróży w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności, a osoby przemieszczające się w ten sposób zakładają blogi, by na bieżąco relacjonować kolejne etapy wyprawy. Rowerem możemy poruszać się zarówno po mroźnej Skandynawii, jak i w słonecznych krajach na południu. Ze wszystkich wymienionych wcześniej form ta może być rzeczywiście najtańsza. Nie musimy płacić za żadne przejazdy, a nasze wydatki ograniczają się jedynie do pożywienia i noclegów. Takie wyzwanie warto jednak podjąć w towarzystwie, by w razie jakichkolwiek problemów móc skorzystać z czyjejś pomocy. Niezapomniane przygody i wspomnienia gwarantowane.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    18 sty 2019 10:55

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube