Polska złota jesień, czyli 5 pomysłów na miejskie rozrywki

Kończy się lato. To dla wielu z nas czas przesilenia, gorszego nastroju i spadku energii. Na szczęście są sposoby na to, by także jesienią świetnie się bawić i cieszyć doskonałym humorem. Warunek jest jeden – nie dać się gorszej pogodzie i korzystać z życia! Oto kilka pomysłów na kreatywne zabawy w wielkim mieście.

Na sportowo

Miejskie rozrywki jesienią

Zdrowa jesień, to aktywna jesień. W okresie, w którym drzewa zaczynają zrzucać liście, a z nieba kapie chłodny deszcz, powinniśmy – choćby siłą – zmuszać się do wysiłku.

Krótsze dni i więcej ciemności sprawiają, że nasz organizm nie może tak efektywnie produkować witaminy D potrzebnej do dobrego samopoczucia. Musimy więc zapewnić ją sobie w inny sposób! Świetną metodą jest właśnie aktywność fizyczna. Skok endorfin gwarantowany!

Dobrym miejscem na takie rozrywki są wszelkiej maści plenerowe siłownie, na których wszystkie ćwiczenia będziemy mogli wykonywać całkiem za darmo. I na świeżym powietrzu!

Interesującą opcją są też przeróżne zajęcia sportowo-rekreacyjne. Tutaj wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Joga i pilates dla fanów spokoju, fitness dla aktywnych i zumba dla tych, którzy kochają taniec.

Kontakt ze sztuką

Jesień to czas intensywnej działalności teatrów i muzeów. Po letnim rozprężeniu na scenę wracają najpopularniejsze przedstawienia, a instytucje kultury przygotowują kolejne, ciekawe premiery.

Dobrze skorzystać z tego bogactwa i schyłek roku przeznaczyć na rozwój duchowo-intelektualny. Nie musimy od razu rzucać się na głęboką wodę kilkugodzinnych dramatów. Na początek doskonały będzie teatr muzyczny, operetka, lekkie i przyjemne komedie. Nie tylko pozwolą nam wkroczyć w świat teatru, ale też poprawią nadwątlony, jesienny humor.

W muzeach dobrze szukać wystaw ciekawych artystów z polski i zagranicy. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy po prostu – spontanicznie i bez wcześniejszego sprawdzania – wybrali się do okolicznych instytucji i zapoznali z aktualnie prezentowanymi tam pracami. Na pewno odkryjemy coś nowego i wzbogacimy swoją wiedzę.

Historyczne wycieczki

Czas pomarańczowych liści to doskonały moment na to, by dokładniej poznać okoliczną historię i zabytki. Bo często wiemy o naszym otoczeniu znacznie mniej, niż turyści, którzy wpadają tutaj tylko na moment!

Wiele instytucji kultury organizuje tematyczne spacery, podczas których mamy okazję nie tylko zobaczyć ciekawe budynki, ale też – za sprawą przewodników – poznać mnóstwo ciekawostek na ich temat.

W zależności od tego, co nas interesuje, możemy poszukać konkretnych tematów i miejsc. Może wycieczka śladami okolicznych piwowarów? Albo spacer tropem architektonicznych perełek? A może, po prostu, wyprawa ciasnymi uliczkami starego miasta? Dla każdego coś miłego!

Rozwój!

Teraz albo nigdy! Kiedy będzie lepszy moment na to, by zacząć inwestować w siebie, swój rozwój i wiedzę? Im szybciej zaczniemy, tym szybciej zobaczymy efekty. Dopóki więc za oknem chłód i plucha, skupmy się na tym, by stać się lepszymi, mądrzejszymi ludźmi.

Na rynku są, dosłownie, tysiące kursów i szkoleń. W tym przepychu każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Jeśli odpowiednio wcześniej zaczniemy odkładać pieniądze, możemy być pewni, że będzie nas stać na wymarzony kurs projektowania i szycia, florystyczny, językowy czy kurs prawa jazdy.

Jeśli nie udało Ci się oszczędzić wystarczającej kwoty na ten cel możemy pomyśleć o pożyczce. Pamiętajmy jednak, żeby zawsze sprawdzić źródło, z którego pożyczamy! Rejestr legalnych firm pożyczkowych znajduje się na stronie KNF-u w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych.

Odpoczynek

Miejskie rozrywki jesienią

Jesienią powinniśmy jednak przede wszystkim pozwolić sobie na relaks. Przeciążony letnimi eskapadami organizm potrzebuje wytchnienia. Dajmy mu je!

Sprawdźmy oferty lokalnych salonów masażu, gabinetów spa, basenów. To miejsca, w których będziemy mogli poczuć się jak w luksusowych hotelach. Pozwolą nam wypocząć, dadzą szansę na zregenerowanie sił i poczucie się lepiej ze sobą.

Czas spadających liści to też idealny moment na zmianę wizerunku! Nie musimy się już martwić tym, czy krótka fryzura sprawdzi się w upalne dni albo tym, czy mocniejszy makijaż jest dobrym pomysłem na słoneczne podróże. Zaszalejmy, dajmy się ponieść fantazji.

Bo jesień też może być piękna, ciekawa, inspirująca. Musimy jej tylko dać na to szansę! Nie zamykajmy się więc w czterech ścianach i nie przesiedźmy kilku miesięcy pod kocem. Co najwyżej pozwólmy sobie na kilka dni lenistwa :)

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    04 paź 2018 08:14

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube