Spontaniczny wyjazd za granicę – jak się do niego przygotować?

Podróże i wycieczki to niezawodny sposób na wypoczynek, poznawanie świata, nowych kultur i ciekawych miejsc. Niegdyś zarezerwowane tylko dla najbogatszych, od lat są na wyciągnięcie ręki wielu ludzi. Coraz ciekawsze oferty biur podróży i znacznie tańsze niż kiedyś bilety lotnicze zachęcają do wędrówek. Promocje często dotyczą jednak wyjazdów last minute. Jak skorzystać z takiej spontanicznej oferty i o niczym nie zapomnieć? Jak przeżyć urlop bez stresu? Podpowiadamy!

Po pierwsze – dobry plan

Spontaniczny wyjazd za granicę

Decydując się na skorzystanie z last minute, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które sprawią, że nawet najbardziej spontaniczna wycieczka nie będzie dla nas problemem.

Podstawą skorzystania z niej w pełni jest dobry plan. Kiedy znamy już lokalizację odpoczynku i okres, w którym tam będziemy, warto sprawdzić polecane przez turystów lokalizacje, restauracje, zabytki i ciekawostki, które znajdziemy w okolicy. Rozpiszmy każdy dzień i zaplanujmy dokąd chcemy się udać. To pozwoli nam zaoszczędzić cenny czas już na miejscu i w pełni wykorzystać pobyt.

Po drugie – mądre pakowanie

Pakując się na wyjazd, nie możemy zapomnieć o kilku podstawowych zasadach. Kiedy udajemy się na nieplanowane wcześniej wakacje, zwykle nie mamy czasu na dodatkowe zakupy, do samolotu często nie zabieramy ze sobą też dużego bagażu. Musi nam wystarczyć niewielka torba czy walizka, w której zmieścimy wszystkie niezbędne gadżety.

Spontaniczny wyjazd za granicę

Przede wszystkim, sprawdźmy jaka pogoda będzie w miejscu, do którego się udajemy. W zależności od tego zabierzemy cienkie lub grube ubrania. Dodatkowo warto nabyć małe buteleczki, do których przelejemy odpowiednią ilość szamponu czy żelu pod prysznic. Bez problemu przejdą kontrolę celną na lotnisku i nie obciążą zbytnio naszych toreb. Upewnijmy się, że mamy ze sobą dokument tożsamości i gotówkę lub kartę płatniczą.

Po trzecie – mądre wydatki

Przed przekroczeniem drzwi samolotu powinniśmy też pomyśleć o solidnym zaplanowaniu wakacyjnego budżetu. Wiadomo – odpoczynek sprzyja wydatkom. Podczas wycieczek oszczędzanie to ostatnia rzecz, o której myślimy. Dlatego, żeby zabezpieczyć swoje konto przed efektami urlopowych szaleństw, warto dobrze zaplanować wydatki jeszcze zanim wyjedziemy.

Sprawdźmy stan finansów i – zgodnie z tym, czego się dowiemy – rozpiszmy, ile pieniędzy chcemy wydać na konkretne rzeczy. Jedzenie, zakupy, przyjemności – wszystkie one muszą znaleźć się na liście. Przed wyjazdem sprawdźmy ceny w miejscu, do którego się udajemy. To pomoże nam racjonalnie przemyśleć potrzeby. Dobrze rozpisany budżet pozwoli mądrze zarządzać pieniędzmi i sprawi, że po powrocie do domu nasz rachunek nie będzie świecił pustkami.

W razie potrzeby możemy pomyśleć o zaciągnięciu pożyczki. Zanim jednak się na to zdecydujemy, przeanalizujmy dokładnie swoje finanse. Pożyczajmy zawsze tylko ze sprawdzonych instytucji finansowych. Rejestr legalnych firm pożyczkowych znajduje się na stronie KNF-u w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych.


Dowiedz się również jak zorganizować tani wyjazd na narty za granicą >>

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    08 paź 2018 12:09

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube