subiektywna lista 5 blogów finansowych które warto znać

Edukacja finansowa wciąż nie jest w Polsce na najwyższym poziomie. Kuleją lekcje szkolne, dzieciom brak przygotowania do dorosłego, odpowiedzialnego życia, a rodzice, którzy sami nie przechodzili takich szkoleń, nie mają często wiedzy, którą mogliby przekazać swoim pociechom. Każdy świadomy człowiek powinien jednak zainwestować w rozwój. Pierwszym krokiem do zmiany swojego podejścia do pieniędzy, jest samodzielna lektura. Na szczęście doskonałych blogów finansowych nie brakuje. Oto subiektywna lista 5 najciekawszych propozycji.

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/

5 blogów finansowych, które dobrze znać

Blog pełen świetnych porad oszczędnościowych i pomysłów na to, jak zminimalizować koszty codziennego życia. Autorem jest Michał Szafrański, który w przystępny sposób dzieli się swoją obszerną wiedzą z zakresu pieniędzy i zarządzania budżetem. Nie podaje jednej, bezbłędnej recepty na zgromadzenie majątku, a raczej podpowiada różne drogi i rozwiązania. Na blogu można znaleźć zarówno porady dotyczące codziennych wydatków, planowania budżetu, pomysłów na odkładanie i ograniczenie kosztów zakupów, jak i te zahaczające o założenie firmy i prowadzenie własnego biznesu. Naprawdę warto!

http://marciniwuc.com/

Kolejny pełen merytorycznych podpowiedzi i analiz blog, którego autor – Marcin Iwuć – podpowiada, jak mądrze dysponować pieniędzmi. Sam o swojej misji mówi, że chce „uzbroić 15 milionów Polaków w wiedzę i narzędzia, które skutecznie pomogą im zadbać o własne finanse, by mogli się bogacić i realizować swoje pasje”. Znajdziemy tu zarówno artykuły dotyczące samego oszczędzania, jak i poradniki dotyczące codziennego życia i związanych z nim wydatków. Iwuć podpowiada, naprowadza i pokazuje, że z pozoru skomplikowany i nieprzyjazny świat bankowości może zostać opowiedziany zrozumiałym językiem.

http://finanseodkuchni.pl/

O pieniądzach świetnie pisze także Kasia Iwanoska. Jej blog to kompleksowy zestaw porad i podpowiedzi, w których dzieli się swoją wiedzą i pomysłami na rozsądniejsze wydatki. Ale nie tylko. Iwanoska idzie dalej i na swoim blogu tworzy opowieść o przejęciu pełnej kontroli nad całym życiem. Mówi więc o budowaniu kariery, rozwoju, odwadze i pewności siebie. Uczy podejmowania świadomych decyzji i pokazuje ciekawe ścieżki.

http://finansenaobcasach.info/

5 blogów finansowych, które dobrze znać

Strona skierowana głównie do kobiet. Jak sam jej tytuł wskazuje, wszystkie panie znajdą tutaj ciekawe wskazówki, które pomogą uporządkować finanse, zaoszczędzić i ułatwić sobie codzienne życie. Magda Bród, autorka bloga, na co dzień zajmuje się marketingiem internetowym, co przekłada się na jakość jej projektu. Intuicyjnie skonstruowany, ciekawy, pełen merytorycznych artykułów i przyjemny dla oka jest jednym z ciekawszych blogów tego typu w sieci. Treści podzielono zakładkami na konkretne kategorie, więc poruszanie się po serwisie nie stanowi żadnego problemu. Firma, finanse osobiste, lifestyle i „rozkminy”, czyli miejsce, w którym Bród dzieli się swoimi refleksjami na różne tematy. Warto tu zajrzeć!

http://coztymhajsem.pl/

Program edukacji finansowej skierowany do młodych i tworzony przez młodych. Za pomocą bloga młodzi twórcy szukają odpowiedzi na pytania jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi, jak zarządzać codziennymi wydatkami, jak oszczędzać. Celem projektu jest przedstawienie w przystępny sposób wiedzy, która zainspiruje młodych odbiorców do wprowadzania zmian w swoim życiu. W trzeciej edycji Ola, Szymon i Maksym zapraszają także na swój kanał YouTube.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    10 wrz 2019 08:37

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube