Ile kosztuje przedłużanie rzęs? Przedstawiamy metody i ceny

Zabieg przedłużania rzęs trwa około 2 godzin i w zależności od metody kosztuje od 100 zł do nawet 400 zł. Cena zależy od materiału i liczby doczepianych rzęs. Na koszt wpływa również lokalizacja salonu i doświadczenie kosmetyczki.

Na zabieg przedłużania rzęs decyduje się coraz więcej kobiet. To zyskująca popularność metoda na podkreślenie oka, która pozwala zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu rzęs. Efekt wydłużonych rzęs daje możliwość zrezygnowania z dodatkowych kosmetyków i czasochłonnych, porannych zabiegów. Oko jest wyraźne, a spojrzenie głębsze. W zależności od wybranej metody można uzyskać różny efekt. Od naturalnego, lekkiego podkreślenia i głębszego koloru rzęs po teatralne spojrzenie.

Domowa metoda przedłużania rzęs

Metody i ceny przedłużania rzęs

Domowa metoda na przedłużane rzęsy to zakupienie w drogerii gotowych kępek i przyklejenie ich do górnej powieki oka na specjalistyczny klej. Doczepiane rzęsy w takiej postaci sprawdzą się na jednodniowe imprezy i wielkie wyjścia. Paczka doczepianych rzęs kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od jakości. Możemy ich użyć jednorazowo lub, w przypadku droższych produktów, kilkukrotnie. Metoda drogeryjna będzie odpowiednia dla osób, którym nie zależy na trwałym przedłużeniu.

Czym przedłuża się rzęsy?

Zabieg przedłużania rzęs można wykonać rzęsami syntetycznymi, rzęsami jedwabnymi lub rzęsami z futra norek syberyjskich.

  • Rzęsy syntetyczne – rzęsy syntetyczne są wykonane ze sztucznego materiału i mogą być bardziej podatne na uszkodzenia niż rzęsy z materiałów naturalnych. Są również najmniej elastyczne. Zabieg wykonany rzęsami syntetycznymi jest najmniej kosztowny, zapłacimy za niego około 100 zł. Rzęsy syntetyczne nie uczulają tak bardzo jak rzęsy z jedwabiu czy z futra norek.
  • Rzęsy jedwabne – to kępki wykonane z protein naturalnego jedwabiu z dodatkiem syntetycznych materiałów. Ich zaletą jest lekkość. Nie obciążają naturalnych rzęs. Polecane są osobom, które noszą soczewki kontaktowe. Można pływać w nich w basenie. Rzęsy jedwabne są delikatne i odkształcają się podczas snu, więc rano zaleca się ich przeczesywanie. Ile kosztują? Są minimalnie droższe od syntetycznych (około 15 zł więcej).
  • Rzęsy z futra norek syberyjskich – są bardzo lekkie i umożliwiają najlepsze zagęszczenie rzęs. Metoda ta pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu, gwarantując jednocześnie naturalny, subtelny wygląd. Rzęsy z futra norek nie będą opcją dla wegetarian i wegan. Mogą również uczulać. Są najdroższą z przedstawianych opcji (powyżej 200 zł).

Metody przedłużania rzęs

Metody i ceny przedłużania rzęs

W salonach kosmetycznych cennik przedłużania rzęs uzależniony jest od metody zabiegu. Możemy wyróżnić:

  • Przedłużanie rzęs metodą 1:1
  • Przedłużanie rzęs metodą 2-3D
  • Przedłużanie rzęs metodą 4-9D
  • Przedłużanie rzęs metodą 10-15D

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 polega na doklejeniu do jednej naturalnej rzęsy jednego włoska sztucznego. Metoda 2:1 to dwie rzęsy sztuczne do jednej naturalnej. Czym więcej doklejonych sztucznych rzęs do jednej naturalnej, tym efekt bardziej teatralny i mocny. Zabieg wydaje się prosty, jednak to bardzo żmudna i precyzyjna praca.

Kto wykonuje przedłużanie rzęs?

Przy wyborze salonu, w którym chcemy wykonać zabieg przedłużania rzęs, warto sprawdzić specjalistę. Przedłużanie rzęs to pozornie łatwe zadanie, jednak wymaga wiedzy i sporej praktyki. Warto sprawdzić opinie i obejrzeć zdjęcia z wykonania usługi. Należy uważać na mocno obniżone ceny – powinny one wzbudzić nasze podejrzenia. Można znaleźć oferty już od 80 zł, jednak promocyjna cena może wiązać się z małym doświadczeniem kosmetyczki lub słabą jakością materiałów.

Zabieg najlepiej wykonywać u osoby, która może poszczycić się certyfikatami z różnych kursów oraz portfolio ze zdjęciami efektów u zadowolonych klientek.

Ile trwa zabieg przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs trwa około 2 godzin. Podczas zabiegu leżymy na specjalnym fotelu, mamy zamknięte oczy. Całość nie jest zbyt przyjemna, ze względu na czas trwania. Warto zaopatrzyć się np. w audiobooka na czas pobytu w salonie lub oddać się w tym czasie zasłużonemu relaksowi.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Metody i ceny przedłużania rzęs

Efekt po zabiegu utrzymuje się około 4 tygodni. Po tym czasie należy uzupełnić rzęsy. Usługa uzupełniania jest tańsza od pierwszego przedłużania. Koszt uzupełnienia w zależności od metody wynosi 100-300 zł.

Bezpośrednio po zabiegu nie można korzystać z sauny i basenu. Później można wrócić do normalnych aktywności – rzęsy można moczyć oraz tuszować. Zalecana jest codzienna pielęgnacja. Nie można używać kosmetyków wodoodpornych czy trudno zmywalnych. Stosujemy demakijaż delikatnymi produktami.

Cena przedłużania rzęs

Profesjonalny zabieg doczepiania rzęs kosztuje od 100 zł do nawet 400 zł. Najwięcej za przedłużanie rzęs zapłacimy w Warszawie i innych dużych miastach (Poznań, Wrocław, Gdańsk, Łódź). Cena uzależniona jest również od doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Stylistki z bogatym portfolio nie oferują promocji, mają stałe klientki, a znalezienie dogodnych terminów na zabieg może być trudne.

Avatar

Admin

Opublikowano:
16 sie 2021 08:00

Udostępnij

Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube