Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę? 5 praktycznych porad

Pożyczka jest dobrym pomysłem na realizację Twoich planów. Ne musisz odkładać wymarzonego wyjazdu, czy zakupu nowego sprzętu AGD z powodu braku funduszy. Możesz pozwolić sobie na to teraz, a koszt wydatku rozłożyć na raty. Podczas wyboru firmy pożyczkowej zwracaj jednak uwagę na istotne aspekty. Na co konkretnie?

Sprawdzona firma

Po pierwsze, zanim zdecydujesz się zapożyczyć, zorientuj się, czy firma, którą wybrałeś, działa zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pożyczajmy tylko od zaufanych przedsiębiorstw finansowych. Rejestr legalnych firm znajduje się na stronie KNF w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. To bardzo ważne, żeby przed zaciągnięciem zobowiązania zorientować się, czy na pewno możemy ufać tej konkretnej firmie. To tutaj musi zacząć się nasze planowanie kredytu gotówkowego. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości – nie decydujmy się na podpisanie umowy.

Umowa

To chyba najważniejszy punkt. Dokładna, skrupulatna analiza umowy, którą mamy zawrzeć z pożyczkodawcą. Nie ma tutaj miejsca na żadne wątpliwości. Jeżeli jakiś punkt w umowie jest dla nas niezrozumiały, nie podpisujmy jej! Najlepiej skonsultować się z doradcą klienta, który doradzi i wyjaśni wszystko to, czego nie rozumiemy. Firmy pożyczkowe mają swoich doradców, którzy zrozumiałym językiem potrafią wyjaśnić zawiłości finansowych i prawnych sformułowań . Zawsze należy pamiętać, że nieznajomość warunków umowy nie zwalnia nas z odpowiedzialności. A nie chcemy przecież brać na siebie przykrych konsekwencji naszej niewiedzy.

Spłata

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie jakiejkolwiek pożyczki, musimy być na sto procent pewni, że będziemy w stanie ją spłacić. Jeśli nie możemy poradzić sobie z poprzednim zobowiązaniem, nie zaciągajmy kolejnej pożyczki. Taki pomysł to prosta droga do nadmiernego zadłużenia, z której potem naprawdę trudno się wydostać. Przed podpisaniem umowy przeanalizujmy dokładnie swój budżet, zastanówmy się nad zasadnością decyzji kredytowej i sprawdźmy, czy na pewno stać nas na spłatę.

Planowanie

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę?

Większe wydatki najlepiej zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Umożliwi nam to swobodne operowanie domowym budżetem i sprawi, że nie będziemy musieli myśleć o pożyczce. Nauczmy się oszczędzać i rozsądnie wydawać pieniądze, a kredyty nie będą nam potrzebne. Jeśli jednak udało nam się odłożyć jedynie część kwoty, a resztę decydujemy się sfinansować pożyczką, rozsądnie podejdźmy do sprawy i dobrze zaplanujmy cały ten proces. Sprawdźmy ofertę różnych firm, poradźmy się znajomych i rodziny, skorzystajmy z możliwości rozmowy z doradcą, który podpowie, jaka oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. I zawsze pamiętajmy o tym, że każde zobowiązanie będzie trzeba spłacić.

Oferta

Warto na bieżąco monitorować ofertę firm pożyczkowych. Często organizują one różnego rodzaju promocje, oferty specjalne czy konkursy, w których warunki zaciągnięcia pożyczki są znacznie korzystniejsze niż te standardowe. Wystarczy wybrać najdogodniejszą dla siebie opcję i cieszyć się realizacją swoich planów.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    26 wrz 2018 01:11

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube