Pożyczka od 20 lat – jak skorzystać z pożyczki online dla młodych osób?

Pożyczka to popularna forma finansowania dla młodych osób, które potrzebują niezwłocznie uzyskać dodatkowe środki na dowolny cel, np. pokrycie kosztów rozpoczęcia studiów w innym mieście. Czy wiesz, jak wybrać bezpieczną ofertę pożyczki online mając 20 lat? Przeczytaj, jak przeanalizować oferty instytucji finansowych i przygotować się do złożenia wniosku o pożyczkę dla 20-latka przez Internet.

Pożyczka dla osób od 20 lat – jak się przygotować do złożenia wniosku?

Poniżej podstawowe wymogi dla pożyczki skierowanej do młodych osób:

 • polskie obywatelstwo,
 • ważny dowód osobisty,
 • aktualny numer telefonu komórkowego i adresem e-mail,
 • regularny dochód,
 • indywidualny lub współdzielony rachunek bankowy,
 • dobra historia kredytowa i zdolność kredytowa.

Uzupełniając wniosek o pożyczkę online, podajesz dane, na podstawie których można Cię zidentyfikować (np. numer PESEL), oraz informacje dotyczące źródła Twojego utrzymania. Provident nie udziela pożyczek od 20 lat na dowód. Zależy nam, aby z oferty korzystały tylko osoby, które mają stabilne źródło zarobków i są w stanie terminowo spłacić pożyczkę. Jeśli łączysz naukę z pracą, możesz złożyć wniosek o pożyczkę dla studenta. Akceptujemy nie tylko umowy o pracę, ale także umowy zlecenia i umowy o dzieło.

Pożyczki dla młodych od 20 lat – jak przebiega weryfikacja pożyczkobiorców?

Rzetelne instytucje finansowe mające w ofercie pożyczki dla 20-latków, sprawdzają klientów pod kątem:

 • historii kredytowej – danych o spłatach dotychczasowych zobowiązań finansowych, w tym kredytów i pożyczek,
 • zdolności kredytowej – możliwości spłaty rat pożyczki zgodnie z harmonogramem dołączonym do umowy,
 • regularnych dochodów – liczy się ich źródło i wysokość.

Provident jako odpowiedzialny pożyczkodawca także udziela pożyczek młodym osobom, które uzyskają pozytywną ocenę zdolności i wiarygodności kredytowej. W procesie wnioskowania weryfikujemy dane gromadzone przez BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i BIGi (Biura Informacji Gospodarczej), które przechowują informacje o przeszłych i bieżących zobowiązaniach finansowych klientów.

Ponadto proces składania wniosku o pożyczkę obejmuje szybką weryfikację tożsamości klienta i historii transakcji płatniczych na jego koncie bankowym. Dzięki temu rozwiązaniu możemy błyskawicznie potwierdzić autentyczność danych w Twoim wniosku. Konto bankowe, na które chcesz otrzymać pożyczkę, może być indywidualne lub współdzielone. Nie przelejemy środków na rachunek należący wyłącznie do innej osoby – nawet członka Twojej rodziny.

Czy pożyczki dla osób od 20 lat są bezpieczne?

Tak, w Providencie pożyczki dla młodych osób od 20 roku życia są bezpieczne. Należymy do pozabankowych instytucji pożyczkowych, które na pierwszym miejscu stawiają dobro klientów.

Młode osoby mogą popełniać błędy zwiększające ryzyko opóźnień w spłatach, np. składać wnioski o pożyczki opiewające na zbyt wysokie kwoty. Nieterminowe regulowanie rat zobowiązań finansowych skutkuje nie tylko naliczeniem odsetek za zwłokę, ale także obniżeniem wiarygodności kredytowej pożyczkobiorcy. Provident przeprowadza skrupulatną weryfikację wnioskodawców, aby udzielać pożyczek dostosowanych do ich możliwości. Dzięki temu młode osoby mogą uczyć się rozsądnego korzystania z finansowania i budować pozytywną historię kredytową.

Ile trwa rozpatrzenie wniosku o pożyczkę dla 20-latka?

W Providencie wnioski o pożyczki online są rozpatrywane bardzo sprawnie. To oznacza, że nasi klienci otrzymują decyzję nawet w kilkanaście minut od wysłania wniosku pożyczkowego. Czas oczekiwania na przelew z pożyczką jest naprawdę krótki. Jeśli zależy Ci na szybkim zasileniu konta dodatkowymi środkami, sprawdź, czy Twój bank realizuje całodobowe transakcje z wykorzystaniem systemu płatności BlueCash. W niektórych przypadkach przelew może zostać zaksięgowany następnego dnia roboczego1 .

Pożyczka od 20 lat – o czym warto pamiętać przed złożeniem wniosku?

Jeśli chcesz porównać oferty pożyczek dla 20-latków, zwróć uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To wskaźnik, który pokazuje, ile procent całkowitej kwoty pożyczki w skali roku stanowi całkowity koszt pożyczki. Im niższa wartość RRSO, tym opłacalniejsza oferta. Co ważne, RRSO uwzględnia nie tylko odsetki wynikające z oprocentowania, ale również inne koszty zobowiązania, np. opłatę przygotowawczą za rozpatrzenie wniosku. Wcześniejsza spłata części lub całości pożyczki skróci okres kredytowania, co obniży koszty.

Pamiętaj, aby zgłosić pożyczkodawcy ewentualne trudności w spłacaniu rat. To może pozwolić Ci uniknąć naliczenia odsetek za zwłokę i pogorszenia historii kredytowej, która wpływa na szansę uzyskania kolejnych pożyczek.

Zachęcamy, żeby przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki upewnić się, że poradzisz sobie ze spłatą takiego zobowiązania, a także dokładnie sprawdzić warunki umowy.


Bibliografia:
1. https://bluecash.pl/spbc/out
Avatar

 • Anna
 • Opublikowano:
  07 cze 2024 09:30

  Udostępnij

  Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube