Provident i AXA zapraszają na Kino Letnie Sopot - Zakopane 2019

Przeżyjcie razem z nami gorące, filmowe lato!

Wraz z nadejściem lipca startuje najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce, który potrwa aż 62 dni.  Kino Letnie Sopot - Zakopane 2019 ruszył już 1 lipca i oferuje bezpłatne seanse filmowe odbywające się w najpopularniejszych polskich kurortach. Uroczysta Gala na Molo otwierająca całe wydarzenie będzie miała miejsce 5 lipca w Sopocie. Podczas Gali dowiemy się, do kogo trafi prestiżowa nagroda festiwalu Diamentowy Klaps Filmowy. Statuetkę wręczy ubiegłoroczna laureatka – Agnieszka Dygant.

Sopot, Zakopane, Giżycko

Kino letnie 2019

Codziennie, przez całe wakacje Kino Letnie wyświetlać będzie projekcje w Sopocie na najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Ponadto  we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal cumuje w Giżycku na Mazurach. Seanse filmowe w ramach festiwalu odbędą się w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin. To wyjątkowe miejsce, w którym można oglądać filmy nawet z zacumowanych jachtów.

Repertuar i filmowe dni tematyczne

Repertuar festiwalu podzielono na filmowe dni tematyczne. Tydzień otwierają poniedziałkowe „Prawdziwe historie”. Będą to filmy dokumentalne o zaskakujących scenariuszach – w programie między innymi „Optymistki”, „W rytmie Kuby” lub nagrodzony Oscarem dokument „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”. Wtorki będą okazją do zobaczenia filmów w rodzinnym gronie. „Familijne Wtorki” to okazja do obejrzenia wzruszającego filmu „Cudowny chłopak” lub produkcji dla najmłodszych kinomanów „Paddington 2” -  czyli historii misia, bez którego trudno sobie wyobrazić dzieciństwo.  Środa to ukłon w stronę polskiego kina. W cyklu „Made in Poland” pojawi się poruszająca komedia romantyczna „Po prostu przyjaźń”, pełna wdzięku „Córka trenera” czy widowiskowy „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. W „Festiwalowe Czwartki” w centrum zainteresowania znajdą się produkcje nagrodzone na największych światowych festiwalach. Na ekranie pojawi się nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film „The Square” oraz „The Florida Project” z Williamem Dafoe docenionym za swoją kreację przez Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych. „Piątkowe wieczory ze Storytel” to propozycja dla fanów filmowych adaptacji książek. Na ekranie pojawią się takie filmowe hity jak” „Sherlock Holmes”, „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, czy kultowy „Wielki sen” z Humphreyem Bogartem. W strefie Storytel uczestnicy festiwalu będą mieli okazję aby posłuchać najpopularniejszych audiobooków. Sobotnie emocje zagwarantują „Produkcje Oscarowe” – będzie to okazja na obejrzenie takich filmów jak „Green Book” – zwycięzcy tegorocznych Oscarów, „Snajper” czy „Zimna Wojna”. Tydzień zamykają „Kobiece niedziele z Providentem”. W tym cyklu między innymi brawurowa włoska produkcja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z polską aktorką i modelką Kasią Smutniak. Podczas niedzielnego cyklu będzie można obejrzeć także komedię romantyczną „I tak Cię kocham” oraz „Ocean’s 8”, co oznacza spotkanie z tak fantastycznymi kobietami jak: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna i Anne Hathaway.

Dodatkowe atrakcje i wydarzenia towarzyszące

Kino letnie 2019

Oferta Kina Letniego to nie tylko pokazy filmowe. Mam plan na Kino Letnie to także doskonała okazja, aby wziąć udział w gorących dyskusjach, spotkać legendy polskiego kina oraz na bieżąco śledzić najnowsze doniesienia ze świata filmu. Dynamiczne życie festiwalowe będzie się toczyć każdego dnia wakacji na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem, w sopockiej kawiarni koło Molo w sąsiedztwie słynnej fontanny oraz w centrum festiwalowym w Giżycku – kinie Nowa Fala. Wszystkie festiwalowe wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie.

Dodatkowo dla wszystkich żeglarzy przygotowano specjalną festiwalową częstotliwość radiową 90,1 MHz dzięki której odkryją, jak znaleźć się na dobrej, filmowej fali!

Warto wpisać festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane w swój wakacyjny plan. Na bezpłatne seanse filmowe do końca wakacji zapraszają Provident i AXA! Godziny plenerowych projekcji w poszczególnych lokalizacjach wyznaczają zachody słońca. W Sopocie festiwalowe pokazy będą zaczynać się o godz. 22:00 w lipcu, a o 21:30 w sierpniu. W Zakopanem i Giżycku filmy zaczną się pół godziny wcześniej – w lipcu o 21:30, a w sierpniu o 21:00.

Pełny repertuar festiwalu, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów będą dostępne na festiwalowej stronie kinoletnie.pl. Wszystkie wydarzenia i ciekawostki będą na wyciągnięcie ręki dzięki profilowi na Facebooku: www.facebook.com/mamplannakinoletnie. Festiwal można podglądać również na Instagramie: @providentpolska #mamplannakinoletnie.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    04 lip 2019 09:04

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube