5 miejsc w Europie, gdzie warto pojechać na Majówkę

Majowy weekend za pasem, a Ty wciąż wodzisz palcem po mapie w poszukiwaniu idealnego miejsca na kilkudniowy urlop? Już nie musisz! Oto 5 miejsc na idealną Majówkę.

Praga

Stolica Czech, kraj Franza Kafki, Krecika, Rumcajsa, dobrego jedzenia i wspaniałych, przyjaznych ludzi. Miejsca, których nie można przegapić to: Zamek na Hradczanach, Wzgórze Petrin, Most Karola i Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym. Czesi znani są ze swojego specyficznego poczucia humoru, co oddaje architektura miasta. Spacerując po mieście, możecie natknąć się na ruchomą głowę Franza Kafki, Tańczący dom, futurystyczną wieżę telewizyjną z rzeźbami raczkujących dzieci, które wyszły spod ręki najbardziej kontrowersyjnego czeskiego artysty Davida Černego.

Budapeszt

Co warto zobaczyć w mieście przeciętym na pół przez jedną z najdłuższych europejskich rzek? Przede wszystkim neogotycki budynek Parlamentu, wspaniały Ogród Zoologiczny, Most Wolności, Wzgórze Zamkowe, Plac Bohaterów i Wyspę świętej Małgorzaty. Koniecznie zarezerwujcie sobie czas na relaks w słynnych łaźniach termalnych!

Przed wyjazdem warto także nauczyć się kilku przydatnych zwrotów po węgiersku (np. „egészségedre”, czyli „na zdrowie”). A gdy ktoś nas zapyta, skąd jesteśmy, możemy zabłysnąć i odpowiedzieć, że pochodzimy z Lengyelország – dla niewtajemniczonych: tak, chodzi o Polskę.

Lwów

5 miejsc w Europie, gdzie warto pojechać na Majówkę

To wciąż nieodkryta przez turystów perełka dawnej Galicji. Będąc we Lwowie, trzeba zobaczyć słynną Operę Lwowską, przepiękną katedrę ormiańską i rynek, dookoła którego wznoszą się 44 kamienice reprezentujące skrajnie różne style architektoniczne: od renesansu po modernizm. Po wizycie w Browarze Lwowskim warto zajrzeć na jeden z pchlich targów, poszukać polskich napisów na murach i pójść pod pomnik naszego narodowego wieszcza, Adama Mickiewicza.

Alicante

To wyjątkowe miasto na wybrzeżu Costa Blanki. Nie wszyscy wiedzą, że Zamek świętej Barbary położony na wzgórzu Benacantil był „bohaterem” serialu Gra o Tron! Ze szczytu wzgórza rozciąga się malowniczy widok na port. Będąc w Alicante, warto odwiedzić także urokliwą dzielnicę Barrio de Santa Cruz i wejść do jednej z lokalnych knajpek, aby spróbować wina z dojrzewających w południowym słońcu winogron i słynnych tapas.

Bergamo i Mediolan

5 miejsc w Europie, gdzie warto pojechać na Majówkę

Bergamo urzeka wąskimi uliczkami, bogato zdobionymi budynkami i lokalnym kolorytem. Koniecznie wstąpcie do jednej z miejscowych kawiarenek otwartych do późnych godzin nocnych. Następnego dnia zorganizujcie wycieczkę nad jezioro Como, położone u stóp alpejskich szczytów – to zaledwie 5 kilometrów od centrum miasta. Jeśli macie jeszcze odrobinę wolnego czasu, wyruszcie do Mediolanu – europejskiej stolicy mody, która kryje w sobie także wspaniałe zabytki kultury i sztuki.

Skąd wziąć dodatkową gotówkę na majówkowy wyjazd?

Gdy w Polsce Majówki z roku na rok stają się coraz chłodniejsze, u naszych południowych czy wschodnich sąsiadów temperatury w tym okresie często przekraczają 20°C. Jeżeli nie udało Ci się zebrać oszczędności niezbędnych do zorganizowania wyjazdu, możesz rozważyć skorzystanie z z naszej samoobsługowej pożyczki z długim terminem spłaty i niską ratą.

 

 

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    15 kwi 2018 12:21

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube