Jak tanio przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny dziecka, zwłaszcza te pierwsze, to czas, gdy rodzice chcą dać swoim pociechom wszystko, co najlepsze. Niestety nie zawsze możliwości finansowe pozwalają na to, by w tym czasie móc wyprawić odpowiednie przyjęcie. Co w takiej sytuacji zrobić? Podpowiadamy, jak szybko i tanio zorganizować urodzinową zabawę dla malucha.

Gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe?

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka nie musi być organizowane w wystawnym lokalu bądź restauracji. Dla kilkulatka takie szczegóły nie mają tak dużego znaczenia, dlatego przygotowanie urodzin w domu może się okazać najlepszym i tańszym rozwiązaniem. Rezygnacja z wynajmu dodatkowych pomieszczeń to spora oszczędność, a warunki, jakie daje nasze mieszkanie, można wykorzystać w odpowiedni sposób. Jeżeli mamy możliwość zorganizowania zabaw na świeżym powietrzu przed domem, z pewnością będzie to o wiele bardziej atrakcyjne dla pociech. Oszczędzi to także późniejszych problemów ze sprzątaniem.

Jakie atrakcje zapewnić na przyjęciu?

przyjęcie urodzinowe

Zorganizowanie domowych zabaw nie wymaga dużych nakładów finansowych, często jest to kwestia jedynie niewielkich przygotowań. Dobrym pomysłem może okazać się bal przebierańców, zwłaszcza, że przy tworzeniu stroju można wykorzystać zawartość naszej szafy. Konkursy z nagrodami, zabawa w berka lub chowanego, wspólne rysowanie – te wszystkie aktywności można przeprowadzić bez wydatków. W internecie natkniemy się na wiele niesamowitych propozycji rozrywek, które urozmaicą urodzinowe przyjęcie dziecka. Także załamanie pogody lub brak dostępu do ogrodu nie są przeszkodą w ich zorganizowaniu. Należy jednak pamiętać o tym, by dostosować liczbę zaproszonych gości do możliwości mieszkania. W przeciwnym wypadku może zrobić się zbyt tłoczno, a w takich warunkach łatwiej o niebezpieczny wypadek.

Urodzinowe przekąski – co wybrać?

urodzinowe przekąski

Co podać na urodzinowym przyjęciu dla milusińskich? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy rodzic. W takim wypadku zakup słonych przekąsek może okazać się jedynie stratą pieniędzy. Dzieci przeważnie preferują słodkości i to właśnie tego będą oczekiwać podczas urodzin. Nie musi to jednak oznaczać niezdrowego jedzenia. Warto zajrzeć do Internetu w poszukiwaniu tanich przepisów na słodkie i zdrowe przekąski. Napoje gazowane w połączeniu z intensywnym ruchem to głównie źródło problemów, warto więc zastąpić je własnoręcznie przygotowaną mrożoną herbatą albo lemoniadą. Zarówno smakowo, jak i wizualnie świetnie sprawdzi się również woda z kawałkami owoców.

A co z prezentem?

Wybór odpowiedniego prezentu może okazać się nie lada wyzwaniem. To jeden z tych elementów przygotowań, przy których trudno cokolwiek zaoszczędzić. Zazwyczaj dzieci już na długo przed swoim świętem sygnalizują, co najchętniej ujrzałyby w urodzinowej paczce. Niestety, ich wymagania bardzo często przerastają finansowe możliwości rodziców. Urodziny dziecka, to uroczystość, o której wiemy już z dużym wyprzedzeniem. Warto więc wcześniej systematycznie odkładać pieniądze na ten cel, a na pożyczkę zdecydować jedynie wtedy, gdy realnie potrafimy ocenić, czy w kolejnych miesiącach będziemy mieć wystarczające środki na jej spłatę.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    21 maj 2018 10:16

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube