Wiosenne porządki – skąd wziąć pieniądze na remont?

Pierwsze wiosenne promienie słońca zaglądają przez okno i… wyciągają na światło dzienne zimowe usterki. Poszarzałe ściany i pordzewiałe kaloryfery choć nie wymagają natychmiastowej reakcji, wyglądają nieestetycznie. Gdy jednak zauważymy przeciekający dach, zardzewiałe rynny czy pękniętą kostkę brukową, musimy działać błyskawicznie. Co zrobić, gdy konieczny jest remont, a brakuje funduszy? Podpowiadamy, jak z głową zabrać się za wiosenne porządki!

Remont pod kontrolą

Wiosenny remont

W styczniu zapytaliśmy Polaków, jakie wydatki w nadchodzącym roku będą największym obciążeniem dla domowego budżetu, a także, w jaki sposób planują je zrealizować. Na konieczność przeprowadzenia remontu wskazało 17% ankietowanych. Blisko połowa badanych (49%) zamierza wykorzystać zgromadzone oszczędności, a 26% planuje zrealizować zaplanowane przedsięwzięcia z bieżących dochodów. Co piąty ankietowany (21%) zadeklarował, że zamierza skorzystać z pożyczki, 8%  badanych przeznaczy na ten cel środki z programu 500+. 11% ankietowanych osób nie było w stanie udzielić informacji na temat źródeł finansowania największych wydatków.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że remont podczas zimowych miesięcy nie jest najlepszym pomysłem. Malowanie ścian przy niskich temperaturach i dużej wilgotności powietrza może skończyć się niechcianymi zaciekami, smugami, pęknięciami i… ponownym remontem.

Kwiecień, maj i czerwiec to najlepsze miesiące na przeprowadzenie remontu. Malowaniu ścian, odnawianiu elewacji czy pracom ogrodowym sprzyja pogoda: dłużej jest jasno, wilgotność powietrza jest mniejsza, a temperatury wahają się od 10 do 20°C. Niezależnie od tego, czy planujesz generalny remont, czy zamierzasz jedynie odmalować ściany w salonie, będziesz potrzebować dokładnego planu i kosztorysu. Postaraj się jak najdokładniej oszacować kwotę, jakiej potrzebujesz. Weź pod uwagę nie tylko koszt zakupu materiałów i narzędzi, ale także wykonania usługi przez fachowców. Niektóre prace remontowe możesz jednak wykonać na własną rękę, np. uzupełniając ubytki w ścianach lub malując rynny farbą antykorozyjną. Specjalistyczne produkty możesz bez problemu znaleźć w sklepach stacjonarnych, a nawet w internecie. Remont nie tylko odświeży wygląd pomieszczeń, ale także poprawi samopoczucie wszystkich domowników.

Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?

Regularne oszczędzanie z pewnością ułatwia realizację planów i sfinansowanie większych wydatków. Może zdarzyć się jednak, że skala prac remontowych znacznie przekroczy nasze możliwości finansowe. Jeśli remont nie może czekać, warto rozważyć decyzję o zaciągnięciu pożyczki. Dzięki temu unikniemy jeszcze większych szkód. Wiemy, że remont bywa nie tylko czasochłonny, ale także kosztowny, dlatego oferujemy nisko oprocentowaną ratę, którą możesz rozłożyć ażna 36 miesięcy i zacząć spłacać nawet z miesięcznym opóźnieniem.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    24 kwi 2018 12:28

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube