• Phone 600 200 200

    Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

IPF na GPW

Właściciel Provident Polska (Grupa International Personal Finance) zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)

Notowanie równoległe International Personal Finance

Zgodnie z deklaracją zawartą w Sprawozdaniu Rocznym, Grupa International Personal Finance (IPF) potwierdza, że dzisiaj akcje spółki zostały dopuszczone do obrotu na Rynku Głównym GPW w ramach tzw. notowania równoległego.

IPF na GPW

Obrót papierami rozpoczął się dzisiaj, 27 marca, o godzinie o 9.00. Akcje zostały dopuszczone do obrotu na Rynku Głównym GPW pod nazwą Provident (ticker: IPF:PW). Dzięki notowaniu równoległemu polscy inwestorzy, szczególnie fundusze emerytalne, uzyskają łatwiejszy dostęp do akcji spółki IPF. Wprowadzenie akcji na GPW nie wiąże się z pozyskaniem dla spółki nowego kapitału.

Dyrektor Zarządzający Grupy, Gerard Ryan, powiedział:

“Ogromnie się cieszę z dzisiejszego debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wierzymy, że uda się nam przyciągnąć nowych akcjonariuszy zainteresowanych inwestycją w spółkę, która rozwija się stabilnie zarówno na wszystkich naszych rynkach w Europie Środkowej, jak i Meksyku. Debiut na giełdzie w Warszawie potwierdza wagę polskiego rynku w strategii biznesowej Grupy. Polska z liczbą 821 tysięcy klientów ma największy udział w strukturze dochodów całej Grupy.”

David Parkinson, Prezes Zarządu Provident Polska, dodał:

“Chciałbym podziękować wszystkim naszym pracownikom i przedstawicielom za ich ogromny wkład w rozwój naszego biznesu. Dzisiejszy debiut jest najlepszym potwierdzeniem tego, co udało nam się w Polsce osiągnąć”

Akcje IPF nadal będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie (LSE). Notowanie w Warszawie nie wpłynie w żaden sposób na status obecnych właścicieli akcji w Londynie.

Obsługa Klienta

Numer telefonu: 600 200 200
Email: bok@provident.pl

FAQ

W razie jakichkolwiek wątpliwości tu znajdziesz odpowiedzi na Najczęściej Zadawane Pytania.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy zaufaną organizacją, która cieszy się 20-letnią historią pomagania swoim Klientom.