Kluczową zasadą jest dla nas uczciwe traktowanie Klientów. Wierzymy, że nasz model biznesowy, oparty na przejrzystości, odpowiedzialności i zaufaniu, pozwoli nam na dalszy, stabilny rozwój w Polsce.

Provident Polska działa od 1997 roku i jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych. Naszym celem jest dostarczanie prostych, rzetelnych i dostępnych produktów finansowych. Wyróżnia nas indywidualne podejście do potrzeb Klienta i umiejętność budowania z nim długotrwałych relacji. Jesteśmy firmą multikanałową i multiproduktową - docieramy do wszystkich grup klientów i oferujemy szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą. Dzięki sieci Doradców Klienta docieramy z naszą ofertą do potencjalnych pożyczkobiorców na terenie całego kraju. Z usług firmy Provident Polska skorzystało już ponad 4 miliony Klientów, a poziom satysfakcji z jakości obsługi wynosi ponad 90%.

Provident Polska należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), której skład, oprócz Polski będącej największym rynkiem, wchodzą Czechy, Węgry, Rumunia oraz Meksyk. Spółka IPF od 2007 r. notowana jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu FTSE 250. W 2018 r. otrzymała przyznany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie Certyfikat RESPECT.

Korzenie Grupy IPF sięgają roku 1880, kiedy to powstała spółka Provident Financial, tworząc podwaliny dzisiejszej instytucji. Siedziba grupy mieści się w Leeds w Wielkiej Brytanii.

Działalność społeczna

Jednym z filarów strategii biznesowej Provident Polska jest odpowiedzialne pożyczanie. Provident Polska jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR.

Tak! Pomagam

To program wolontariatu pracowniczego, który prowadzony jest w firmie od 2006 r. Uczestniczą w nim wolontariusze: pracownicy i doradcy klienta. W ramach „Tak! Pomagam” firmowi wolontariusze za otrzymane od firmy granty finansowe wspierają niedoinwestowane organizacje i instytucje. Ze względu na charakter swojej pracy, wolontariusze dokładnie znają potrzeby lokalnych społeczności. Wiedzą komu i w jaki sposób można pomóc. Sami wybierają beneficjentów. Najczęściej są to ośrodki wychowawcze, świetlice środowiskowe, domy pomocy społecznej, przedszkola, szkoły specjalne, czy domy dziecka. Pomoc obejmuje różnorodne formy wsparcia: remonty wnętrz, placów zabaw, a także organizację wycieczek dla dzieci, czy imprez okolicznościowych.

W ciągu roku odbywają się dwie edycje programu „Tak! Pomagam”. Projekty oceniane są przez niezależną Radę Programową. Od 2017 wolontariusze Provident Polska mają płatny dzień wolny przeznaczony na wolontariat. Na pomaganie firma przeznaczyła ponad 2 mln złotych.

Współpraca z Fundacją Zaczytani.org

Provident Polska zaangażował się w działania Fundacji Zaczytani.org w 2017 roku, z okazji 20-lecia działalności firmy na polskim rynku. W inicjatywę aktywnie włączyli się pracownicy, doradcy klienta i zarząd. Provident Polska zebrał ponad 28 tysięcy książek, a firmowi wolontariusze aktywnie pomagali w ich sortowaniu. Lider rynku pożyczkowego pomógł także w otwieraniu Zaczytanych Bibliotek - głównie w szpitalach, ale także w domach dziecka.

Provident Polska został laureatem plebiscytu „Super Biznesu” organizowanego przez redakcję Super Expressu. Złoty Laur w kategorii Inicjatywa Społeczna otrzymał projekt „20 bibliotek na 20 lat Providenta”.

Provident RUN

Provident RUN to cykliczny projekt, w który co roku chętnie angażują się pracownicy Provident Polska oraz zaproszeni goście. Całość dochodów z pakietów startowych przekazywana jest na konto łódzkiej Fundacji Gajusz, która pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom.

Wyróżnienia i nagrody

Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 Provident Polska otrzymał tytuł „Etyczna Firma” oraz „Super Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident Polska został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021). W 2020 r. Provident Polska otrzymał już po raz szósty Złoty Listek CSR, prestiżową nagrodę tygodnika „Polityka” przyznawaną firmom najbardziej zaangażowanym społecznie.

Nasza oferta produktowa i usługowa została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie i otrzymaliśmy złoty Laur Klienta 2021 w kategorii Ekologiczne strategie w biznesie/przemyśle.