Dokąd zimą? Najlepsze pomysły na zimowy wypoczynek!

Zima, choć bardzo mroźna, pozostaje wciąż malowniczą, urokliwą porą roku. Śnieg, lodowe sople i jasne, intensywne słońce tworzą pejzaże, które trudno zapomnieć. W tym okresie warto wybrać się na urlop, w którego trakcie – w zależności od preferencji – będziemy mogli poszusować na nartach, posiedzieć na leżaku na ośnieżonej górze lub porzucać się śnieżkami i pojeździć na sankach.

Do wyboru, do koloru

Dokąd zimą? Najlepsze pomysły na zimowy wypoczynek!

Fanów zimy jest tyle samo, co tych, którzy szczerze jej nie znoszą. Ci pierwsi zwykle uwielbiają sportowe przygody, które można wtedy praktykować. Snowboard, łyżwy, sanki – wszystkie one stanowią ciekawe i zdrowe sposoby na spędzenie wolnego czasu.

Tak dla wprawnych, jak i mniej doświadczonych sportowców idealną opcją na urlop jest wyjazd na narty. Polskie i zagraniczne kurorty oferują wypoczynek na najwyższym poziomie. Warto poszukać miejsca, które będzie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zakopane, Białka Tatrzańska czy Szczyrk mogą odstraszać tłumami turystów. Dlatego właśnie, jeśli szukamy perfekcyjnego punktu na ekstremalne wyzwania, lepiej skierować wzrok dalej – tam, gdzie jest mniej ludzi, niższe ceny, a widoki równie piękne.

Zimowisko bez tłumów

Ile regionów, tyle ciekawych punktów turystycznych. Poszukiwacze tych mniej obleganych powinni wybrać się do wsi Siemiechów niedaleko Tarnowa. Znajdziemy tutaj trzy trasy narciarskie – trudną, średnią i łatwą. Do tego ośla łączka, ratrakowany stok, oświetlenie i dwa wyciągi.

W Małopolsce warto również odwiedzić Smerkowiec, czyli ośrodek leżący w samym sercu Beskidu Niskiego. Oświetlone, ratrakowane i nagłośnione zbocze to idealne miejsce dla doświadczonych wyczynowców, jak i uczących się dopiero dzieci i dorosłych.

Ciekawie jest również na Dolnym Śląsku. Znajdziemy tu miejscowości Nowa Morawa i Podgórze. Obie oferują zadbane, czyste, piękne stoki dla amatorów sportu. Różne poziomy trudności, pomoc instruktora, oświetlenie, system naśnieżania. Czego chcieć więcej?

Na Podkarpaciu kierujemy się do Krzeszowa, gdzie znajduje się „Złoty Stok” – łatwa i przyjemna trasa narciarska. Całość jest oświetlona, są tutaj armatki śnieżne i wyciąg talerzykowo-teleskopowy. Podobne atrakcje oferuje m.in. Rymanów-Zdrój.

Relaks w luksusie

Dokąd zimą? Najlepsze pomysły na zimowy wypoczynek!

Nie wszyscy są fanami sportowych atrakcji. Druga grupa urlopowiczów woli raczej powolne spacery, ciepło kominka, a wieczorami też grzane wino. Idealną opcją wypoczynkową będzie dla nich SPA lub pobyt w góralskiej chacie.

W zależności od preferencji i zasobności portfela można poszukiwać w bogatej ofercie hoteli i ośrodków. Od luksusowych, drogich SPA, do tańszych, budżetowych hosteli i mieszkań.

Jeżeli chcemy spełnić marzenie o ekskluzywnych feriach, powinniśmy wybrać właśnie piękny, położony w malowniczej lokalizacji hotel z basenami, sauną i jacuzzi. Taki wodny relaks i zabiegi kosmetyczne oraz masaże pozwolą odzyskać siły i przetrwać zimę w znacznie lepszej kondycji.

Korzystnych cen wyjazdów warto szukać na portalach ze zniżkowymi ofertami. Możemy tam znaleźć ciekawe propozycje w dużo niższych niż regularne cenach.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    28 gru 2023 11:16

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube