Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? Aktualne ceny 2021

Farbowanie na jeden kolor, pasemka, rozjaśnianie, tonowanie, ombre, sombre - sprawdzamy ceny różnych usług fryzjerskich związanych ze zmianą koloru włosów. Zobacz, ile w 2021 roku zapłacisz za nową fryzurę.

Farbowanie włosów w domowych warunkach ma swoje plusy i minusy. Ze względu na niski koszt farbowania w domu wiele osób decyduje się właśnie na ten sposób. Wystarczy zakupić odpowiednią farbę i samodzielnie lub z czyjąś pomocą nałożyć ją na włosy. Zabieg jednak jest łatwy tylko z pozoru, ponieważ nieumiejętne nałożenie farby, źle dobrane produkty mogą skończyć się fryzurą nie taką, jakiej oczekiwaliśmy.

Kiedy warto skorzystać z usług fryzjera? Przede wszystkim do fryzjera warto iść, jeśli nie mamy żadnej wiedzy na temat farbowania włosów, jeśli nie umiemy dobrać koloru i jeśli nasze włosy są w kiepskiej kondycji. Z usług fryzjera warto skorzystać również wtedy, gdy chcemy uzyskać konkretny efekt lub zależy nam na np. balejażu, ombre, sombre. Spektakularne efekty trudno wykreować w domu, natomiast dobry fryzjer może całkowicie odmienić nasz wygląd.

Jakie są rodzaje koloryzacji?

Farbowanie włosów u fryzjera

W salonach fryzjerskich wyróżnia się kilka rodzajów koloryzacji, rodzaj determinuje również cenę. Podstawowa koloryzacja to farbowanie na jeden kolor, jest też ona najtańsza. Na ulicach polskich miast można jednak ostatnio spotkać panie, które decydują się na farbowanie innymi metodami. Włosy mają różne odcienie, tony, kolory.

Z każdym rokiem i z każdym sezonem pojawiają się nowe trendy. Jakie są aktualne trendy w koloryzacji i ile zapłacimy za poszczególne usługi? Dziś przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje koloryzacji: ombre, sombre, refleksy, pasemka, babylights, balejaż, flamboyage, dip-dye, blorange.

Sombre czy ombre?

Wiele kobiet odchodzi od farbowania włosów na jeden kolor i rezygnuje z klasycznego i prostego rozwiązania na rzecz różnego rodzaju refleksów, pasemek. Naturalne włosy raczej nie mają jednolitej barwy, mienią się różnymi odcieniami. Najnowsze trendy farbowania włosów właśnie w tym kierunku zmierzają – by kolor na włosach był głęboki, jednocześnie jednak miał naturalne refleksy.

Blond sombre i blond ombre to rodzaje koloryzacji, które sprawdzają się w przypadku włosów o średniej długości oraz na włosach długich. Nie ma jednak przeciwwskazań do stosowania tej metody na włosach krótkich, odpowiednie jej wykonanie da intrygujący efekt.

Ombre to francuski odpowiednik słowa cień. Aby uzyskać efekt koloryzacji ombre na ciemnych włosach, rozjaśnia się ich końce. Ombre to również połączenie dwóch różniących się barw w obrębie jednej fryzury. Dobrze zrobione ombre to takie, w którym linia przechodzenia kolorów nie będzie mocno widoczna. Przejście jest naturalne, kolory delikatnie się ze sobą mieszają.

Farbowanie włosów u fryzjera

Sombre to inaczej „soft ombre”. To wersja o wiele bardziej subtelna i naturalna. To swojego rodzaju refleksy, jakby naturalnie powstałe w wyniku słońca. Blond sombre można wykonać na włosach o każdej długości. Dopuszcza się sombre na ciemnych włosach, sombre na krótkich włosach, sombre brąz i inne wariacje.

Różnica między sombre a ombre polega na stopniu przejścia między kolorami u nasady i na końcu włosów. Ombre daje efekt wyrazisty, sombre bardziej naturalny.

Ile kosztuje ombre i sombre?

Cena za wykonanie ombre i sombre to przedział od 150-400 zł. Koszt jest uzależniony od długości włosów, jakości salonu oraz jego lokalizacji. Najdrożej za tego typu koloryzację zapłacimy w Warszawie.

Pasemka, rozjaśnianie, refleksy a może balejaż?

Kolejny rodzaj koloryzacji jest bardziej standardowy i dość dobrze już znany. Refleksy to bardzo cieniutkie pasma włosów w jaśniejszym kolorze. Zazwyczaj stosuje się rozjaśnienie o jeden, dwa lub trzy tony. Refleksy mają imitować naturalnie rozjaśnione słońcem włosy. Pasemka z kolei wychodzą już raczej z mody w standardowym blond kolorze. Niekiedy stosowane są pasemka w bardziej awangardowych barwach np. pasemka czerwone, różowe czy fioletowe.

Balejaż to z kolei mniej subtelna wersja sombre. Kiedyś balejaż był dwukolorowy, a nawet trzykolorowy lub robiony rozjaśniaczem. Inny kolor włosów pojawia się gdzieniegdzie i dość mocno widoczne są przejścia między kolorami. Zdecydowanie balejaż wyszedł już z mody, zastąpiony został przez eleganckie i subtelne sombre.

Babylights czy flamboyage? Ile kosztuje farbowanie?

Babylights to nowość, jest bardzo nowoczesnym trendem w koloryzacji. Styliści kładą nacisk na naturalność, wydobywanie naturalnego piękna. Babylights można porównać do refleksów, ponieważ polega na farbowaniu tylko niektórych kosmyków. Refleksy zazwyczaj robi się w kolorze blond, jasnym, natomiast babylights może być również stosowany w innych barwach. Koloryzację babylight promują aktorki i modelki – to zdecydowanie hit sezonu 2021/2022.

Prawidłowo wykonane farbowanie włosów babylights dobrze będzie wyglądać zarówno na ciemniejszych, jak i jaśniejszych włosach. Kluczem jest tutaj wybór farby, której odcień nie będzie się znacząco wyróżniał na tle całej fryzury. Farbowanie tą metodą jest szczególnie polecane kobietom, które nie mają gęstych włosów. Refleksy sprawią, że włosy będą wydawały się bardziej gęste, uniesione, zdrowsze.

Flamboyage to również nowy trend, zyskujący na popularności. Co go wyróżnia? Charakterystyczny sposób nakładania farby. Do nałożenia farby używa się samoprzylepnych folii, które są pocięte na równe paski. Folią dzieli się włosy za poziomy, dzięki czemu można farbować włosy na kilku warstwach jednocześnie. Można stosować jeden lub kilka kolorów. Jaki jest efekt? Podobny do wspomnianego wyżej babylihgt – naturalny, podkreślający urodę. Flamboyage będzie odpowiedni dla każdej kobiety. Najlepiej sprawdza się jednak na włosach długich o ciemnych odcieniach. Długie, jaśniejsze pasemka tworzą świetliste refleksy, są bardziej widoczne.

Farbowanie włosów u fryzjera

W zależności od pory roku można dostosować efekt flamboyage do trendów czy odcienia włosów. Latem można rozjaśnić włosy, żeby wyglądały niczym muśnięte słońcem. Zimą z kolei można pogłębić ich kolor, dodając nieco ciemniejsze pasemka.

Ile kosztuje farbowanie babylight i flamboyage?

Farbowanie włosów tymi technikami będzie kosztowało od 180 zł do 500 zł. W salonach znanych fryzjerów za flamboyage można zapłacić nawet 1000 zł.

Ile kosztuje farbowanie włosów? Na co uważać?

Przy rezerwacji wizyty warto dokładnie omówić zakres usługi oraz zapytać o cenę, podając długość włosów. Standardem jest podawanie widełek cenowych, a ostateczny koszt farbowania zależy od długości włosów i zużytej ilości farby. Powinniśmy również sprecyzować, czy decydujemy się również na strzyżenie i dopytać, czy jest ono w cenie, czy też będzie dodatkowo płatne. Podobnie z modelowaniem.

Może się bowiem okazać, że farbowanie włosów na jeden kolor kosztuje 100 zł, ale trzeba dodatkowo zapłacić za strzyżenie np. 80 zł i modelowanie 50 zł.

Ceny farbowania są bardzo zróżnicowane. W małych miastach usługi są o wiele tańsze, za refleksy zapłacimy blisko 30% mniej niż np. we Wrocławiu czy Warszawie. Cenę determinuje także renoma salonu. Znani fryzjerzy, u których o włosy dbają celebryci, za podstawowe farbowanie ze strzyżeniem liczą sobie minimum 500 zł.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    15 lis 2021 11:30

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube