Letnie rozrywki dla najmłodszych

Wyjazdy wakacyjne to nasz upragniony czas. Najchętniej spędzamy go z rodziną i przyjaciółmi. Jeżeli odpowiednio zorganizujesz taki odpoczynek, będzie on jeszcze bardziej udany. A jest to szczególnie ważne, zwłaszcza wtedy, kiedy wyjeżdżasz z dziećmi. Chcesz ich zaskoczyć? Oto kilka pomysłów na to, aby nie dopadła was nuda.

Wyjazd z dziećmi – przygotuj się wcześniej!

Letnie rozrywki dla najmłodszych

Przy planowaniu podróży i atrakcji musisz uwzględnić kwestie takie jak: wiek dzieci, a także to, czy preferują aktywny czy bierny wypoczynek. Zrób listę pomysłów, wypisz wszystkie atrakcje, jakie interesują ciebie i twoje dzieci. Pamiętaj, aby ograniczyć się tylko do regionu, w którym będziecie przebywać. Wybieraj punkty rozrywki znajdujące się niedaleko, tak, aby nie przemierzać zbyt dużej liczby kilometrów.

Zaplanuj także wasz budżet na rozrywki, dzięki temu unikniesz niemiłej niespodzianki, kiedy przeliczysz, ile wydaliście na nieplanowane zabawy. Nie zaskoczy cię pusty portfel podczas kupowania kolejnego biletu.

Zwiedzanie znanych miejsc

Jednego dnia zobaczyć Krzywą Wieżę w Pizie, Wieżę Eiffla, zegar Big Ben, Statuę Wolności albo Chrystusa z Rio – tak to możliwe. Wystarczy, że wybierzecie się do Parku Miniatur. Jeden z nich znajduje się na Kaszubach, a konkretnie w miejscowości Strysza Buda. Podobne miejsce to Inwałd Park. Dobra zabawa gwarantowana, a przy okazji zrobicie dużo fajnych zdjęć! Oprócz miniatur zorganizowano tam też inne atrakcje, np. gabinet śmiechu albo mini zoo. Oto plan na cały dzień!

Nauka przez zabawę

Letnie rozrywki dla najmłodszych

Chociaż większość dzieci nie myśli o nauce podczas wakacji, to i tak warto przemycić trochę wiedzy podczas wspólnego zwiedzania. Idealnym do tego miejscem będą centra nauki. Jedno z nich znajduje się w Warszawie – Centrum Nauki Kopernik, drugie w Gdyni – Centrum Nauki Experyment, trzecie w Gdańsku – Centrum Hewelianum. Poszukaj ich także w innych miastach.

To idealne miejsca dla małych odkrywców, którzy na własną rękę mogą przeprowadzić różne eksperymenty. A przy okazji poznają prawa zachodzące w przyrodzie. Zdobyta wiedza zaprocentuje podczas roku szkolnego na lekcjach fizyki. Czy w twojej okolicy także znajdują się takie atrakcje?

Parki wodne – dzieci kochają pływać!

Letnie rozrywki dla najmłodszych

Aqapark w Sopocie, Park Wodny w Krakowie, Aqua Park w Zakopanem, Termy Warmińskie i wiele innych mniejszych obiektów rozsianych jest po całej Polsce. Warto z nich korzystać, kiedy pada deszcz albo doskwierają męczące upały. Czekają tam atrakcje takie jak dzika rzeka, zjeżdżalnie pontonowe, baseny z falami, gejzerami i fontannami. A może tak popływacie z rekinami? Jest to już możliwe, wystarczy wybrać się do Aquaparku w Redzie. Część basenowa zajmująca 7000 m2 i 500 metrów zjeżdżalni robią wrażenie. Musicie to zobaczyć! Zwłaszcza że niedaleko znajduje się nasze ukochane, polskie morze.

Poznajemy Polskę!

Kolejną atrakcją jest wspólne zwiedzanie, a konkretnie przemierzanie szlaków turystycznych. Mogą to być trasy piesze lub rowerowe. Nadmorskie, górskie – dla każdego coś dobrego. Wiele radości przyniesie wspólne zdobycie znanego szczytu albo przejście dookoła wielkiego polskiego jeziora. Będziecie zwiedzać, a przy okazji poprawicie swoją kondycję fizyczną. A wyczyny zaznaczcie na mapie, która będzie dla dzieci oryginalną pamiątką.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    02 lip 2019 09:18

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube