Gdzie na wakacje w marcu? Oto 5 sprawdzonych kierunków!

Gdzie warto polecieć na wakacje w marcu z całą rodziną? Jest mnóstwo miejsc, do których można się wybrać: Egipt, Dominikana czy nawet Malediwy. Wystarczy zapoznać się z charakterystyką wybranego miejsca, aby szybko podjąć decyzję, gdzie wykupić wakacje w marcu. Oto zestawienie najchętniej wybieranych kierunków, a także kwestie, które warto uwzględnić przed wyborem miejsca na wiosenny urlop.

Czy wiosenne wakacje to dobry pomysł i gdzie można się na nie udać?

W Polsce okres wiosenny, a w szczególności marzec to czas, kiedy pogoda potrafi płatać figle. Osoby, które po wielu miesiącach przygnębiającej, zimowej pogody są spragnione ciepłych wakacji, powinny sprawdzić polecane kierunki urlopowe, które będą odpowiednie na wakacje w marcu – nawet z całą rodziną. Wiosenny urlop w marcu jest dobrym pomysłem, szczególnie z tego względu, że w wielu egzotycznych miejscach panują wówczas idealne warunki do odpoczynku.

Dokąd na wakacje w marcu – 5 najlepszych propozycji

Gdy mowa o tym, gdzie lecieć w marcu, żeby było ciepło, na myśl przychodzą przede wszystkim odległe kierunki. Według raportu Polskiej Izby Turystyki najchętniej wybierane destynacje wakacyjne przez turystów z Polski, to1:

1. Egipt – według komunikatu opublikowanego przez CBOS to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w 2022 roku.2 W marcu panuje tam temperatura powietrza na poziomie do 25 stopni Celsjusza, choć zdarzają się także nieco cieplejsze dni. Turyści, którzy szukają idealnego miejsca na wiosenny wypoczynek, zdecydowanie powinni wziąć pod uwagę możliwość wyjazdu na wakacje w marcu do Egiptu. Na zwiedzających czeka tam rafa koralowa, ciekawskie wielbłądy i zabytkowe piramidy.
 
2. Dubaj – osoby, które zastanawiają się dokąd wybrać się na egzotyczne wakacje w marcu, powinny pomyśleć nad Emiratami Arabskimi oraz ich prawdziwym diamentem, czyli Dubajem. Wiosenny urlop w tym miejscu jest wskazany dla ciepłolubnych. Temperatura powietrza sięga tam bowiem 30 stopni w ciągu dnia. Na miejscu można podziwiać architekturę (np. słynne Burj Khalifa), korzystać z parków rozrywki, aquaparków, a także z aktywnego wypoczynku na plażach.

3. Dominikana – kolejna propozycja i odpowiedź na pytanie, gdzie warto się wybrać na urlop w marcu. Na Dominikanie można skorzystać z wysokich temperatur do 30 stopni Celsjusza przy jednoczesnej niskiej wilgotności. Wiosenna pogoda w egzotycznym kraju sprzyja kąpielom i odpoczynku na plaży. Miłośnicy natury również poczują się tu dobrze – wyspa oferuje multum pięknych krajobrazów

4. Malediwy – można powiedzieć, że to jedna z lepszych opcji na wakacje w marcu. Wyspy na Malediwach nie są jeszcze tak oblegane przez turystów, a na miejscu panują doskonałe warunki do odpoczynku. Prawie 30 stopni Celsjusza w ciągu dnia, piękne plaże i dostęp do sportów wodnych – to prawdziwy raj. 

5. Mauritius – ten egzotyczny rejon świata świetnie nadaje się na wakacje w marcu. Temperatury  powietrza sięgające ponad 25 stopni Celsjusza, parki narodowe, wiele plaż z krystalicznie czystą wodą oraz idealne warunki dla surferów – to główne czynniki, które wskazują na opłacalność wyjazdu na Mauritius.

Kierunków, które są polecane na wakacje w marcu, jest oczywiście o wiele więcej. Turyści, którzy nie mogą pozwolić sobie na zbyt duży koszt urlopu, mogą też zdecydować się na kilkudniowy urlop w Polsce – wystarczy sprawdzić aktualne prognozy pogody i wybrać miejsce z dostępem do wielu atrakcji turystycznych. 

Zestawienie głównych kierunków urlopowych w marcu

miejsce

śr. temperatura powietrza*

główne atrakcje

Egipt

23°C

rafa koralowa
przejażdżki na wielbłądach
piramidy

Dubaj

28°C

architektura, np. Burj Khalifa

największe parki wodne na świecie

plaże z krystaliczną wodą i białym piaskiem

dostępność sportów wodnych

Dominikana

30°C

intrygująca architektura, np. Puerto Plata i różowa ulica

szerokie, piaszczyste plaże

szlaki górskie z majestatycznymi krajobrazami

Malediwy

31°C

jedne z najlepszych miejsc do nurkowania

obszerne plaże ze Świecącą Plażą na czele (wyspa Mudhdhoo)

warunki do sportów wodnych

Mauritius

27°C

parki narodowe

nurkowanie na podwodnych skuterach

lazurowa woda i piaszczyste plaże

Tabela 1. Opracowanie własne. Zestawienie popularnych kierunków na wakacje w marcu
* dane uśrednione dla miesiąca marzec

Wakacje w marcu – jak sfinansować wiosenny urlop?

Przed podjęciem decyzji o tym, gdzie na wczasy w marcu można się wybrać z całą rodziną, warto dobrze zabezpieczyć swoje finanse wakacyjne. Ciekawą propozycją jest pożyczka online od Providenta na kwotę do 15 tys. złotych (dostępna w Provident pożyczka samoobsługowa PRO z RRSO 19,75%, warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik zdolności kredytowej konsumenta).

Wybierając się na wakacje w marcu na daleką podróż do egzotycznych krain, warto pomyśleć o nieco wyższej kwocie pożyczki, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem w czasie wyjazdu, na wypadek wystąpienia nieoczekiwanych wydatków.

Wymarzone wiosenne wakacje – najważniejsze informacje w pigułce

Wiosenny urlop za granicą jest doskonałym pomysłem, aby nieco odpocząć od zimowej aury i nabrać energii do życia. Według Polskiej Izby Turystyki, turyści z Polski najchętniej wybierają na wakacje w marcu Egipt.3 To doskonała lokalizacja, aby odpocząć w promieniach gorącego słońca i cieszyć się przepięknymi widokami.

Nie we wszystkich regionach świata na wiosnę jest ciepło i sucho. Aby wybrać jak najkorzystniejszy kierunek dla siebie, wystarczy poznać kilka ciekawostek na temat konkretnych kierunków wakacyjnych. Podsumowując: należy wziąć pod uwagę średnie temperatury w wybranym regionie, dostępne atrakcje turystyczne, a także ceny pobytu w resortach wypoczynkowych.

Przeczytaj także:
Spontaniczny wyjazd za granicę – jak się do niego przygotować?
Jak nie stracić oszczędności na wakacyjnych wyjazdach?
Tanie podróżowanie: jak obniżyć koszt wakacyjnego wyjazdu z dzieckiem?

Bibliografia:
1. Zagraniczne wakacje Polaków 2022; raport Polskiej Izby Turystyki
2. https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2022/K_019_22.PDF 
3. https://www.planetware.com/tourist-attractions/egypt-egy.htm
4. https://www.planetware.com/tourist-attractions-/dubai-uae-dub-dubai.htm 
5. https://www.dominicanabroad.com/places-to-go-in-the-dominican-republic/
6. https://theplanetd.com/things-to-do-in-maldives/ 
7. https://www.mymauritius.travel/ 

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    11 lut 2023 09:00

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube