Poznaj 5 mało znanych miejsc w Europie

Wypoczynek w pięknym miejscu nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Wiele zależy od dobrej organizacji i tego, aby przed wyjazdem mieć dobrze opracowaną listę atrakcji godnych obejrzenia. Jakie zatem europejskie miejsca warto odwiedzić? Gdzie nie dotarły jeszcze rzesze turystów? Oto nasze podpowiedzi!

Grota Apokalipsy i grecka wyspa Patmos

Poznaj 5 mało znanych miejsc w Europie, gdzie spędzisz niedrogi urlop

Cechą charakterystyczną Patmos jest to, że nie jest to miejscowość typowo turystyczna, mimo że posiada ciekawą historię i jest znakomicie położona. Wyspa ta jest niewielkich rozmiarów i znajduje się na Morzu Egejskim, a konkretnie w archipelagu Dodekanez.

Wśród innych miejsc wyróżnia się historią, mającą swoje odzwierciedlenie w Piśmie Świętym. Zgodnie z jego przekazem to tam św. Jan Ewangelista schował się w jaskini i usłyszał głos Boga. Treść tych objawień spisał jego uczeń Prochoros w Księdze Apokalipsy.

To, co warto zobaczyć na tej wyspie to historyczna Grota Apokalipsy (w kościele Agia Anna), która zachwyca tym, że zachowała swój dawny wygląd. Warto tam pojechać także dla pięknych plaż, wzgórz Kastelii i szczątków akropolu. Na wyspę można dostać się promem np. z Kos lub Rodos.

A może do Sołwenii? Poznaj Izoli

Bardzo malowniczym i co ważne, jeszcze niezdominowanym przez turystów miejscem jest Słowenia. Choć kraj jest bardzo mały, mający powierzchnię równą województwu podlaskiemu, zachwyca zróżnicowaniem geograficznym i aż trzema strefami klimatycznymi.

Jednym z miast, które trzeba koniecznie odwiedzić, jest Izoli. To dawna wioska rybacka z zachwycającą wenecką architekturą. Podczas pobytu na tych terenach warto też odwiedzić jaskinię w Postojnej i Jaskinie Škocjańskie wpisane na Światową Listę Zabytków Przyrody UNESCO.

Węgry – zakole Dunaju i Eger

Poznaj 5 mało znanych miejsc w Europie, gdzie spędzisz niedrogi urlop

Budapeszt to nie jedyne miejsce, jakie warto zobaczyć na Węgrzech. Można również pojechać do mniejszego Eger, słynącego ze znakomitego wina Egri Bikaver, urokliwej, małej starówki i starego zamku. Szukasz pięknych terenów, zdecyduj się na zwiedzanie Doliny Pięknej Pani, czyli Szépasszony.

,

Nowy Sad w Serbii

Poznaj 5 mało znanych miejsc w Europie, gdzie spędzisz niedrogi urlop

Belgrad stanowi jedno z wyjątkowych europejskich miast. To, co warto zobaczyć w tym regionie, to przede wszystkim: deptak Kneza Mihailova i twierdza Kalemegdan. W tym miejscu widać Sawę, która wpada do Dunaju. Warto tam pojechać, chociażby dla tego widoku.

Nieco mniej znanym miastem jest Nowy Sad, do którego z Belgradu można dojechać pociągiem. To bardzo ładna i zadbana miejscowość. Na jej bogactwo składają się liczne zabytki sakralne m.in. kościół św. Jerzego i św. Mikołaja. Każdy, kto będzie w tym regionie powinien też zwiedzić majestatyczną twierdzę Petrvaradin, znajdująca się na prawym brzegu Dunaju.

Nie tylko Oslo – daj się zaskoczyć!

Poznaj 5 mało znanych miejsc w Europie, gdzie spędzisz niedrogi urlop

Jeżeli wybierasz się do Norwegii, to oprócz stolicy tego państwa możesz zwiedzić również Larkollen. Znajduje się ono niedaleko lotniska Rygge. Zobaczysz tam zachwycający widok na zatokę, skały i lasy. Zakochasz się w spokoju i ciszy tego miejsca.

Warto też pojechać do Oslo. Wówczas obowiązkowym kierunkiem powinien być park Vigelanda, gdzie można obejrzeć ponad 200 niezwykłych i tajemniczych rzeźb artysty.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    27 lut 2019 02:00

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube