Jak tanio przygotować przyjęcie komunijne?

Przygotowanie przyjęcia komunijnego znalazło się na liście 12 wydatków będących największym obciążeniem dla domowego budżetu. To wynik przeprowadzonego w styczniu Barometru Providenta. Podczas organizacji Pierwszej Komunii rodzice muszą się liczyć nie tylko z kosztami  uroczystego obiadu, ale także z zakupem odświętnego stroju dla dziecka i członków najbliższej rodziny oraz przygotowaniem zaproszeń i dekoracji. Jak obniżyć koszt organizacji przyjęcia komunijnego? Podpowiadamy!

Jak zmniejszyć koszty przygotowania przyjęcia komunijnego?

Postaw na znane i lubiane potrawy

Przygotuj przyjęcie komunijne w domu. Choć będzie to wymagało większego zaangażowania, pozwoli sporo zaoszczędzić. Nie musisz przygotowywać wyszukanych dań! Postaw na potrawy, które najlepiej Ci wychodzą i co najważniejsze, takie, za którymi przepadają Twoi najbliżsi. Pamiętaj także o najmłodszych: przygotuj stolik ze słodkim poczęstunkiem, napojami i owocami. Zanim wyruszysz na zakupy, zrób dokładną listę. Jeśli chcesz poświęcić więcej czasu najbliższym, możesz poszukać taniej firmy cateringowej lub wynająć kucharkę, która przygotuje prawdziwy domowy, dwudaniowy obiad.

Przygotuj zaproszenia i dekoracje wraz z dzieckiem

Na uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii zazwyczaj zaprasza się najbliższą rodzinę oraz rodziców chrzestnych. Babcie i ciocie, którym Twoja pociecha wręczy własnoręcznie wykonane zaproszenia, poczują się wyjątkowo i będą bardzo wzruszone. Zadbaj także o wystrój wnętrza, w którym odbędzie się uroczystość. Wystarczy biały obrus, świeże kwiaty i dekoracje z motywem komunijnym, które także możesz wykonać razem z dzieckiem. To świetna okazja, aby wspólnie przygotować się do tego wielkiego wydarzenia.

Zorganizuj atrakcje dla dzieci w ogrodzie

Gdy dorośli będą siedzieć przy stole, dzieciaki będą mogły wyszaleć się w ogrodzie. Jeśli posiadasz ogródek lub taras, niskim kosztem możesz zorganizować dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Przygotujcie tor przeszkód, huśtawkę z opony lub zorganizujcie wyścigi w workach. Możesz poprosić starszą latorośl lub córkę sąsiadów o pomoc w przypilnowaniu dzieci w zamian za drobne kieszonkowe.

Nie bój się poprosić o pomoc

Uroczystość Komunii Świętej

Jeśli wiesz, że teściowa piecze wspaniałe domowe ciasta, a siostra robi fantastyczne przekąski na zimno, zaangażuj je w przygotowania. W tak ważnym dniu warto poświęcić jak najwięcej uwagi dziecku – to dzień, który na długo zostanie mu w pamięci.

Dodatkowa gotówka na przyjęcie komunijne

Przyjęcie komunijne dla więcej niż 15 osób trudno jest zorganizować w domu. Jeżeli potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki, złóż wniosek online, wybierz kwotę i termin spłaty rat. Po otrzymaniu pieniędzy na konto możesz rozpocząć przygotowania do wydarzenia tak ważnego dla Twojej pociechy i całej rodziny.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    18 kwi 2018 12:21

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube