5 pomysłów na rodzinny wyjazd z okazji Dnia Dziecka

Na ten dzień z niecierpliwością czeka każde dziecko. 1 czerwca nawet dorośli potrafią odkryć w sobie pokłady dziecięcej energii i radości. Jak zorganizować niezapomniany wyjazd z okazji Dnia Dziecka dla całej rodziny? Oto 5 najlepszych pomysłów!

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Jak powstają chmury? Skąd bierze się prąd w gniazdku? Jak wygląda ziemia z kosmosu? Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę – a tej w Centrum Nauki Kopernik nie brakuje. Warsztaty z fizyki, chemii czy robotyki pokażą Wam, że prawa fizyki to nie czarna magia i nauczą nieszablonowego myślenia.

Afrykarium we Wrocławiu

Sprawdźcie, z jaką gracją potrafi poruszać się pod wodą hipopotam nilowy, stańcie oko w oko z krokodylem i pokonajcie osiemnastometrowy tunel, podziwiając mieszkańców Kanału Mozambickiego. Nie trzeba jechać do Afryki, aby poznać piękno jej fauny i flory: we wrocławskim Afrykarium mieszka 5000 zwierząt należących do 300 gatunków z całej Afryki!

Park Jurajski w Krasiejowie pod Opolem

Czy jest na świecie dziecko, które nie kocha dinozaurów? A kto z nas, dorosłych, nie marzył w dzieciństwie, żeby zostać paleontologiem? Nowoczesny Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, będący jednym z największych tego typu obiektów w Europie, odkryje przed Wami świat sprzed milionów lat. Zobaczcie na własne oczy, jak rodziło się życie na ziemi, zmierzcie się z naturalnej wielkości dinozaurem i weźcie udział w warsztatach paleontologicznych.

Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie)

To propozycja dla małych i dużych miłośników ekstremalnych wrażeń. Przeżyjcie szaloną przygodę na wodnym rollercoasterze, który rozpędzi się do prędkości 110 kilometrów na godzinę i wyniesie Was na wysokość ponad 60 metrów! A po wszystkim odwiedźcie osadę wikingów i weźcie udział w pojedynku na armatki wodne.

Legoland w Danii

5 pomysłów na rodzinny wyjazd z okazji Dnia Dziecka

Duński park rozrywki jest największym i najstarszym parkiem Legoland na świecie. Czekają na Was takie atrakcje jak: miniatury najsłynniejszych budowli na świecie, oczywiście w całości z klocków LEGO, emocjonująca przejażdżka rollercoasterem, spływ indiańskim kanoe po spienionej rzece czy odwiedziny w tajemniczym domu strachów.

Mała wielka pomoc w spełnieniu dziecięcych marzeń

Rozsądne planowanie wydatków i dostosowywanie ich do naszych możliwości jest bardzo ważne. Jeśli chcesz zrealizować marzenie swojej pociechy, które nieco wykracza poza Twój miesięczny budżet zaplanuj wcześniej ten wydatek i spróbuj co miesiąc odłożyć małą kwotę, która w przyszłości pozwoli ci zrealizować marzenie Twojego dziecka. Warto pamiętać o tym, że pożyczka to przede wszystkim zobowiązanie, które będzie trzeba spłacić w ciągu kolejnych kilku czy kilkunastu miesięcy. Nie należy go zaciągać pod wpływem impulsu, chwili. Warto dwa razy się zastanowić zanim podpiszemy umowę i dobrze policzyć, czy będzie nas stać na spłatę.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    08 maj 2018 01:53

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube