Jak skompletować wymarzoną garderobę i nie zbankrutować?

Stworzenie idealnej garderoby nie jest łatwe. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wymaga nie tylko znajomości trendów, ale również zaangażowania i… pieniędzy! Przy odrobinie pomysłowości można jednak skompletować ciekawe zestawy, nie pozbywając się oszczędności życia. Oto garść niezawodnych sposobów!

Przegląd szafy

Pierwszym krokiem do stworzenia kolekcji ciekawych stylizacji jest zrobienie generalnych porządków w szafie. To może nie najciekawszy etap, ale bezwzględnie potrzebny. Najlepiej poświęcić na niego kilka godzin. Tak, żeby o niczym nie zapomnieć i niczego nie pominąć.

Zacznijmy od wyjęcia wszystkiego z półek. Podzielmy ubrania tematycznie i sezonowo. Latem zimowe odłóżmy na bok, zimą zaś letnie. I zabierzmy się do segregowania!

Pierwszy zestaw: rzeczy, które nosimy. Drugi: takie, których nie nosimy, ale które są w dobrym stanie. Trzeci: wszystko, co nadaje się tylko do wyrzucenia. Złota zasada głosi, że to, czego nie mieliśmy na sobie od roku, może spokojnie opuścić naszą szafę na dobre.

Wymiana ubrań

Drugim etapem porządkowania garderoby jest wymiana ubrań. Można to zrobić na kilka sposobów, np. umówić się z koleżankami i wspólnie dzielić tym, co mamy na półkach i w szufladach. To tutaj możemy pozbyć się rzeczy z „drugiej grupy”.

Tak zwany „swap” to dzisiaj bardzo modna inicjatywa, w wielu miastach organizowane są duże imprezy, na których możemy na zasadzie barteru znaleźć ciekawe elementy stylizacyjne. Pozbywamy się niepotrzebnej odzieży, która zasila szafy innych ludzi, a my czerpiemy inspiracje od nich. Całkowicie za darmo!

Lumpeksowe szaleństwa

Jak skompletować wymarzoną garderobę?

Znana prawda mówi, że stylu nie da się kupić za żadne pieniądze. Ktoś, kto dobrze zna siebie i wie, co lubi może z kolei ubrać się za naprawdę niewielkie pieniądze. Świetnym miejscem do robienia budżetowych zakupów są lumpeksy, w których doświadczeni kolekcjonerzy potrafią upolować naprawdę niezwykłe perełki.

To miejsce, w którym – niewielkim kosztem – możemy znaleźć setki ciekawych propozycji. Najczęściej są to zimowe swetry, dżinsy z wysokim stanem, ramoneski i oryginalne dodatki.

Przeceny

Kolejną szansą na upolowanie atrakcyjnych produktów za niewielką cenę, jest rozsądne korzystanie z wyprzedaży. Musimy jednak działać ostrożnie – kuszą one nieprzemyślanymi, spontanicznymi okazjami do zakupów.

Żeby uczynić je dobrym sposobem na skompletowanie ciekawej garderoby, najlepiej działać na podstawie planu. W trakcie robienia porządków stwórzmy listę rzeczy, które są nam potrzebne. Sklepowe promocje mogą być też okazją do taniego nabycia odzieży z listów sezonowych hitów. Nie przepłacimy i uzupełnimy szafę o modne dodatki i akcesoria.

Solidna podstawa

Ostatnio najgorętszym trendem w tworzeniu garderoby jest ograniczanie jej zawartości. Dziwne? Niekoniecznie. Eksperci mówią o tym, żeby zainwestować w solidną podstawę – dobrej jakości dżinsy, białą koszulę, porządne, skórzane buty. Z powodzeniem wystarczy nam wtedy dosłownie parę sztuk ubrań. Stylizacje dopełniamy ciekawymi dodatkami – biżuterią, szalikami czy torebkami.

Dobrej jakości produkty to, mimo wyższej ceny początkowej, dobra i logiczna inwestycja. Klasyczne i solidne artykuły przetrwają znacznie dłużej i ich cena w końcu się zwróci.

Wydawaj rozsądnie

Kompletowanie garderoby nie musi pochłonąć majątku. Dobrze jednak zainwestować w kilka rzeczy naprawdę wysokiej jakości. Takich, które będą nam towarzyszyć całe lata. Wyprzedaże to z kolei idealne okazje do uzupełnienia szafy o parę modnych gadżetów, które nadadzą całości oryginalności.

Jakkolwiek byśmy jednak nie kupowali, zawsze pamiętajmy o tym, by robić to z głową. Planujmy wydatki, szukajmy atrakcyjnych okazji. Jeśli już wiemy, że nie będzie nas stać na dobre produkty, może warto rozważyć pożyczkę, która pozwoli nam uzupełnić garderobę o niezbędne elementy. Zanim jednak się na to zdecydujemy, przeanalizujmy dokładnie swoje finanse i upewnijmy się, że będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    24 wrz 2018 12:21

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube