Jakie AGD wybrać do kuchni? Przydatny sprzęt AGD do kuchni

Planujesz remont kuchni? A może masz nowe mieszkanie i chcesz skompletować pełne wyposażenie AGD? Postaw na nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Sprawdź, jaki sprzęt do kuchni sprawdzi się najlepiej!

Sprzęt AGD do kuchni – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz, jakie AGD do kuchni zamówisz dla siebie, koniecznie ustal typ zabudowy, który preferujesz. Możesz zdecydować się na urządzenia wolnostojące, a także takie do zabudowy w szafkach kuchennych. Tę kwestię trzeba ustalić jeszcze na etapie projektowania zabudowy kuchennej.

Cenisz sobie komfort użytkowania sprzętu AGD i jednocześnie doceniasz minimalistyczne aranżacje? Postaw na urządzenia przeznaczone do zabudowy kuchennej. Dzięki temu sprawisz, że kuchnia będzie funkcjonalna, elegancka i przestronna.

Zastanawiając się, jakie AGD do kuchni będzie najlepsze, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:
ceny urządzeń,
renomę producenta,
przeznaczenie,
okres gwarancyjny,
stylistykę i kolorystykę,
dostępne funkcje i udogodnienia.

Ważne parametry determinujące opłacalność wyboru sprzętu AGD do kuchni to także klasa energooszczędności, pobór mocy oraz wymiary urządzenia. Pamiętaj też o tym, aby dopasować AGD do potrzeb wszystkich domowników. To gwarancja zadowolenia i przydatności urządzeń w ciągu kilku lat ich eksploatacji w kuchni.

Niezbędne AGD do nowej i remontowanej kuchni – lista niezbędnych urządzeń

Zarówno w przypadku nowej, jak i remontowanej kuchni warto wiedzieć, jakiej firmy sprzęt AGD do kuchni będzie najlepszym wyborem. Na rynku dostępne są urządzenia od wielu światowej klasy producentów, takich jak Samsung, Beko, Bosch, Whirlpool czy Amica. 1 Jaki sprzęt AGD do kuchni jest niezbędny, aby pomieszczenie stało się praktycznym miejscem do codziennego przygotowywania posiłków? Poniżej znajdziesz przykładową listę urządzeń wykorzystywanych jako podstawowe wyposażenie kuchni.
1. Lodówka – to podstawowe wyposażenie AGD każdej kuchni. Bez urządzenia chłodniczego nie da się bezpiecznie przechowywać żywności tak, aby zachowała świeżość na dłużej.
2. Piekarnik – kuchnia bez piekarnika mocno straciłaby na funkcjonalności. Jeśli nie wiesz, jakie AGD do kuchni jest niezbędne, koniecznie postaw na piekarnik. Do nowej i świeżo wyremontowanej kuchni warto postawić na model w zabudowie z wieloma funkcjami pieczenia.
3. Płyta indukcyjna – każda nowoczesna kuchnia powinna być wyposażona w funkcjonalną płytę indukcyjną zespoloną z blatem. Na takim sprzęcie nie warto oszczędzać. Lepiej zainwestuj w polecaną płytę od znanego producenta. Zyskasz wieloletnią gwarancję bezpiecznej eksploatacji i niesamowitą funkcjonalność sprzętu.
4. Zmywarka – to kolejny niezbędny sprzęt AGD, w który musisz zainwestować. Duża zmywarka pozwala zaoszczędzić sporo czasu na zmywaniu naczyń, a dodatkowo sprawia, że talerze i sztućce zawsze są krystalicznie czyste.

Już wiesz, jaki sprzęt do kuchni z kategorii AGD jest niezbędny, ale czy wiesz, jak zaplanować jego rozmieszczenie? Pamiętaj, aby lodówkę umieścić niedaleko blatu kuchennego, indukcję tuż pod okapem a zmywarkę blisko zlewu i szuflad ze sztućcami.

Funkcjonalność nowej kuchni a sprzęt AGD – poznaj praktyczne rozwiązania!

Praktyczne inspiracje na rozmieszczenie kuchennego sprzętu AGD to przydatne informacje, które pomogą Ci stworzyć funkcjonalną i elegancką kuchnię. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych sposobów rozmieszczenia wybranego sprzętu AGD.
Ekspres do kawy kolbowy lub przelewowy umieść blisko zlewu – dzięki temu możesz wsypywać kawę do kolby lub filtra nad zlewem, nie brudząc całego blatu.
Zamontuj młynek do resztek pożywienia w zlewie – unikniesz ciągle zabrudzonego zlewu i brzydkiego zapachu.
Ukryte gniazdka elektryczne – w każdej nowoczesnej kuchni to świetne rozwiązanie. Dzięki temu podłączysz sprzęt wolnostojący i małe AGD w dowolnie wybranym miejscu, a na co dzień gniazdka elektryczne będą sprytnie schowane, np. w blacie kuchennym.

Sposobów na praktyczne wykorzystanie dużych i małych urządzeń AGD w kuchni jest o wiele więcej. Możesz zainspirować się istniejącymi projektami lub umówić się na konsultację z projektantem. W ten sposób na pewno stworzysz funkcjonalną przestrzeń i jednocześnie dowiesz się, jaki sprzęt AGD do kuchni będzie najlepszy.

Ile kosztuje i jakiej firmy wybrać sprzęt AGD do kuchni? Podsumowanie

Oszacowanie kosztów zakupu kompletnego wyposażenia AGD do nowej lub wyremontowanej kuchni nie jest takie proste. Poniesione wydatki są uzależnione przede wszystkim od klasy wybranych urządzeń i renomy producenta.

Cena sprzętu AGD do kuchni w zabudowie to wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złotych za pojedyncze urządzenie. To oznacza, że całkowity koszt może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.2 Wybierając AGD wolnostojące, można nieco zaoszczędzić, gdyż tego typu wyposażenie jest średnio tańsze o kilkaset złotych na pojedynczym sprzęcie.3

 
Bibliografia:

1. https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD
2. https://www.ceneo.pl/AGD_do_zabudowy
3. https://www.ceneo.pl/AGD_wolnostojace
 
Avatar

  • Anna
  • Opublikowano:
    30 wrz 2023 11:55

    Udostępnij

    Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube